Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo overdrive - chorus

overdrive - chorus

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 27 Nov 2011, 18:53
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

chcem sa spýtať aký je rozdiel medzi zakk wylde overdrive ( Dunlop MXR ZW44 Zakk Wylde Overdrive ) 98e

a Zakk wylde chorus ( Dunlop MXR ZW38 Zakk Wylde Black Label Chorus ) cena tá istá

dakujem

Poslať 27 Nov 2011, 19:07
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

overdrive je skreslenie a chorus robí mnohohlasy, alebo niečo také, čiže sú to dva úplne iné efekty 8)
New begining :)

Poslať 27 Nov 2011, 19:23
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

aha ... čiže keď chcem zmeniť zvuk na tvrdší tak ten overdrive ... a ten chorus je v praktike načo dobrý ?

Poslať 27 Nov 2011, 21:18
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Nováčik píše:
overdrive je skreslenie a chorus robí mnohohlasy, alebo niečo také, čiže sú to dva úplne iné efekty 8)

Ziadne "mnohohlasy" :lol:
Chorus emuluje jemné rozladenie a povodne simuloval situaciu, napr. ked spievaju dvaja rovnako, resp. hraju dvaja rovnako.
Predstav si chorus v zjednodusenej forme ako signal (rovny) vedla ktoreho ide signal vlnmovky a ten tvoti to jemne rozladenie.
Je to tak jemne, že to neposobi ako rozladenie, ale ako akesi "zhrubn utie" signalu... 8)

Poslať 18 Dec 2014, 13:49
syedshah20 nováčik
nováčik

Momentalne som kupil multiefekt Boss GT-6B a je to vlastne moj prvy efekt takze nemam ziadne skusenosti s tym ako sa taketo veci ovladaju. Neviete mi niekto poradit ako sa dostat do funkcie LOOP? Citam v manuali ze ked je tato funkcia aktivna, tak ma blikat bypass/ctl pedal, ale ako sa dostat k tomu, aby zacal blikat nikde nie je napisane. Skusal som uz vsetky mozne kombinacie, ale nedari sa mi na to prist. Tak ak by ste niekto vedeli ako na to budem vdacny :)

Späť na Efekty a príslušenstvo