Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo efekty na el. gitaru

efekty na el. gitaru

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 15 Feb 2009, 11:43
safo.barna nováčik
nováčik

dobry den ! potreboval by som radu , vyber efektu na solo gitaru dvojity hlas aby solo znelo dvojhlasne :prosil by som značku aj cenu ked by sa dalo...ďakujem za odpoveď..

Poslať 15 Feb 2009, 20:06
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Poslať 15 Feb 2009, 20:12
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

safo.barna píše:
dobry den ! potreboval by som radu , vyber efektu na solo gitaru dvojity hlas aby solo znelo dvojhlasne :prosil by som značku aj cenu ked by sa dalo...ďakujem za odpoveď..

Ako sa pyta Ares ma tiez zaujima a tiez aky styl a co s tym chce hrat?
Pretoze v cenovo dostupnej hranici je multiefektova rada ZOOM G, uz G1 ma harmonizer, tiez G1X, G2, G2.1ut az po G7.1u a G9.2TT, zalezi na financiach, kolko mas...
Apropo, ja som bol niekolko krat na karaoke akciach, kde som doprevadzal gitarou a pouzival som konkretne G1X. Mal som tam viacero dvojhlasnych partov a vyuzival som to v pohode.... Treba si len spravne nastavit toninu a hlavny hlas... :wink:

Poslať 16 Feb 2009, 10:59
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

safo.barna píše:
hrajem aj ľudové pesničky , aj rock ..a chcel by som vedieť ked je potrebne dvojity hlas ...nemam v tom jasne na multiefektoch su tam dvojité hlasy alebo viac a to su tie značky čo si mi odpovedal? ZOOM G1 až do G7 na cene nezaleži a je aj na spev takisto dostať efekty ..dufam že si rozumieme že o čom píšem ďakujem za vysvetlenie a ostavam verny a pozdravujem Vas.. ja potrebujem vedieť dvojity zvuk na sólo gitaru aj na spev a ake multiefekty je potrebne značka na cene nezaleží

hodil som tu prispevok, ktory bol ako samostatne tema a zrejme patri k tejto teme (nabuduce pozor, na co klikame :wink: )
Obrázok

Poslať 16 Feb 2009, 11:23
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
safo.barna píše:
hrajem aj ľudové pesničky , aj rock ..a chcel by som vedieť ked je potrebne dvojity hlas ...nemam v tom jasne na multiefektoch su tam dvojité hlasy alebo viac a to su tie značky čo si mi odpovedal? ZOOM G1 až do G7 na cene nezaleži a je aj na spev takisto dostať efekty ..dufam že si rozumieme že o čom píšem ďakujem za vysvetlenie a ostavam verny a pozdravujem Vas.. ja potrebujem vedieť dvojity zvuk na sólo gitaru aj na spev a ake multiefekty je potrebne značka na cene nezaleží

hodil som tu prispevok, ktory bol ako samostatne tema a zrejme patri k tejto teme (nabuduce pozor, na co klikame :wink: )

Aha, tak uz viem, kde sa ten jeho prispevok stratil :)
Ale to je OK, poriadok musi byt... :wink:

Poslať 27 Apr 2009, 11:14
TheSnehuliak nováčik
nováčik

Ahojte,máam otázočku,kúpil som si pedál Digitech XMM a potrbujem k nemu adaptér , mám kupiť origo digitech adaptér ,alebo stačí nejaký iný lacnejší ?

Poslať 27 Apr 2009, 11:36
V.I.P.
V.I.P.

TheSnehuliak píše:
Ahojte,máam otázočku,kúpil som si pedál Digitech XMM a potrbujem k nemu adaptér , mám kupiť origo digitech adaptér ,alebo stačí nejaký iný lacnejší ?

mUsis kupi taky, ktory ma voltaz a polaritu ako efekt vyzaduje a aj vykon, inak ti hrozi aj poskodenie toho efektu, bacha na to. Na adaptery by som rozhodne nesanoval... :!:
Priklad, multiefekty ZOOM pouzivaju adaptery 9V/300 mA /co predpoklada, ze odber nebude vyssi ako 300 mA/ a v strede je minus /polarita = velmi dolezite!!!/. Zisti si ake parametre vyzaduje ten tvoj efekt a mozno sa ti hodi aj tento ZOOMacky adapter, ktory je cenovo uplne super /cca 9 euro/...
ROzhodne nekupuij v nejakom elektro nejaky univerzalny viacfunkcny adapter, odtial ide najvacsia hrozba ze to odpalis ... :?

Poslať 27 Apr 2009, 12:16
TheSnehuliak nováčik
nováčik

polarity: negative tip (inside), ako ten zoom nie?

Poslať 27 Apr 2009, 12:33
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

TheSnehuliak píše:
polarity: negative tip (inside), ako ten zoom nie?
ano
Obrázok

Späť na Efekty a príslušenstvo