Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo t.c.electronics NOVA System

t.c.electronics NOVA System

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 28 Dec 2008, 15:50
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Opat zdrawec vsetkym,

Dnes by som vam chcel predstavit svoje skusenosti, pri postupnom testovani novinky pre gitaristov
NOVA System od t.c. electronics. http://www.tcelectronic.com/NovaSystem.asp
Dnes by som zacal vseobecnym popisom, nejakymi obrazkami a kratkou zvukovou skuskou.

Specifikacia:
NDT™ - Nova Drive Technology: plne analogovy overdrive a distortion obvody

6 efektovych blokov ako sa nachadzaju aj v G-System:
- Compression (compressor, perkus, sustain, advance)
- EQ + Noise Gate (ekvalizer + sumova brana)
- Modulation (modulacna sekcia: chorus, flanger vibrato, phaser, tremolo,panorama)
- Pitch (shifter, oktaver, wham, detune, inteligentný harmonizer,)
- Delay (clean, analog, tape, dynam, dual, ping-pong)
- Reverb (spring, hall, room, plate)

30 pevnych a 60 uzivatelskych programov
dva nožne layouty: preset a pedal
Hi-Z a symetricky vstup + symetricky stereo vystup
doporucene prislusenstvo: TC Electronic G-Switch 3-tlacidlovy nozny pedal

Nejake vstupne obrazky:
NOVA System veľké foto - klikni sem!

NOVA System - pohľad z vrchu:
Obrázok

NOVA System - pohľad od zadnej časti:
Obrázok

Ovladace zvrchu:

1/ Tlacidla vyberu efektov (drive, comp, EQ, mod, pitch delay, reverb)
2/ Tlacidla zapisu variacii ä1,2,3,4)
3/ Vyvolanie fabrickych nastaveni pre kazdy algoritmus (Factory Default)
4/ Editovacie ovladace (editA, editB, editC, editD)
5/ Indikator ladicky ((Tuner indications)
6/ Tlacidlo zapisu novo vytvorenych alebo prekopirovanych programov (Store)
7/Tlacidlo nastavenia vystupnej urovne signalu (Levels)
8/ Tlacidlo MENU ((Routing, Pedal, Modifiers,, MIDI, Utility)
9/ LED zobrazovac stavu efektov ON/OFF
10/ MOD - tlacidlo zapnutia/vypnutia (ON/OFF) modulacnych efektov
11/ DELAY - tlacidlo zapnutia/vypnutia (ON/OFF) delay bloku
12/ BOOST - tlacidlo zapnutia/vypnutia (ON/OFF) boost funkcie (zosilenie pri sole, napr.)
13/ TAP - tlacidlo urcenia tap tempa pre delay alebo pri stlaceni a podrzani zapina ladicku
14/ PITCH - tlacidlo zapnutia/vypnutia (ON/OFF) pitch bloku
15/ REVERB/PRESET1 - tlacidlo zapnutia/vypnutia (ON/OFF) reverb - hall efektu
16/ COMP/PRESET2 - tlacidlo zapnutia/vypnutia (ON/OFF) efektu compressor
17/ DRIVE/PRESET3 - tlacidlo zapnutia/vypnutia (ON/OFF) pre sekciu DRIVE (dist/ovd)

Ovladace a konektory od zadnej casti:
1/ drive input - vstup pre elektricku gitaru pre pouzitie aj s drive modulom (DST/OVD)
2/ line input - vstup pre zapojenie efektu do slucky (SEND - RETURN) - bez modulu DST/OVD
3-4/ Symetricke vystupy (balance output)
5/ vstupy a vystupy pre digitalny prenos signalu s RCA konektormi
6-7-8/ MIDI konektory (IN. THRU OUT)
9/ Pedal IN - koneltor pre pripojenie externych ovladacich zariadeni - G-Switch alebo expression pedalu
10/ POWER IN - koncovnka pre sietovy kabel 230V/50Hz, standardna EU siet...

Prve zvukove testovanie som zacal na malom 5W celolampovom kombe PEAVEY ROYAL-8 viewtopic.php?t=1028 kde som isiel na slabsi vstup 2. Do NOVA Systemu som isiel na vstup DRIVE INPUT (gitarovy vstup), lebo tato masinka ma este aj LINE INPUT pre zapojenie do slucky, kde je vynechany obvod OVD/DIST. Pouzil som svoju osvedcenu gitarku FIRE by LM s Dimarzio snimacmi. viewtopic.php?t=842&highlight=fire tolko pre obraz.

K prvotnej zvukovej skuske este tolko, ze filozofia ovladania tohto zariadenia je trochu (dost) ina ako som zvyknuty z inych multiefektov (ZOOM, BOSS, DIGITECH atd...) a tak kedze k tomu este nie je SK/CZ manual, tak som sa chviku trapil ale nakoniec som na to dosiel v principe. O ovladani celkove sa zmienim neskor, k zvuku zatial asi tolko. ze OVD/DIST ma nejako neohuril ale hral slusne. Zato efekty zneli krasne, prirodzene a velmi cisto, v tomto je tato znacka znama. Ale tiez sa musim priznat, ze skuska bola vykonana na "izbovej" hlasitosti, skor potichsie. Zvukove ukazky - AUDIO nahravky dodam k prispevku neskor, kedze su este sviatky, nech tu nepresenim cele vianocno-novorocne obdobie. Postupne vas oboznamim aj so zakladnym ovladanim tejto masinky.
Naposledy upravil marianguitar dňa 03 Apr 2009, 13:20, celkovo upravené 7

Poslať 28 Dec 2008, 16:24
V.I.P.
V.I.P.

ZAPOJENIE NOVA Systemu

Pri tejto masinke su dve zakladne zapojenia:

1/ BASIC (zakladne)
Pri tomto zapojeni ide vstup gitary do DRIVE INPUTu a vystupy MONO (left) resp. STEREO lavy/pravy vystup do dvoch nezavislych komb

2/ NOVA System v efektovej slucke
Pri tomto zapojeni ide vstup gitary na standardny vstup gitaroveho komba. Pri tomto zapojeni je uplne vynechany analogovy obvod overdrive/distortion. SEND z komba, kde ide vstup gitary prichadza k jacku LINE INPUT (IN POST DRIVE) a vystupne jacky OUTPUT L/R idu na RETURN oboch komb (resp. ak chcete hrat MONO, tak na RETURN LEFT).

Obrázok
Naposledy upravil marianguitar dňa 28 Dec 2008, 16:52, celkovo upravené 3

V.I.P.
V.I.P.

ROUTING (prepojenie) efektov v NOVA SYSTEMe

NOVA System dovoluje tri zakladne sposoby spojenia efetkov a vytvorenie tak efektoveho terazca.

1/ Seriove zapojenie
Ide o sposob, kedy su efkety zapojene "za sebou" v multiefektovom retazci.
Drive input / DRIVE - COMP - Noise Gate - Volume (post/in) - BOOST - MOD - PIT - DLY - Reverb - EQ - Volume (post/out) = stereo vystupy L/R

2/ Semi paralelne zapojenie
Ide o sposob, kedy su niektore modulacno-priestorove efkety zapojene "vedla seba" (delay s reverbom) v multiefektovom retazci.
Drive input / DRIVE - COMP - Noise Gate - Volume (post/in) - BOOST - MOD - PIT - DLY - Reverb - EQ - Volume (post/out) = stereo vystupy L/R
(cervenou farbou su oznacene paralelne zapojene efekty)

3/ Paralelne zapojenie
Ide o sposob, kedy su vsetky modulacno-priestorove efkety zapojene "vedla seba" (modulacia, pitch, delay a reverb) v multiefektovom retazci.
(cervenou farbou su oznacene paralelne zapojene efekty)
Naposledy upravil marianguitar dňa 11 Jan 2009, 11:36, celkovo upravené 1

Poslať 10 Jan 2009, 23:47
V.I.P.
V.I.P.

SKUSKA TOVARENSKYCH ZVUKOV - PREPINANIE BANK A PROGRAMOV
Na tejto masinke sa banky prepinaju noznym spinacom MOD (nahor) alebo PITCH (nadol) ale treba ich chvilku dlhsie podrzat.
Programy 1 - 2 - 3 v kazdej banke sa prepinaju noznymi spinacmi REVERB - COMP - DRIVE a opat je treba chvilku podrzat. Display Vas o vsetkom informuje...

Tak som sa dnes trochu pohral s tymto pedalom a ponahraval cez kameru kratke ukazky presetov NOVA SYSTEM efektoveho processoru a jeden vytvoreny user zvuk.

Obrázok

Zvukove ukazky presetov NOVA SYSTEM pozrite na tomto linku: http://uk.youtube.com/watch?v=ltwHe3fUAFo

Zvuk som stahoval cez FireWire externu zvukovu kartu a snimane to bolo dynamickym miktofonom PEAVEY PVi-100. Isiel som cez Drive IN vstup.
Pouzita aparatura: El. gtara Fire by Focus prerobeny u majstra Sivcaka zo snimacmi DiMarzio, gitarove celolampove 5W kombo PEAVEY ValveKing ROYAL-8.
Nahraval som to velmi nasurovo bez cackov - mackov a nastavovani, zapol som kameru s nastavenym zvukom a proste nechal bezat. Postupne som na kazdom zvuku pohral nejake tony alebo riffy. Zda sa ze som trochu prepiskol GAIN na kombe ale i tak je z ukaziek citit super kvalitu efektov.....
Naposledy upravil marianguitar dňa 11 Jan 2009, 00:50, celkovo upravené 9

Poslať 11 Jan 2009, 00:09
V.I.P.
V.I.P.

Potom som zapojil NOVA SYSTEM cez LINE IN vstup tak, ze z gitary som isiel do tube preampu H & K Cream Machine a na skreslenom zvuku som podobnym sposobom nahral dalsich zopar ukaziek. Inak najskor to nehralo ale ked som nastavil v module LEVEL vyssi gain tak to bolo OK...

Obrázok
Ukazky s Cream Machine s NOVA SYSTEM cez LINE IN vstup pozrite na tomto linku: http://uk.youtube.com/watch?v=-D-vGXfNkfY

Ukážky t.c. electronics s Peavey Valveking-112
Zapojenie do slučky VVK-112 cez vstup line input/send a left output/return, použitá gitara Hohner RTX Revelation - posúdte sami ako to hra spolu...

Obrázok
PEAVEY Valveking-112 + NOVA SYSTEM + HOHNER RTX - DEMO 03
Zvukova ukážka prevažne LEAD kanál pri nastavenom texture na "A Class" prevažne zvuky na LEAD kanály tohto komba
http://www.youtube.com/watch?v=sP7gQNN8oZA
Použitá elektrická gitara Hohner RTX, upravená majstrom Sivčákom - o tejto gitare bližšie v téme: http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=749

Obrázok
PEAVEY Valveking-112 + NOVA SYSTEM + HOHNER RTX - DEMO 04
Zvukova ukážka CLEAN kanál pri nastavenom texture na "A Class".
http://www.youtube.com/watch?v=un9BLdo77sY
Použitá elektrická gitara Hohner RTX, upravená majstrom Sivčákom - o tejto gitare bližšie v téme: http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=749
Naposledy upravil marianguitar dňa 23 Feb 2009, 00:23, celkovo upravené 5

Poslať 11 Jan 2009, 15:49
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

super...super.... :)
Obrázok

Poslať 13 Jan 2009, 17:02
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Fainy prehlad, prave uvazujem o nejakom solidnom boarde s efektami, takze ma to celkom inspirovalo :)
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 13 Jan 2009, 21:48
Sammko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

vyzera to super ... cena ? ale radsej uprednostnim obycajne pedaliky :)

Poslať 13 Jan 2009, 22:00
V.I.P.
V.I.P.

Sammko píše:
vyzera to super ... cena ? ale radsej uprednostnim obycajne pedaliky :)

Poviem tak t.c. electronic ma podla mna modulacne a priestorove efekty vo vyssiej triede a kvalite ako BOSS a pokial ma clovek zapojene viac ako 3 - 4, tak je takyto board ovela vyhodnejsi, nehovoriac o moznosti vytvorit si zvuky (myslim tym naprogramovat si ich) a pouzivat ich. Single pedale ak chces menit nastavenia, treba ist na podlahu a pri live na to nie je cas... :wink:
Ale urcite nemam nic proti single efektom BOSS ale osobne ja by som ich potreboval viacej a to je vo viacerych pohladoch vyhodnejsi takyto board... 8)
No a co sa tyka ceny, t.c electronics nie je lacny vseobecne ale tak to uz byva u efektov vyssiej triedy. Ved si len vezmi,kolko vyjde delay a reverb BOSS. Ŧo su skoro 2/3 ceny tohto NOVA SYSTEMU. (NOVA SYSTEM 700 - 740 EURO +/-)

Poslať 14 Jan 2009, 00:57
Sammko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

pre mna by bola ta vecicka velmi zlozita :mrgreen:
Ibanez AR 300
Behringer GMX 210
Boss DD 3
Radsej rozliat s Parkinsonom ako zabudnut vypit s Alzheimerom

Poslať 14 Jan 2009, 10:12
V.I.P.
V.I.P.

Sammko píše:
pre mna by bola ta vecicka velmi zlozita :mrgreen:

Je to len vec zvyku a ked to zvladnes ovladanie (co nie je velka dan za tie vyhody), tak potom sa ti to niekolko nasobne vrati... :wink:

Poslať 14 Jan 2009, 14:10
briann68 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Chcel by som sa spytat Marian vlastne tato t.c electronic Nova system a Line 6 M13 Stompbox Modeler aky je medzi tym rozdiel :P vidim ze v cene to hej :P ale neviem mne sa zatial pacili viac zvuky vyludene z toho Line6 nez z Novy aj ked som ani na jedno este nehral live no ukazky nanete a tak. Vlastne v obidvoch smeroch je to digitalny zvuk ktory si na line6 odcudzoval sice mozno len v smere distortionu. Mna by zaujmalo taketo porovnanie medzi tymito dvoma multakmi vyssej triedy. Line 6 ma mozno lahsie ovladanie aj viac tlacidiel cize moznost si nastavit viac zvukov naraz a kombinovat ich ale vdim ze Nova je drahsia mozno ma nejake veci kvalitnejsie.

Poslať 14 Jan 2009, 16:00
V.I.P.
V.I.P.

briann68 píše:
Chcel by som sa spytat Marian vlastne tato t.c electronic Nova system a Line 6 M13 Stompbox Modeler aky je medzi tym rozdiel :P vidim ze v cene to hej :P ale neviem mne sa zatial pacili viac zvuky vyludene z toho Line6 nez z Novy aj ked som ani na jedno este nehral live no ukazky nanete a tak. Vlastne v obidvoch smeroch je to digitalny zvuk ktory si na line6 odcudzoval sice mozno len v smere distortionu. Mna by zaujmalo taketo porovnanie medzi tymito dvoma multakmi vyssej triedy. Line 6 ma mozno lahsie ovladanie aj viac tlacidiel cize moznost si nastavit viac zvukov naraz a kombinovat ich ale vdim ze Nova je drahsia mozno ma nejake veci kvalitnejsie.

presne ako pises, NOVA SYSTEM, resp. vseobecne t.c.electzronics ako znacka ma vseobecne uznavane kvalitnejsie a prijemnejsie znejuce efekty.
Podla roznych nahravok tazko porovnavat...
M13 som neskusal osobne a ani nemal v rukach tak konkretne to navzajom posudit neviem.

Poslať 15 Jan 2009, 21:29
DAVE nováčik
nováčik

Nazdar. Chcem sa spytat... Dal by sa ten efekt pouzit aj na ovladanie midi programovatelnej hlavy?

Poslať 15 Jan 2009, 23:04
V.I.P.
V.I.P.

DAVE píše:
Nazdar. Chcem sa spytat... Dal by sa ten efekt pouzit aj na ovladanie midi programovatelnej hlavy?

Ja osobne si myslim,ze ano,nakolko NOVA SYSTEM na uplny system MIDI konektivity, tj. MIDI IN, MIDI OUT aj MIDI THRU, takze poveli je mozne preposielat cez vsetky MIDI zariadenia aj cez NOVA SYSTEM... :wink:

Ďalší

Späť na Efekty a príslušenstvo