Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo Digitech BAD MONKEY tube overdrive

Digitech BAD MONKEY tube overdrive

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 24 Nov 2009, 11:44
julors Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Otec ma ale potom dobry vkus a pekný zárobok, ale toto už zacina byt OT, tak sa venujme tej zlej opici :idea:

Poslať 24 Nov 2009, 22:14
Phelipe Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

čo znamená OT ?? Od Témy ?? :D
ale ved zivot je krasny :)

Poslať 25 Nov 2009, 09:19
julors Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

V podstate ano, sú to odpoveďe, ktoré nemajú nič spoločné so založeným toppicom (témou) a je to skratka pre "off toppic". A to že okolo OT pribudajú príspevky ako napr. tu sa nazýva SPAM :lol:

Takže tento efekt je len nejaký povzbudzovač zvuku ktorý robí skreslenie z čistého kanálu alebo farbý daný efekt?

Videoukážka, respektíve zvukovo je príjemný, ale to iba ked na tom hra Marian :lol:

Poslať 25 Nov 2009, 09:42
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Uvediem prakticky priklad: Mam napr. lampove kombo so skreslenim typickym pre lampy, cize Tube overdrive, no a ked potrebujem niekde este vacsí tah a stavu, tak nakopnem BAD MONKEY... :wink:

Poslať 25 Nov 2009, 16:46
Phelipe Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Uvediem prakticky priklad: Mam napr. lampove kombo so skreslenim typickym pre lampy, cize Tube overdrive, no a ked potrebujem niekde este vacsí tah a stavu, tak nakopnem BAD MONKEY... :wink:

Prpáč mi to .. možno ma už budete mať za debila, ale nesúhlasím :P Ja som to skúšal .. krútil som o sto šesť a akurát tak to hralo ako rádio :D
ale ved zivot je krasny :)

Poslať 25 Nov 2009, 18:28
V.I.P.
V.I.P.

Phelipe píše:
marianguitar píše:

Prepáč mi to .. možno ma už budete mať za debila, ale nesúhlasím :P Ja som to skúšal .. krútil som o sto šesť a akurát tak to hralo ako rádio :D

V pohode, nic sa nedeje, tebe sa to nedarilo, iny to s nim vie a presne vie co od toho chce...
Je tam viacero interakcii pre finalny zvuk.
BAD MONKEY ale urcite nie je masivny disstortion slr dokrmovatko zvuku... :wink:

braneo Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Môj postreh k tej ukážke, ktorú ste Pán Marko nahrali je taký, že vôbec neukazujete princíp tejto krabičky a jej účel, o ktorom hovoríte v príspevkoch, teda, že to nie je efekt na skreslenie, ale len na dokrmenie lampového už skresleného zvuku. Hrali ste na čistom kanáli a potom ste brali gain z Bad Monkey, takže ste v podstate ukázali len ako sa to nemá používať. Neberte to nejako v zlom, ja viem, že nahrať ukážky a dať dokopy video chce dosť veľa práce a robíte to vo svojom voľnom čase, ja len, že táto konkrétna videoukážka v podstate neukázala to nakopnutie, ktoré má tento efekt robiť. No na nete sa dá nájsť kopec rôznych ukážok tejto krabičky, ktoré demonštrujú jej účel a myslím, že vzhľadom na cenu to zvláda dobre oproti svojim originálom, ktoré sa snaží kopírovať - TS 808, TS-9 a podobne. Dlhšie som hľadal nejaké slušné nakopávatko za prijateľnú cenu (pretože 150€ isto nie je prijateľná cena :D ), takže keď mi príde a odskúšam ju, tak sa rád podelím so svojimi dojmami.

V.I.P.
V.I.P.

braneo takto: V pohode tvoj postreh, mne v tej ukážke práve išlo o to poukázať na fakt, že BAD MONKEY ako aj ine podobne krabičky nie su na velky DRIVE. Inak v jednom ale nesuhlasim s tebou, lebo tato krabička sa dá použiť aj ako CRUNSHER zvuku, samozrejme každemu podľa gusta a nemusi to vyhovovať všetkým...

Predchádzajúci

Späť na Efekty a príslušenstvo