Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo aky kabel?

aky kabel?

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 28 Dec 2010, 22:56
saman.sk domáci pán
domáci pán

chcel by som sa opitat,aky kabel by bolo najlepsie pouzit na vyrobu prepojovacich kablov medzi efektamy?ale napriklad aj na vyrobu kablu do gitary? diki.

Poslať 28 Dec 2010, 23:04
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ak chces mat pokoj, kup si kvalitny kabel, mam dobru skusenost s kablami Elixir a Klotz - to su tie cenovo drahsie. Ale napr. nase PEAVEY standardne kable su za tie prachy uplne pohoda...
Alebo si ich ches vyrabat :?:

Poslať 28 Dec 2010, 23:08
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

ja mam sommer spirit xxl s neutrick jackmi
Obrázok

Poslať 28 Dec 2010, 23:10
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 29 Dec 2010, 00:22
saman.sk domáci pán
domáci pán

no ja si chcem tie kable vyrobit.mam doma lomene jacky 6.3 mm,40 ks,a ku nim by som potreboval dokupit cisto len kabel.ale neviem aky by bol najvhodnejsi.

Poslať 29 Dec 2010, 21:08
Jurkoci Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

myslim ze na prepajanie efektov ti staci len tieneny kabel nie najlacnejsi ale nemusi byt ani drahy pretoze na tych cca 50cm sa ti sum nenaberie. a na kabel do gitari urcite nieco drahsie pretoze na takych 4-7 metroch ti uz tie lacnejsie kable mozu chytat sum
Ibanez BTB 600 BG-NTF

Poslať 29 Dec 2010, 21:09
V.I.P.
V.I.P.

Jurkoci píše:
myslim ze na prepajanie efektov ti staci len tieneny kabel nie najlacnejsi ale nemusi byt ani drahy pretoze na tych cca 50cm sa ti sum nenaberie. a na kabel do gitari urcite nieco drahsie pretoze na takych 4-7 metroch ti uz tie lacnejsie kable mozu chytat sum

Noo, urcite by som pouzil kabel s hrubsim jadrom a nie tak tenucke co sa predavaju, lebo aj to ma vplyv aj na taku malu vzdiealenost... :?

Poslať 29 Dec 2010, 21:16
Jurkoci Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

tak ano nemyslel som akurat nudzove kable dodavane ku gitaram ibanez :wink:
Ibanez BTB 600 BG-NTF

Poslať 29 Dec 2010, 21:44
Dr. Jean Dafteaux nováčik
nováčik

na prepojovanie krabiciek mozes obetovat aj starsi gitarovy kabel, ktory si nakuskujes podla potreby, ale kabel od gitary do aparatu si radsej kup, urcite kvalitnejsi kabel. zly / nekvalitny kabel je horsi ako ziaden kabel.

Poslať 29 Dec 2010, 22:15
V.I.P.
V.I.P.

Dr. Jean Dafteaux píše:
na prepojovanie krabiciek mozes obetovat aj starsi gitarovy kabel, ktory si nakuskujes podla potreby, ale kabel od gitary do aparatu si radsej kup, urcite kvalitnejsi kabel. zly / nekvalitny kabel je horsi ako ziaden kabel.

+1 :wink:

Poslať 30 Dec 2010, 00:38
saman.sk domáci pán
domáci pán

o.k. dik za rady.

Poslať 02 Jan 2011, 23:16
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

marianguitar píše:
Noo, urcite by som pouzil kabel s hrubsim jadrom
preto som siel do sommer spirit xxl, to xxl v nazve je kvoli tomu, ze maju signalovu zilu hrubsiu ako ich ostatne kable a myslim aj ako vacsina beznych kablov + maju velmi dobre tienenie
Obrázok

Poslať 10 Jún 2012, 15:17
gilmour74 nováčik
nováčik

Určite by som nepodceňoval kvalitu prepojovacích káblov a adaptérov, lebo to môže byť najslabší článok v reťazci Gitara-reproduktor. Káble Sommer spirit a jacky Neutrick je dobrá voľba. Ešte taká poznámka, adaptéry vyžarujú elektromagnetické pole a nie je vhodné ich mať v blízkosti signálovej cesty z dôvodu indukovania brumu a iného bordelu.

Poslať 10 Jún 2012, 15:44
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

gilmour74 píše:
Určite by som nepodceňoval kvalitu prepojovacích káblov a adaptérov, lebo to môže byť najslabší článok v reťazci Gitara-reproduktor. Káble Sommer spirit a jacky Neutrick je dobrá voľba. Ešte taká poznámka, adaptéry vyžarujú elektromagnetické pole a nie je vhodné ich mať v blízkosti signálovej cesty z dôvodu indukovania brumu a iného bordelu.

Určite, kvalitný kábel je dôležitý. Ten elektromagnetické pole by malo vyriešiť tienené káble.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification