Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Príslušenstvo pre statocaster

Príslušenstvo pre statocaster

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 20 Aug 2013, 17:04
littleB okukávač
okukávač

Zdravím!
Nevedeli by ste mi prosím poradiť, kde sa dajú zohnať nerezové skrutky pre stratocaster? Konkrétne by som potreboval tie na uchytenie gombíkov pre remeň, no pochodil som všetky železiarstva v meste ale nikde nemajú nerezové skrutky... :(
A taktiež by som potreboval poradiť pri výbere pružín pre tremolo. Mám tam len tri (viď foto), no po prechode na hybridné struny (10/11) mi už nedrží ladenie, a celkovo si myslím, že by 5 pružín bolo na mieste...
Pozeral som e-shop, no nič z toho, čo zháňam, som tam nenašiel... :(
Vďaka za rady!

Obrázok

Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Pružiny tremola nemajú vplyv na stabilitu ladenia teda pokiaľ to máš na doraz. Keď tak dotiahni tie 2 skrutky ak si myslíš, že to ma malý ťah... inak pružiny na tremolo by mali mať v každých lepších hudobninách. Nerezové skurtky Obi, Hornbach... ? Keď tak zámky na remeň, tam máš i tie skrutky plus to uzamykanie....
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

littleB okukávač
okukávač

Práve sa mi zdajú akési slabé (možno sú nekvalitné)... Preto som uvažoval, či tam nebude lepšie dať 5 Fender pružín. :idea:
A čo sa týka zámkov, tie tam mám, no potrebujem vymeniť tie skrutky, majú zlé závity. Dík za tip, pôjdem skúsiť do väčšieho mesta pozrieť ten Hornbach. :wink:

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Pružiny máme a ak nestačí dotiahnuť hrable s pružinami koľko ich máš änapr. 3), tak si tam prihod jednu alebo hned aj dve ale potom patrične uvoľni predpätie na tých hrablách, čo držia pružiny...

littleB okukávač
okukávač

V našich mestských hudobninách nieto ani pružín, ani skrutiek... :(
Zrejme sa v najbližšom období vyberiem do vašej žilinskej predajne. :) V tejto súvislosti by som sa chcel ešte opýtať - je možné doniesť stratocaster priamo do predajne s tým, že by priamo tam na počkanie vymenili pružiny & prípadne i zoštelovali tremolo? :wink:

V.I.P.
V.I.P.

littleB okukávač
okukávač

Ajajaj... :( Piešťany sú priďaleko. A do budúcna je nejaká šanca, že sa v najbližších mesiacoch niečo v Žiline zmení? :wink:

littleB okukávač
okukávač

Škoda. Tak ďakujem za rady, asi to skúsim sám nejak vytrímať, hádam to gitara prežije. :D

littleB okukávač
okukávač

Páni, chcel by som vás po čase znovu poprosiť o radu: na stratocasteri sa mi odlomil kúsok z nultého pražca... :(

Obrázok

Bohužiaľ, ešte som nikdy nultý pražec nemenil, a tak neviem ako na to. Keďže vo vašej žilinskej predajni servis momentálne nerobíte, musím to skúsiť sám, no vôbec netuším, kde začať. :roll:
Šírku hmatníka v mieste nultého pražca mám 42mm. Chcel by som kúpiť nejaký lepší nultý pražec, aby vydržal viac než ten pôvodný, a aby sa na gitaru dali nahodiť struny hrúbky 9-11.
Boli by ste takí dobrí, a napísali mi, čo všetko k tomu budem potrebovať (napr. aký typ lepidla, atď), a hlavne postup, ako na to?
Ďakujem vám vopred veľmi pekne za pomoc, som už z toho zúfalý... :(

stály inventár
stály inventár

Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

littleB okukávač
okukávač

Ak mi to tu dobre meria, dĺžka je 42mm, šírka je 3mm, a hrúbka pôvodného nultého pražca v najhrubšej časti je 5mm.
Už sa mi podarilo z gitary zlomený nulťák vypáčiť, no nemôžem zohnať žiadny kvalitnejší kúsok. Máte prosím aj kovový nultý pražec (s už vybrúsenými drážkami na struny hrúbky 09-11)?

V.I.P.
V.I.P.

littleB píše:
Ak mi to tu dobre meria, dĺžka je 42mm, šírka je 3mm, a hrúbka pôvodného nultého pražca v najhrubšej časti je 5mm.
Už sa mi podarilo z gitary zlomený nulťák vypáčiť, no nemôžem zohnať žiadny kvalitnejší kúsok. Máte prosím aj kovový nultý pražec (s už vybrúsenými drážkami na struny hrúbky 09-11)?

42mm je ok, také máme, to je štandard, ostatné sa dopasováva na gitare.
Kovový pražec (kôli zvuku) sa na sedlo nepoužíva...

stály inventár
stály inventár

Marián, myslel asi roller nut. Osobne by som šiel do Graphtech http://www.graphtech.com/products/produ ... ories/nuts

Čo som pozeral tak stoja do 10€ čo je pohode...
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack