Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Upload gitary Fire by LM Focus FE-08 (SSH)

Upload gitary Fire by LM Focus FE-08 (SSH)

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Zdravim vsetkych. Pred casom som tu na vore v kratkosti prezentoval prerabku svojej gitary, pozri link:
viewtopic.php?t=20

Detailnejšie obrázky na: http://www.marianguitar.com/forum/viewt ... ?f=63&t=94

Pisem to preto, lebo mi práve dnes dorazila od pana Sivcaka tato gitara opat uploadnuta a tak sa chcem s vami podelit o dojmy a informácie... :wink:

Tento panel som na gitare mal pred úpravou:

Obrázok

Takto to vyzera teraz po výmene snimacov a picguardu:

Obrázok

Vykonané práce:
- kompletné prepražcovanie 22x70 hmatníka
- docentrovanie a nastavenie výšky "Fender Roller nutu" na nové pražce
- nový picguard - tortoisena kryt
- nový tortoisena zadny kryt na tremolo Wilkinson
- montáž novej elektriky HB snímače Petrucci P1 a P2 DiMarzio + stredový singel DiMarzio DP-170 Blue Velvet, MEGA prepínač DiMarzio 5 polohový, potenciometre 1x volume, 2x tone, 2x kondenzatory 033mF tone 40x2
- výmena skrutiek a rôznych drobností

Co sa tyka zvuku, zatial som to len na rychlo prebehol (paci sa mi to ako HB samostatne tak aj medzipolohy, kde v kazdej ide zozpojeny humbucker + stredovy singel. Toto je zabudovane uz v MEGA prepinaci... :wink:

Zvukove (pripadne video) ukážky sem nahodim akonahle sa mi zase uvoľní trochu času na ponahravanie a spracovanie.... :wink:

Tu po case vkladam video ukazku hry na tejto gitarke spolu s Peavey Valveking-112 gitarovým kombom:

Valveking-112 sound demo 01
Ukážka zvuku pri nastavenom Class A texture, LEAD (Gain na 6/10, BOOST/VOLUME ON) aj CLEAN kanál... http://www.youtube.com/watch?v=7RQPbX_8D-M

Inak tá elektrika KENT AMSTRONG (cely ten panel tak ako je) je k dispozícii. Ponúkam to cele za 3900 Sk.
Naposledy upravil marianguitar dňa 21 Feb 2012, 20:22, celkovo upravené 5

berg*er Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
Zdravim vsetkych. Pred casom som tu na vore v kratkosti prezentoval prerabku svojej gitary, pozri link:
http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=20
Pisem to preto, lebo mi práve dnes dorazila od pana Sivcaka tato gitara opat uploadnuta a tak sa chcem s vami podelit o dojmy a informácie... :wink:
Inak tá elektrika KENT AMSTRONG (cely ten panel tak ako je) je k dispozícii. Ponúkam to cele za 3900 Sk.

Ja by som to nepredaval,pretoze keby som ju RAZ predal (( - teda keby ju niekto STRASNE chcel )),ze by som to nahodil zpat a tie fajne PU vybral a pouzil na dalsi projekt..
Ale iba moj nazor..
<^>
"Life is tough when you taste good"

. ...The best gets better...

V.I.P.
V.I.P.

berg*er píše:
marianguitar píše:
http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=20

Ja by som to nepredaval,pretoze keby som ju RAZ predal (( - teda keby ju niekto STRASNE chcel )),ze by som to nahodil zpat a tie fajne PU vybral a pouzil na dalsi projekt..
Ale iba moj nazor..
<^>

berg*er: Neboj, casom budem urcite zase nieco riesit, uz som taky... :lol:
Rad experimentujem, takze ak by som isiel do ineho projektu, tak by som poskusal zase ine snimace... :wink:

Poslať 15 Máj 2008, 11:56
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Pekne prerobena gitarka, faine. Aj ten pickguard sa mi paci :shock:
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 15 Máj 2008, 14:48
V.I.P.
V.I.P.

gumm píše:
Pekne prerobena gitarka, faine. Aj ten pickguard sa mi paci :shock:

No len ako som ju nemal teraz tyzden v rukach (mal som doma tu Hohner RTX), tak som si normalne odvykol od toho krku az som s toho prekvapeny... :shock:

Poslať 15 Máj 2008, 20:51
domáci pán
domáci pán

No vyzera to fassa na tom obrazku,vkusne esteticky zladene.
Akurat mam pocit ze ten bridge PU je prokletě nízko (na moje gusto - iba moj nazor) - ja som si vsetky gitarky zosteloval cez sluchatka, ze ked prehodim "vyhybku" ze mam zhruba stejnu hlasitost..
ale to je vec chuti majitela.
<^>

Poslať 15 Máj 2008, 21:05
V.I.P.
V.I.P.

berg*er píše:
No vyzera to fassa na tom obrazku,vkusne esteticky zladene.
Akurat mam pocit ze ten bridge PU je prokletě nízko (na moje gusto - iba moj nazor) - ja som si vsetky gitarky zosteloval cez sluchatka, ze ked prehodim "vyhybku" ze mam zhruba stejnu hlasitost..
ale to je vec chuti majitela.
<^>

Mas dobry postreh! Ano, bol nizko a nielen ten ale aj krkovy. Ja som to fotil hned ako som ju vybalil. Uz to mam teraz nastavene podla mojho gusta... 8)

Poslať 15 Máj 2008, 22:55
domáci pán
domáci pán

Predpokladal som ze to bolo asi tak ako hovoris.
<^>

Poslať 19 Feb 2009, 23:37
V.I.P.
V.I.P.

Pre info sem pridavam link, kde som nahral video s touto gitarkou a kmbom Peavey Valveking-112:
Valveking-112 sound demo 01
Ukážka zvuku pri nastavenom Class A texture, LEAD (Gain na 6/10, BOOST/VOLUME ON) aj CLEAN kanál...
http://www.youtube.com/watch?v=7RQPbX_8D-M

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning