Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo Akým spôsobom ladíte gitaru?

Akým spôsobom ladíte gitaru?

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 04 Jún 2007, 21:00
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

svacoma píše:
ja by som mal otazku ako sa to da oktavovo naladit ?? s ladickov alebo s cim?

Ladickou alebo podla ucha.:)
Ak si mal na mysli haronicke = oktavove ladenie tak toto sa nastavuje vzadu na kobylke. U akusticky gitar (spanielkaa jumbo) to nastavit nejde, toto by malo byt nastavene od vyrobcu.
Ale na el. gitare to ide. Tymto sa nasteluje "ta spravna" aktivna dlzka struny.
Napr.
Ak ti v oktave nejaka struna neladi (je prilis vysoky ton), potom musis na kobylke segment ladenia = kamen posunut smerom dozadu od hmatnika.
Ak to je naopak (struna ti v oktave znie nizko) potom musis kamen priblizit = skratit aktivnu zonu struny smerom ku hmatniku, pochopil? :?:

Poslať 05 Jún 2007, 11:33
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
svacoma píše:
ja by som mal otazku ako sa to da oktavovo naladit ?? s ladickov alebo s cim?

Ladickou alebo podla ucha.:)
Ak si mal na mysli haronicke = oktavove ladenie tak toto sa nastavuje vzadu na kobylke. U akusticky gitar (spanielkaa jumbo) to nastavit nejde, toto by malo byt nastavene od vyrobcu.
Ale na el. gitare to ide. Tymto sa nasteluje "ta spravna" aktivna dlzka struny. Napr.
Ak ti v oktave nejaka struna neladi (je prilis vysoky ton), potom musis na kobylke segment ladenia = kamen posunut smerom dozadu od hmatnika.
Ak to je naopak (struna ti v oktave znie nizko) potom musis kamen priblizit = skratit aktivnu zonu struny smerom ku hmatniku, pochopil? :?:

je to tak ak je oktáva nadladená kameňom ideš dozadu ak je podladená ideš s ním dopredu k snímačom. 8)
Ale ako to vykonáš konkrétne na gitare záleží od systému posuvu na kobykle ako je to riešené. takže ak chceš presnejšiu info, musiš napísať ako to tam máš. :wink:
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 06 Jún 2007, 12:21
Seeker Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

kamen urazu byva, ked nejaky zaciatocnik ladi oktavy na FloydRose :D no a ja zas ladim gitaru podla flazoletov..cize ucho..ale pootm skontrolujem na ladicke :D
Don' t push me...
Obrázok
Fender Stratocaster HSS
Peavey Valveking 112
Zoom G2.1u

Poslať 06 Jún 2007, 12:26
svacoma Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

hej mam to tam tak ako ste pisali su tam tie kamene ale ja mam len basove ecko neake cudne a tak neviem ako sa to lad ani kamarad nevedel tak pisem sem ( davam sem aj obrazok)Obrázok

dakujem za rady

Poslať 06 Jún 2007, 12:47
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

oktavy ladis tak, ze zahras ton na 12.prazci, zahra flazolet nad 12.prazcom a musia byt oba rovnake - to doladis kamenmi na kobylke
Obrázok

Poslať 06 Jún 2007, 14:26
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

svacoma píše:
hej mam to tam tak ako ste pisali su tam tie kamene ale ja mam len basove ecko neake cudne a tak neviem ako sa to lad ani kamarad nevedel tak pisem sem ( davam sem aj obrazok)Obrázok
dakujem za rady

No ved obrazok ti to ukazuje! Ten kamen sa da skrutkou pohybovat v urcitom rozmedzi. A na hrubom E-cku sa zvykne (aj nestaci rozsah) otocit aj naopak. Aspon teda na gitarach co som mal v ruke sa to takto dalo urobit. :?

Poslať 06 Jún 2007, 15:18
svacoma Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

hej hej malo by sa to dat aj tu naopak prehodit neviem neskusal som

Predchádzajúci

Späť na Efekty a príslušenstvo