Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo ZOOM G3 Guitar Effects & Amp Simulator Pedal

ZOOM G3 Guitar Effects & Amp Simulator Pedal

...krabičky, multiefekty a iné

Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Odpoveď na obrázok, lampový zosík :D
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Nemozeme porovnavat neporovnatelne (ani cenovo, ani velkostne, ani vahovo) :)

To je jasné. Každopádne tie simulácie idú mílovými krokmi vpred. Ja doma, resp momentálne hrávam len cez Amplitube3. Pokiaľ sa vyšplhajú na takú úroveň, tak za také prachy nie je o čom.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

filo01 nováčik
nováčik

Zdravím,
nemá tu někdo možnost (Marian?) testnout G3 a G3X vedle sebe jak jsou na tom co se týče brumu/šumu?
Na jednom fóru jsem našel zmínku uživatele, který má oba dva a G3X je v tomhle ohledu znatelně horší. Konkrétním kusem to prý není.
http://www.thegearpage.net/board/showpo ... stcount=72

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Preverím to priamo u výrobcu, ale osobne tomu neverím.

Okrem toho, už sme tu mali ludí, čo používali G3 a kupili G3X a takéto niečo som od nich nepočul.

Ale prezistím..

filo01 nováčik
nováčik

V.I.P.
V.I.P.

Tak odpoved od vyššiej inštancie na dotaz ohladne G3 verzus G3X je, že tieto dva multiefekty sú identické a rozdiel je len a len v tom pridanom expression pedali na modely G3X, že inak je ta m úplne rovnaká elektronika.

Že by nejake nastavenia pedálu toto spôsobovali, to sa mi nechce veriť!?!

Súbežne teraz na predajni nemám (a ani doma v štúdiu) G3 a G3X, že by som to osobne testol... :(

filo01 nováčik
nováčik

Děkuju za reakci, taky mi připadá logické, že G3X je "jen" G3 + pedál, o to víc mě překvapily ty poznámky na GearPage. Googlil jsem, ale nikoho dalšího s podobným problémem jsem nenašel.

filo01 nováčik
nováčik

Na GearPage jsem našel ještě jednu zajímavost ohledně G3 a tentokrát i s oficiální odpovědí od Zoomu: na G3 nejde kalibrovat připojený expression pedál, to umí pouze G3X na svém interním
>>Dear Sir/Madam,
Thank you for using our product.
We apologize for not providing you with enough explanation
The pedal which can be calibrated is the built-in pedal only (of the G3X). The description on page 37 is for the G3X.
Therefore, in case of the G3, there is not the calibration mode.
We are very sorry for confusing you.
Sincerely yours,
ZOOM Corporation <<
zdroj: http://www.thegearpage.net/board/showth ... ?t=1109421

V.I.P.
V.I.P.

Tak otázka je, čo to nie je umysel, lebo nova G3ver.2 vyšla súbežne s G3X, ktorá je s pedálom. Toto mi dáva takú logiku, že kým bola G3 povodna, nebola ešte G3X. Po novej verzii G3ver2 vysla subežne G3X, torá je s pedálom. Môžem preveriť aj toto, ako je na tom G3ver.2 ale aj tak mi dáva väčšiu logiku, že ak viem, že budem používať a potrebovať aj pedál, tak si rovno kúpim G3X, jednak kôli účelu a potom aj výsledná cena G3ver2 plus externý pedál ke oveľa vyššia ako rovno G3X...

filo01 nováčik
nováčik

Odpovědi Zoom supportu na můj dotaz ohledně snížení výdrže baterií G3 po upgrade na v2.0. Takže je opravdu zřejmě všechno OK.

Dear Sir,
Thank you for your inquiry.

Even if the G3 is updated to the version2, that battery life is scope of six hours by using of alkaline batteries although it becomes somewhat short.
Since it is different from adding the analog stomp boxes, there is no way to decrease to three hours.

Sincerely yours,
ZOOM Corporation
------------------------------------------------------------
Dear Sir,
Thank you for your reply.

We have tested battery life of the G3 version2. As a result, they are same battery life both of G3 and G3 version2. Therefore, we think that it is no problem. Regarding the cold area of climate, the battery life will be short. Depending to climate, battery life is decreased 60% compared with hot area.

Sincerely yours,
ZOOM CORPORATION

filo01 nováčik
nováčik

Ahoj, dneska jsem narazil u G3 na jednu věc, kterou jsem absolutně nečekal a v manuálu o tom není ani zmínka: looper je mono.

Predchádzajúci

Späť na Efekty a príslušenstvo