Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo Efekt, multiefekt pre akustickú gitaru

Efekt, multiefekt pre akustickú gitaru

...krabičky, multiefekty a iné

MarekM Obrázok užívateľa
RESISTOR [odpor]
RESISTOR [odpor]

Aký efekt by ste si kúpili, ak by ste mali nejakú bombastickú akustiku? To znamená, že jej zvuk by ste nechceli kaziť nejakým trápnym Zoomom(viete ako to myslím, nech tu náhodou nevypukne nejaký flame war).

A dajú sa vo všeobecnosti modulačné efekty určené pre elektriky, napr. Boss CE-20 vpohode použiť aj pre akustické gitary? Alebo je lepší efekt direkt pre akustiku?

rapper Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

MarekM píše:
Aký efekt by ste si kúpili, ak by ste mali nejakú bombastickú akustiku? To znamená, že jej zvuk by ste nechceli kaziť nejakým trápnym Zoomom(viete ako to myslím, nech tu náhodou nevypukne nejaký flame war).

A dajú sa vo všeobecnosti modulačné efekty určené pre elektriky, napr. Boss CE-20 vpohode použiť aj pre akustické gitary? Alebo je lepší efekt direkt pre akustiku?

Asi si nikdy nevyskúšal trapný ZOOM A2 alebo A2.1, inak by si toto netvrdil. :wink: Aj keď to nie je moja TOP značka....
Z BOSSu by som použil určite AC-3. Ale aby sme si rozumeli len na akustiku s pasívnou elektrikou, nie s aktivnym predzosilňovačom. :?

styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

rapper píše:
Z BOSSu by som použil určite AC-3. Ale aby sme si rozumeli len na akustiku s pasívnou elektrikou, nie s aktivnym predzosilňovačom. :?

nehnevaj sa, ale na co chces na akustiku pouzit simulator akustickej gitary, ktoreho ulohou je modulovat signal z magnetickych snimacov tak aby zne ako signal z pieza akustickej gitary?
Obrázok

MarekM Obrázok užívateľa
RESISTOR [odpor]
RESISTOR [odpor]

rapper píše:
MarekM píše:

Asi si nikdy nevyskúšal trapný ZOOM A2 alebo A2.1, inak by si toto netvrdil. :wink: Aj keď to nie je moja TOP značka....

No práve pre teba bola určená tá veta v zátvorke za trápnym Zoomom. Určite je to dobrý efekt, ale ku gitare za niekolko desiatok tisic si predsa nebudem kupovat multiefekt za 2500, to sa musi prejavit na zvuku. :roll:

ADMIN

MarekM píše:
No práve pre teba bola určená tá veta v zátvorke za trápnym Zoomom. Určite je to dobrý efekt, ale ku gitare za niekolko desiatok tisic si predsa nebudem kupovat multiefekt za 2500, to sa musi prejavit na zvuku. :roll:

tak tak..ked mam drahu akustiku, povedzme, ze kvazi hi-end, ktora ma perfektny zvuk sama o sebe tak nebudem za nu pchat lowendovy multak (nech mi je nova rada od zoomo akokolvek sympaticka - a z vlastnej skusenosti viem, ze je podarena, ale jej zameranie, hlavne tie 2-jky, je trosku inde)

MarekM: mozno by si mohol skusit bosacke efekty na akustiku AD3, AD5, AD8...neskusal som, ale vyzeraju, ze by mali mat to co potrebujes.. (kedysi som sa na nich pozeral podrobnejsie, ked som rozmysal, ci by sa to dalo skusit k elektrike s piezom) :)
Naposledy upravil styrioci dňa 04 Jún 2007, 15:17, celkovo upravené 1
Obrázok

sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
MarekM: mozno by si mohol skusit bosacke efekty na akustiku AD3, AD5, AD8...neskusal som, ale vyzeraju, ze by mali mat to co potrebujes.. (kedysi som sa na nich pozera podrobnejsie, ked som rozmysal, ci by sa to dalo skusit k elektrike s piezom) :)

Ale efektove krabičky ala AD-3 atd.. sú určené ku elektrickej gitare na to aby sa na nich imitoval zvuk akustiky. Aj keď som bubeník, viem, že náš gitarista to ku elektrike používal. Myslel som, že sa tu bavíme o efektoch, ktoré sú vhodné ku akustickej = jumbo gitare. :D :?

ADMIN

sepak píše:
Ale efektove krabičky ala AD-3 atd.. sú určené ku elektrickej gitare na to aby sa na nich imitoval zvuk akustiky. Aj keď som bubeník, viem, že náš gitarista to ku elektrike používal. Myslel som, že sa tu bavíme o efektoch, ktoré sú vhodné ku akustickej = jumbo gitare. :D :?

Boss AD3 píše:
The AD-3 gives acoustic-electric guitarists a warmer, richer sound thanks to its tone shaping controls specially tailored for acoustic-electric guitars. It also includes high-quality reverb and chorus, as well as a built-in automatic feedback eliminator. Quite simply, this compact pedal is an acoustic musician's best friend.

http://bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=30

Boss AD5 píše:
The BOSS AD-5 Acoustic Instrument Processor offers everything electric-acoustic guitar and bass players need to produce full, rich acoustic sounds through an amplifier, PA system, or in the studio.

http://bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=31

Boss AD8 píše:
The BOSS AD-8 Acoustic Guitar Processor uses COSM modeling technology to transform the piezo pickup sound of an ordinary acoustic into six high-end acoustic guitars. The versatile AD-8 can also simulate the warm sound created by miking the guitar's neck and body— a world's first!

http://bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=126#

nemyslel si nahodou AC3, co je simulator akustickej gitary pre elektricku gitaru s magnetickymi snimacmi? http://bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=153
Obrázok

Poslať 04 Jún 2007, 15:19
MarekM Obrázok užívateľa
RESISTOR [odpor]
RESISTOR [odpor]

Styrioci : Tieto som už pozeral, ale toto sú asi skôr modelingové efekty. Ale nie modeling z elektrickej na akustickú, ale z akustickej gitary s málo kvalitným piezom modeling na jumbo, Dcko, atd.
Takze to na drahú akustiku podľa mňa tiež nie je...

Poslať 04 Jún 2007, 15:28
ADMIN

MarekM píše:
Styrioci : Tieto som už pozeral, ale toto sú asi skôr modelingové efekty. Ale nie modeling z elektrickej na akustickú, ale z akustickej gitary s málo kvalitným piezom modeling na jumbo, Dcko, atd.

a co tak nejaka rackova masina? s reverbami a nejakymi modulacnymi efektami
Obrázok

Poslať 05 Jún 2007, 09:10
mamut Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

styrioci píše:
MarekM píše:

a co tak nejaka rackova masina? s reverbami a nejakymi modulacnymi efektami

Podľa mňa by to bolo už prehnané. AK mám super gitaru s ktorou cestujem, tak mne by bolo najpraktickejšie mať v púzdre nejaký efektový multiprocessor kde mám compressor, nejaké modulácie, delay a reverby a hotovo. :lol:
Stagg A-4006, B.C. Rich NJ Classic, Marshall 9001 + Starfield tube power + CRATE boxy.

Poslať 05 Jún 2007, 09:41
ADMIN

mamut píše:
Podľa mňa by to bolo už prehnané. AK mám super gitaru s ktorou cestujem, tak mne by bolo najpraktickejšie mať v púzdre nejaký efektový multiprocessor kde mám compressor, nejaké modulácie, delay a reverby a hotovo. :lol:

to iste mas aj v rackovej krabici o rozmeroch cca 48x4.5x15cm (SxVxH)
Obrázok

Poslať 05 Jún 2007, 10:45
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

styrioci píše:
mamut píše:

Mamut mal asi na mylsi fakt, ze k rackovemu processoru potrebujes aj nejaky MIDI pedal a to je dalsia vybava navyse. Ak je nieco uz v pedali s noznym ovladanim, tak je to vybavene. 8)

Poslať 05 Jún 2007, 13:52
MarekM Obrázok užívateľa
RESISTOR [odpor]
RESISTOR [odpor]

marianguitar píše:
styrioci píše:
mamut píše:

Mamut mal asi na mylsi fakt, ze k rackovemu processoru potrebujes aj nejaky MIDI pedal a to je dalsia vybava navyse. Ak je nieco uz v pedali s noznym ovladanim, tak je to vybavene. 8)

Ale ja som sa nepýtal na efekt na live hranie, ale na doma príp. do štúdia. T.z. dôležitá je iba kvalita efektu, "na veľkosti nezáleží!" :lol:

Poslať 05 Jún 2007, 14:20
ADMIN

MarekM píše:
Ale ja som sa nepýtal na efekt na live hranie, ale na doma príp. do štúdia. T.z. dôležitá je iba kvalita efektu, "na veľkosti nezáleží!" :lol:

hmm doma budes hrat asi iba na sucho..aspon si neviem predstavit naco by si doma s akustikou hral do komba,mixu...
takze otazka je: kedy sa najblizsie chystas do studia? :)
lepsie povedane, studia maju svoje vybavenie co sa tyka studiovych efektov (reverby, chorusy...) takze z toho mi vyplyva, ze na doma ti to je zbytocnost a v studiu to bude mat na starosti niekto iny (myslim efekty..). teda pokial si nemal na mysli domace studio..
Obrázok

Poslať 05 Jún 2007, 14:42
MarekM Obrázok užívateľa
RESISTOR [odpor]
RESISTOR [odpor]

styrioci píše:
MarekM píše:

hmm doma budes hrat asi iba na sucho..aspon si neviem predstavit naco by si doma s akustikou hral do komba,mixu...
takze otazka je: kedy sa najblizsie chystas do studia? :)
lepsie povedane, studia maju svoje vybavenie co sa tyka studiovych efektov (reverby, chorusy...) takze z toho mi vyplyva, ze na doma ti to je zbytocnost a v studiu to bude mat na starosti niekto iny (myslim efekty..). teda pokial si nemal na mysli domace studio..

No ja tiež nad týmto dumem, či sa dá aj napr. doma hrať na akustike cez efekty... Ale napr. keď chceš dať nejaký chorus akustike, pre krajší zvuk, tak asi inak to nepôjde...

Ďalší

Späť na Efekty a príslušenstvo