Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo PC playing-multiefekt, software or what?

PC playing-multiefekt, software or what?

...krabičky, multiefekty a iné

Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

Takže, hrávam teraz len cez PC a potrebujem niečo čo mi dá dobré a univerzálne zvuky. Rozmýšľam o SW alebo multiefektovej možnosti realizácie. U SW vidím výhodu možnosťi viacerých nastavení u multiefektu je výhoda možnosti použitia s kombom.
V kapele nehrám, kombo stojí doma(je na predaj) a hrám cez Vox Amplug Classic rock, ktorý je velice dobrý, ale potrebujem univerzálnejšie riešenie.
Otázka je:
1. Čo je lepšie?
2. Čo by ste odporúčali vy?
3. Treba pri tomto produkte: http://www.musicmarket.sk/33-zoom/515-zoom-zfx-s2t-usb-computer-recording-interface/?page=1&back=view ASIO ak chcem hrať bez latencie?
New begining :)

Poslať 24 Júl 2011, 22:08
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Kúp si tu novú ZOOM G3, to možeš dať i pred kombo a používať i ako USB interface. Podľa videí to má vcelku už veľmi slušný zvuk + kebyže to dáš do lampového kombička, by to mohlo znieť ešte viac dospelo.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 25 Júl 2011, 00:20
777strings nováčik
nováčik

Kasli na zoom-ky je to hnus..sorry zoomaci..Byt tebou tak to riesim Vox Jam.Velmi velka kvalita univerzalnot-Mas Softwer aj Hardwer v jednom staci pichut do PC-naistalovat a mastit...a aby som nezabudol stoji to smiesnych cc150e dal by som ti link ale je to cesky shop.

Pre tvoju osvietenost a motivaciu...vid odkazy.Tak nech ti to hra,aj ked niet nad ten pocit nazhaveneho komba alebo hlavy

http://www.youtube.com/watch?v=pGhaeEC0 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=zpKg72Z3 ... re=related

Poslať 25 Júl 2011, 02:04
777strings nováčik
nováčik

Len doplnim ze pozeral som tu ZOOM3 a ako som cakal,mna osobne nenadchla vobec!
Uz teraz sa stavim ze bude minimalne 2x drahsia ako napr vox jam a clovek bude viacej krutit,nastavovat a zas len krutit ako hrat.
Vsetky tie ukazky teda banky a patche mi prisli take sterilne take ZOOM-acke teda nic prevratne nevymysleli len ako keby sa snazili skopirovat a dat na trh to co uz je ale v zomackej kvalite a zvuku,co je asi jasne kedze je to ZOOM.Kazdopadne firma VOX je uz cele 10-rocia celosvetovo uznavana medzi znamymi muzikantmi kdezto ZOOM ? ...ZOOM nechcem ani zadarmo. Ale kto je spokojny zoomak nech si zoomuje.Skoda len ze stale ma o kvalite zoomu presviedcali /alebo skor hajili /priatelia ,,amateri,,alebo ti co chodia hrat len svadby atd..ale studiovy hraci alebo ludia na vysej urovni, profesionaly ci gitarovy technici dali za pravdu mne...Dost casto sa mi podari vdaka praci dostat k ludom ako su formacie napr SABATON,HAMMERFALL,SONATA ARCTICA,STRATOVARIUS,HELLOWEEN NIGHTWISH,IMT smile,PEHA ATD..teraz v juni to bola kapela ALKEHOL a v auguste dufajme bude aj EDGUY.Kludne viem vsetko zdokumenovat fotografiami,podpismi.ak by niekto neveril a myslel ze kecam.Takze co sa tyka ZOOMu niesom jediny...SORRY za moj nazor 8)

Poslať 25 Júl 2011, 08:15
štamgast
štamgast

777strings skludni hormón :wink: mne sa Zoom G-rady páčia, takže pripadajú v úvahu a sú v podobnej cene ako Jam Vox, ktorý ma až tak neoslovuje, hoci zvuky to má tiež veľmi dobré, ale to aj Zoom ZFX (SW+HW)
Ďalej ma zaráža, že tvoj prvý príspevok, okrem neustáleho nadávanie na Zoom(ktorý používa aj Richie Kotzen), hovorí: "Tak nech ti to hra,aj ked niet nad ten pocit nazhaveneho komba alebo hlavy" Ty si si vôbec čítal môj príspevok? Hrám LEN doma a nemôžem mať ani kombo zapnuté, lebo hučí, čiže potrebujem niečo na slúchadlá+recording.

Poslať 25 Júl 2011, 11:56
stály inventár
stály inventár

777strings píše:
Kasli na zoom-ky je to hnus..sorry zoomaci..Byt tebou tak to riesim Vox Jam.Velmi velka kvalita univerzalnot-Mas Softwer aj Hardwer v jednom staci pichut do PC-naistalovat a mastit...a aby som nezabudol stoji to smiesnych cc150e dal by som ti link ale je to cesky shop.

Pre tvoju osvietenost a motivaciu...vid odkazy.Tak nech ti to hra,aj ked niet nad ten pocit nazhaveneho komba alebo hlavy

http://www.youtube.com/watch?v=pGhaeEC0 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=zpKg72Z3 ... re=related

Fajn vec, ale škoda, že sa to nedá strčiť pred kombo, inak na doma fajn vec, určite nováčik by som nad tým porozmýšľal.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 25 Júl 2011, 12:28
štamgast
štamgast

rozmýšlam aj nad tým, no viac ma láka ten Zoom ZFX, čo je niečo ako ten Vox, no chcem vedieť, či ten Zoom potrebuje asio, lebo ak hej tak neprichádza v úvahu(asio mi robia neplechu)

Poslať 25 Júl 2011, 14:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

777strings-ovi: Mas svoj nazor, ale maj svoj, nie prebrany druheho.
Ja som cosi uz pohral aj v praxi aj vsade mozne a viem zhodnotit, mas na mysli ZOOM G3 nie ZOOOM3 asi.
Robil som na to zatial len par ukazok a ak sa ti ten zvuk nepaci za tu cenu, tak sorry, ale beriem to len ak to je len a len tvoj nazor ale podla toho co sam pises je to skor ze si prevzal nazory niekoho ineho, ktory podla mnav zivote G3 v rukach nemali... :?

Poslať 25 Júl 2011, 16:01
stály inventár
stály inventár

Nováčik píše:
rozmýšlam aj nad tým, no viac ma láka ten Zoom ZFX, čo je niečo ako ten Vox, no chcem vedieť, či ten Zoom potrebuje asio, lebo ak hej tak neprichádza v úvahu(asio mi robia neplechu)

Podľa mňa všetky zvukovky potrebuju ASIO, lebo je to ovládač pre prenos audia. Ono pokiaľ si skúšal ASIO s OnBoard zvukovkov tak to je oničom, ale ak kupiš niečo poriadne, podľa mňa neni problem.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 25 Júl 2011, 16:51
štamgast
štamgast

zvukovku mám M-audio a už mi funguje aj asio, mal som zlý driver stiahnutý, čiže to robilo neplechu, ale už je to ok :D

Poslať 27 Júl 2011, 20:01
777strings nováčik
nováčik

Novacik:cital som ale zle si pochopil prave ty! to ze niet nad ten pocit nazhaveneho komba alebo hlavy bol len napisany fakt!nie ze si mas zhavit veci v byte ty sam.Popravde pochybujem ze to poznas aj sam,ake to je hrat koncert,ako je hrat s kapelou na celolampovom aparate atd..ale snad sa dockas.apropo ak ti zoom vyhovuje a paci sa ti tak je to v poho.ja som sam napisal v prispevku komu sa to paci prosim,jeho vec.takze citaj lepsie a sam si skludni hormony :-D

Poslať 27 Júl 2011, 20:24
777strings nováčik
nováčik

to marian : je to len a len moj nazor a aj vlastne skusenosti.nechcem robit vam anti reklamu na vyrobky zoom ale tak viem svoje a prave nazori inych ludi ma v tom len utvrdzuju...napr aj firma digitech je na tom ovela ovela lepsie ako zoom,hlavene co sa tyka kvality,vlastnosti atd ich vyrobkov!...nedavno som mal tu moznost rozpravat sa s panom Ralfom Jungom a okrem ineho som sa ho spytal co si mysli napr.o firmach ako Line 6,Zoom,Vox,BOSS . K zoomu sa ani nevyjadril len sa uskrnul.ale ok.nechajme to tak,kazdy z nas ma svoj nazor,svoju pravdu.cus

Poslať 28 Júl 2011, 09:29
štamgast
štamgast

777strings píše:
Novacik:cital som ale zle si pochopil prave ty! to ze niet nad ten pocit nazhaveneho komba alebo hlavy bol len napisany fakt!nie ze si mas zhavit veci v byte ty sam.Popravde pochybujem ze to poznas aj sam,ake to je hrat koncert,ako je hrat s kapelou na celolampovom aparate atd..ale snad sa dockas.apropo ak ti zoom vyhovuje a paci sa ti tak je to v poho.ja som sam napisal v prispevku komu sa to paci prosim,jeho vec.takze citaj lepsie a sam si skludni hormony :-D

tak sme sa nepochopili navzájom :D mne tvoj príspevok pripadal ako "magor chce hrať cez PC, nevie čo je dobré" alebo niečo podobné :evil: takže vzájomné nepochopenie...áno nepoznám ten pocit keď za mnou stojí lámpáč, ale viem že je super, keďže mne stačilo mať riadne pusteného tranzistorového envoy-a od peavey a bol som unesený :twisted:

btw mám ten Zoom ZFX a hrá to výborne, len ešte bude treba dačo zoštelovať :D

Poslať 28 Júl 2011, 19:08
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

ja by som zas do vox modelingu nesiel, posledne roky sa snazia robit vsetko a nic poriadne a ten modeling u nich nema nejaku velku tradiciu..nove zoomky od G rady hraju uplne v pohode
Obrázok

Poslať 29 Júl 2011, 00:18
777strings nováčik
nováčik

Novacik: Nepochopim magorov co sa sami pytaju na univerzajnejsie riesenia a pritom to nemaju za potreby,lebo su rozhodnuty dopredu pre dajaku inu hovadinu za ktoru zbytocne vyhodia vreckove od rodicov :) pozeral som si par tvojich prispevkov,otazok na tomto fore..skoda ze som to neurobil skor.Inak by som na teba ani nereagoval.Kazdopadne ti drzim palce aby si sa raz vypracoval aj na ,,dospele,,hranie mimo svojej izby.

Ďalší

Späť na Efekty a príslušenstvo