Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning fishvilo - prerabka mojej gitary u p. Sivcaka

fishvilo - prerabka mojej gitary u p. Sivcaka

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

fishvilo píše:
Súhlasím, ale sám som skúšal v Žiari n.H. Harley Benton a fakt som bol sklamaný. Sám mám Stagg 300SN. Vyberal som ju z viac ako 15 gitár (Squier, Peavey, SX, HB aj Stagg) a bola z nich najlepšia. Skrátka, keď dobre trafíš, tak je to OK. Minule sme skúšali s kámošom Squier bullet series za cca 9000 a bolo to horšie drevo, ako staré Galaxisky. Jedno však musím uznať, časom musíš investovať. Aj ja mám práve pádlo u p. Sivčáka. Už nech je tu.... :wink:

davas nieco prerabat? ..

styrioci/rectifier 7:30 7.11.2007 píše:
dovolil som si temu rozdelit, chcel som ponechat povodny fishvilov prispevok v teme o HB, kedze sa o tom zmienoval, ale tiez ho dat aj sem pretoze by inac tato tema stracala zmysel, tak som to porieisil tak ako som poriesil - ze som sem dal iba citaciu toho prispevku...nech padne na uzitok :wink:

Poslať 31 Okt 2007, 11:30
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

ArEs píše:
davas nieco prerabat? ..

No Fishvilo uz v nejakom prispevku pisal, ze si dal "upravit" svoju gitaru Stagg. Drzim mu palce, ale ja vy som to takto neriesil. Casom prijde na to, ze tomu zase nieco chyba a bude treba riesit. A ak ju bude chciet predat, tak za Stagg hoci prerabany moc nedostane. Ale nie je to iste.
Romane vidim, ze mas na fore nove foto, bistu! :lol:

trosku mimo ale .. v nedelu sme mali fotosession a kamoska mi to upravila trosku vo fotoshope .. :lol: .. ArEs

Poslať 31 Okt 2007, 21:13
fishvilo Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
ArEs píše:
davas nieco prerabat? ..

No Fishvilo uz v nejakom prispevku pisal, ze si dal "upravit" svoju gitaru Stagg. Drzim mu palce, ale ja vy som to takto neriesil. Casom prijde na to, ze tomu zase nieco chyba a bude treba riesit. A ak ju bude chciet predat, tak za Stagg hoci prerabany moc nedostane. Ale nie je to iste.
Romane vidim, ze mas na fore nove foto, bistu! :lol:

trosku mimo ale .. v nedelu sme mali fotosession a kamoska mi to upravila trosku vo fotoshope .. :lol: .. ArEs

Noo, prerábam - prerábam. Keďže hrám už len pre svoje potešenie, tak som nevidel nejako zmysluplné kúpiť Ibanezu za 30 litrov, alebo niečo podobné. P. Sivčák mi mení ladiace mechaniky zamykateľné Schaller, TremNut nultý pražec, tremolo Gotoh-Wilkinson VS100Cr, snímače bridge DiMarzio Fast Track 2 s použitím push-pull poťáku, a middle a neck bude EMG HZ S1. Pre moje už len domáce hranie to je super. Inak, ten Stagg som fakt vymákol, ako som už predtým spomínal, hrá lepšie ako Squier za 9 litrov. V každom prípade hneď hodím do fóra echo, ako som spokojný a dojmy.... :idea:

Poslať 02 Nov 2007, 14:45
nováčik
nováčik

takze dnes som komunikoval mailom s p. Sivcakom. Gitarka je hotova, v pondelok posiela, takze sa podelim o dojmy. "Ani dockat se nemohu" :D

Poslať 07 Nov 2007, 00:12
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Fishvilo, ked bude gitara hotova, hod na forum foto s nejakym pokecom a zhodnotenim, sme zvedavy. :wink:

Konečne dnes gitarka došla.
Pánečku!!! Musím priznať, že takýto rozdiel som si ani netrúfol očakávať.
Zámky Schaller a tremolo Gotoh spolu s nulákom TremNut urobili zázrak. Zrazu gitara ladí fantasticky, samozrejme aj oktávy, drží ladenie aj po "dlhej brutálnej skúške" tremola. Vymenené snímače EMG HZ neck+middle sú super, to ani nehovorím o DiMarzio Fast Track 2 s push/pull pri kobylke. Zvuk je čistý, kokrétne tóny počuť aj pri skreslenom zvuku. Jednoducho som maximálne spokojný a neľutujem, že som do toho vrazil peniaze radšej ako do kúpy novej gitary. Jasné.... 50-tisícový Fender to nie je, ale porovnával som ho dnes so Squierom. Squier dostal na frak po všetkých stránkach.

Ak niekto zvažujete úpravu gitarky, alebo jej nastavenie, obráťte sa na Ruda Sivčáka. Je to fakt macher, iba po dôkladnej obhliadke by som zistil, že gitarka je prerobená, aj to len na jednom mieste - pri tremole, pretože dierky po pôvodných 6 skrutkách sa nedajú úplne zlikvidovať, ale vidí ich len ten, kto vie, že ich tam má hľadať - pri bežnom pohľade ich nevidieť.

Iste, netvrdím, že je jediný, kto vie robiť gitary, ale prístup, ochota a ešte k tomu super robota ma presvedčili, že ak budem potrebovať niečo, obrátim sa zasa LEN na Ruda Sivčáka.

Fotky tu hodím v priebehu týždňa - nestíham, aj pracovať treba. :wink:

Poslať 07 Nov 2007, 00:15
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

gratulujem...

a pockaj ked este vymenis drevo na tej gitarke, aky to bude rozdiel :D
Obrázok

Poslať 07 Nov 2007, 00:28
miro Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Tema bola zalozena s nazvom "Harley Benton", trochu sa tu odbocilo. :lol:
Mozno by to mohol admin alebo moderator presunut cast pokecu ako novu temu - odtadial, co fishvilo zacal popisovat svoju upravu gitary u p. Sivcaka :?:

styrioci/rectifier 7:30 7.11.2007 píše:
bol si vyslysany :)
úplný začiatočník

Poslať 07 Nov 2007, 00:51
nováčik
nováčik

miro píše:
Tema bola zalozena s nazvom "Harley Benton", trochu sa tu odbocilo. :lol:
Mozno by to mohol admin alebo moderator presunut cast pokecu ako novu temu - odtadial, co fishvilo zacal popisovat svoju upravu gitary u p. Sivcaka :?:

hej, "trochu" sa odbočilo, ale nejako plynule, pretože som Harley Benton skúšal tiež v Žiari n.H. a nejako sa to zvrtlo....ešte pošlem fotky a "dám pokoj" :twisted:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

fotky dohodil ArEs 7.11.07 o 17.12 hod ..

Poslať 07 Nov 2007, 22:29
nováčik
nováčik

styrioci píše:
gratulujem...

a pockaj ked este vymenis drevo na tej gitarke, aky to bude rozdiel :D

súhlasím, len najprv musím zmeniť - zohnať sponzora 8)
Pre moje potreby stačí.
8)

Poslať 07 Nov 2007, 22:54
spyros inventár
inventár

fishvilo píše:
Zámky Schaller a tremolo Gotoh spolu s nulákom TremNut urobili zázrak. Zrazu gitara ladí fantasticky, samozrejme aj oktávy, drží ladenie aj po "dlhej brutálnej skúške" tremola. Vymenené snímače EMG HZ neck+middle sú super, to ani nehovorím o DiMarzio Fast Track 2 s push/pull pri kobylke. [/b].

A co to cca stoji? Rozmyslam, ze aj mojej gitarke by so zisla nejaka kura, ale asi najlepsie by bolo sa rovno s majstrom poradit priamo na Orave, lebo ja takto z brucha neviem, co vsetko by trebalo urobit, aby som bol spokojny :-D
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 08 Nov 2007, 15:44
mamut Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ak si spokojni tak OK. Ja by som si uz dal urobit skromnejsiu verziu custom homemade. Lebo ak tomu vymenis este telo tak to uz je skoro cela gitara. :wink:
Stagg A-4006, B.C. Rich NJ Classic, Marshall 9001 + Starfield tube power + CRATE boxy.

Poslať 08 Nov 2007, 16:24
nováčik
nováčik

spyros píše:
fishvilo píše:
Zámky Schaller a tremolo Gotoh spolu s nulákom TremNut urobili zázrak. Zrazu gitara ladí fantasticky, samozrejme aj oktávy, drží ladenie aj po "dlhej brutálnej skúške" tremola. Vymenené snímače EMG HZ neck+middle sú super, to ani nehovorím o DiMarzio Fast Track 2 s push/pull pri kobylke. [/b].

A co to cca stoji? Rozmyslam, ze aj mojej gitarke by so zisla nejaka kura, ale asi najlepsie by bolo sa rovno s majstrom poradit priamo na Orave, lebo ja takto z brucha neviem, co vsetko by trebalo urobit, aby som bol spokojny :-D

Noo, stálo to 15 litrov a oplatilo sa. Ideálne je dohodnúť sa telefonicky a prísť osobne, aby p. Sivčak gitarku videl a povedal svoj názor. Ja som tiež chcel zámky Gotoh, potom sme špekulovali AutoTrim a nakoniec tam sú Schallery, ale tie fakt stoja za tie prachy - vidno na fotke. Vrelo odporúčam.

Poslať 08 Nov 2007, 16:28
nováčik
nováčik

mamut píše:
Ak si spokojni tak OK. Ja by som si uz dal urobit skromnejsiu verziu custom homemade. Lebo ak tomu vymenis este telo tak to uz je skoro cela gitara. :wink:

možno by to bolo lepšie, ale tento Stagg som vymákol. Krk má veľmi slušný a aj telo nie je preglejka, má dobrý sustain a vyhovuje mi. Jo, ak by som niekde aktívne hral, tak jednoznačne dám vyrobiť nový kus komplet. Pre mňa je to však môj cukríček, ktorý hrá výborne a to mi stačí. Ešte chcem dokúpiť JAMLAB pre hranie s PC, alebo Fast Track USB a budem vysmiatý ako lečo. :D :D :D
http://www.m-audio.com/index.php?do=products.list&ID=guitar

Ďalší

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning