Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo ZOOM G3 Guitar Effects & Amp Simulator Pedal

ZOOM G3 Guitar Effects & Amp Simulator Pedal

...krabičky, multiefekty a iné

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Obrázok

Novinka, predstavená na výstave tento rok vo frankfurte, tu su zatial nejake dalsie informácie (cena cca 200 euro):

Zoom G3 Video Demo [NAMM 2011] http://www.youtube.com/watch?v=WBukXyRTLDo
Zoom G3 - Sweetwater NAMM 2011 http://www.youtube.com/watch?v=NgUNhF7IxHc

Naše video:

0340 ZOOM G3 multiefekt a AMP simulátor - intro http://youtu.be/s0MyN2MnsUQ
0341 ZOOM G3 sound demo patch A0 - A9 http://youtu.be/AABP9O_Eh9s
0342 ZOOM G3 videomanual - 1.casť http://youtu.be/cPNKaeLUA9o
0343 ZOOM G3 videomanual - 2.časť http://youtu.be/0BpoDxS-a5A
0344 ZOOM G3 videomanual - 3.časť http://youtu.be/cLOx7-jtK_k
0345 ZOOM G3 videomanual - 4.časť http://youtu.be/ZoqSh2idNtg


Obrázok
Naposledy upravil marianguitar dňa 15 Júl 2011, 12:14, celkovo upravené 7

Poslať 13 Jún 2011, 00:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Absolútna novinka, gitarový multiefekt, amp simulátor ZOOM G3
viacej ako 100 efektov, simulácia aparátov a gitarových reproboxov, automatický bubeník, chromatická ladička, USB...

Obrázok

Poslať 16 Jún 2011, 22:26
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Príspevky: 2269
Bydlisko: Kosice

vyzera to na odpoved zoomu na m- stombox modellery od line 6 :)
Obrázok

Poslať 16 Jún 2011, 22:44
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

styrioci píše:
vyzera to na odpoved zoomu na m- stombox modellery od line 6 :)

Uvidime, mali by prijst prve kusy koncom buduceho tyzdna, tak to hned otestujem akonahle bude trochu volneho casu... :wink:

Poslať 01 Júl 2011, 21:36
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

G3 u nas skladom,

http://www.zoom.co.jp/products/g3

všetci registrovany tu na fore mate 10% zlavu pri objednavke cez toto diskusne forum (formou sukromnej spravy)...


Obrázok
Naposledy upravil marianguitar dňa 02 Júl 2011, 16:10, celkovo upravené 1

Poslať 02 Júl 2011, 15:54
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

ZOOM G3 - všeobecná charakteristika

Gitarový multiefektefekt a Simulator zosilňovačov kombinuje jednoduchosť pedalboardu a stompboxov so silou multi-efektového procesoru a USB audio rozhrania. So ZOOM G3 získate úplnú kontrolu nad jednotlivými efektamí a amp modelingom, môžete zmeniť nastavenia zvukov počas hrania ako na pódiou tak aj v štúdiu.

Vývoj simulácie lampového zvuku
Novo vyvinutý esovitý priebeh krivky Clipper vytvorí hladky priebeh emulujúci zvuk signálu z elektrónkového zosilňovača. So svojím verným skreslením, môže simulovať G3 lampové zosilňovače a zvuky, vrátane Clean, Crunch a plne získať tóny, ktoré sú verné pre originálne modely so zabudovanými elektrónkami.

Obrázok

Super-real amp modeling
V G3 je 13 super-real modelov zosilňovačov v rozsahu od starších ročníkov až po najnovšie trendy v technológii výroby aparátov. Každý typ modelingu má vlastnú zreteľnú emuláciu zvuku konkrétneho reproboxu, ktorá môže byť použitá k zmene vlastností výsledného zvuku. Vďaka kombinácii zosilňovača a reproskrine od rôznych výrobcov, môžete digitálne navrhnúť vlastnú zostavu. V G3 modelovacia technológia poskytuje veľký výber nastavení ako pre živé hranie i priame nahrávanie. Jeden model zosilňovača môžu byť použité súčasne, tj. v jednom zvuku - programe.

94 stompboxových modelov
G3 má 94 rôznych druhov prednastavených stompboxov, vrátane niektorých zo svetovo najobľúbenejších gitarových pedálov. Môžete použiť až tri efekty v ľubovoľnej kombinácii. G3 má široké spektrum nastavení, zahŕňa skreslenie, kompresiu, modulácie, delay a reverb. Jeho HD Reverb používa DSP a poskytuje bohatú rezonanciu, ktorá konkuruje zariadenam používaných v profesionálnych štúdiách. v niektorých nastaveniach kombináciach môžu byť použité dva efekty naraz, napr pri HD Reverbe.

Najnovšia generácia DSP ZFX-4 processor
G3 využíva úplne nový ZFX-IV DSP efektový procesor. Táto generácia sa môže pochváliť ZFX úžasnou silou a variabilitou. Ide o modernizáciu všetkého od zvuku cez funkcie a funkčnosť oproti predchádzajúcim verziám, pri použití 32-bit floating-point spracovania. G3 má emulácie zosilňovača a zvuky, ktoré sú oveľa realistickejšie ako kedykoľvek predtým boli.

Obrázok

Looper funkcia s 40- sekundovým nahrávaním / overdubbingom
V G3 je Looper funkcia so 40 sekundovým nahrávaním frázy a overdubbingom. "Sound-on-sound" funkcia umožňuje zvuky vrstviť gitarou toľkokrát, koľkokrát chcete v reálnom čase. Môžete použiť slučku a znie to ako jednoduché sprievodné stopy, alebo vytvoriť "full band" s použitím s vstavaným-in efektov, bicieho automatu a DSP pre živé sólo. Keď je povolená funkcia späť / vpred, je doba záznamu obmedzená na 20 sekúnd.

Obrázok

USB audio interface pre DAW recording
G3 funguje ako audio rozhranie, takže môžete nahrávať priamo do počítača cez USB. Všetky vaše nastavenia zvuku počas skúšok, alebo živé vystúpenia možné zaznamenávať do svojho obľúbeného DAW, ako napr. Steinberg Sequel LE nahrávací softvér. Pedál eliminuje oneskorenie a zabezpečuje reálne štúdio podmienky a bezproblémovú prevádzku.

Obrázok

100 všestranných zvukov - programov na palube G3

Vyberte si zo 100 vstavaných DSP efektov, môžete si u nich vytvoriť vlastné zvuky G3. Skúste rôzne kompresie a wah pedále, chorus s ohromujúcou hĺbkou a rezonančné reverby. Alebo nechajte svojú zvukovú fantáziu voľne bežať s dynamickým flangerom, tremolom, harmonizovaným pitch shifterom.

Integrovaný bicií automat

Vyberte si z 40 rôznych rytmických patternov, vrátane 4, 8 a 16-beat rytmu, náhodného prehrávania a mnoho ďalších. Tap tlačidla tiež uľahčujú priamo nastaviť tempo a začať kedykoľvek jam session.

Symetrický XLR výstup pre použitie DI
So svojím vstavaným výstupom XLR, sa môžete priamo pripojiť s G3 k mixážnemu pultu alebo do inej aparatúry s vysoko kvalitným signálom. Okrem toho je možné pohodlne Pre / Post prepnúť a priamo premostiť zvuk na hlavné výstupy pri smerovaní gitarového signálu priamo na výstup XLR bez pomoci A / D prevodníku.

ObrázokVýstupné režimy pre živé hranie alebo štúdio
Rôzne výstupné režimy umožňujú optimalizovať G3zvuk na základe jeho spojenia s vašimi osobnými asparátmi. Okrem módu pre predné vstupy kombá, zosilňovača alebo stacku, sa môže G3 použiť ako preamp pri pripojení k vstupu zosilňovača. Výberom vhodného režimu môžete dosiahnuť potrebný gitarový zvuk, ktorý je optimálny pre živé vystúpenia alebo nahrávanie.

Pridajte G3 do pedalboardu
G3 je ideálny pre použitie v kombinácii s tradičnými stompboxami. Pridaním G3 do pedalboardu, môžete znižovať veľkosť a zložitosť vašej zostavy, pri rozširovaní svojho systému, efektov a modelovania.

Presné, real-time funkcie ladičky
Pedál ponúka aj funkcie ladičky, s plynulou real-time odozvou s presnejšími údajmi pre gitarové ladenie. Či už ste v strede diania na pódiu alebo cvičíte sám vo svojej izbe, podržte pedál v strede footswitchu a môžete začať ladiť alebo opätovným ukonom ste späť v hre. Okrem toho, G3 má LCD displej a LED indikátory, aby túto funkciu zvýraznili pre jednoduché použitie na tmavom pódiu, kde môžete aj vypnúť výstup pre bezproblémové ladenie.

Najrýchlejšie prepnutie patchu 1 ms
S úžasnou rýchlosťou 1 ms G3 pre prepnutie zvuku z patchu do patchu, zmena z rytmu hry na sólo nastane v okamihu jednoduchým stlačením spínača.

Funguje na batérie, AC adaptér, USB a napájanie

G3 môže pracovať v troch rôznych znapájacích režimoch: AC adaptér (súčasťou balenia), na batérie alebo USB zbernicu pri zapojení do počítača. Štyri AA/LR6 alkalické batérie poskytujú cez šesť hodín nepretržitého hrania. Či už na pódiu alebo v štúdiu.

Obrázok

Super-nízka hlučnosť
G3 má odstup signálu od šumu 120 dB a šumu. Na-100dB prakticky eliminujú okolitý hluk. G3 má ZNR šum, ktorý odstraňuje spätnú väzbu a iné nežiaduce zvuky, a poskytuje tak krásne odtiene a prirodzené uvoľnenie.

Voliteľný Expression pedál a footswitch
Pripojte voliteľný expression pedál FP02 ku G3 a ovládajte parametre efektu ako wah, pitch shift, hlasitosť, drive zisk, modulačné rýchlosť a delay / reverb mix v reálnom čase. Použite voliteľný FS01 nožným spínač, ktorý môžete využiť pre zmenu tempa, pre spúšťanie bicie automatu, Looper a efekty. Môžete tiež použiť FS01 k vypnutiu Delay / Reverb vstupu alebo zapnúť/vypnúť Hold Delay.

Obrázok

Upraviť a zdieľať softvér zdarma pre Mac / PC
Zoom umožňuje upraviť a zdieľať softvér, ktorý je k dispozícii na bezplatné stiahnutie pre G3. To vám umožňuje vytvárať, upravovať a ukladať svoje osobné nastavenia zosilňovače a efektov v počítači.

Obrázok
Naposledy upravil marianguitar dňa 13 Júl 2011, 06:43, celkovo upravené 9

Poslať 03 Júl 2011, 11:53
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Dnes a vcera vecer som si porobil kamerou video materialy k postupnému spracovaniu ako vseobecnej charakteristiky, tak aj k zakladnemu video manualu a zvukovym demam, len to trochu potrva - bude to na postupno... :wink:
Naposledy upravil marianguitar dňa 07 Júl 2011, 11:56, celkovo upravené 1

Poslať 03 Júl 2011, 22:27
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Hotové vstupne video promo - intro pre ZOOM G3 multiefekt a AMP simulátor:
(Hodil som to aj do prveho príspevku - rovnako urobím aj s porípadnými ďalšími videami k G3.)

0340 ZOOM G3 multiefekt a AMP simulátor - intro http://youtu.be/s0MyN2MnsUQ


Poslať 07 Júl 2011, 10:01
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Bol tu dotaz na telefon, ze ci sa neda urobit video alebo audio ukazka na vsetky bicie paterny, ktore su v G3???

Ako v principe da sa, len otazkou zostava ako mi to vyjde casovo a druha vec je, ze pri kazdom paterne by bolo potrebne nastavit nejake "typicke" tempo, co je problem, ale moze to urobit proste podla seba, ale neslubujem termin kedy to bude. Casovo to je dost narocne, takze uvidime... :wink:

Poslať 13 Júl 2011, 09:38
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Príspevky: 1191
Bydlisko: Ostrava

No z tej ukážky to znie to už znie docela dospelo, aspoň na domácich reprákoch. To je podstate stompbox ze? ze by sa to dalo napojiť na domáce kombo ?
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Ďalší

Späť na Efekty a príslušenstvo

cron