Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Montáž pevnej kobylky (hardtail)

Montáž pevnej kobylky (hardtail)

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

ITIetalista Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Takže mením kobylku na Cort X-2ke za pevnú kobylku konkrétne túto:Obrázok

a narazil som na jeden problém... :roll: neviem či mám vyskrutkovať čo najviac sedla "kameny" 1(e) a 6(E) a podla toho merať menzúru kde má byť položená (takže tak ako aj teraz pri jednozvrate (tremole) alebo je to dajak inak? menzúra gitary je 648mm.
našiel som aj toto: http://www.yitars.de/stegplatzierung+M5d637b1e38d.html ale keby bol začiatok kobylky od menzúry tak by to bolo zase moc ďaleko nie?
Nastavenia pre Vypyr komba nájdete na: http://www.vypyrsettings.fr/?choice=select
Amplifiers:
Peavey Vypyr 15 head + homemade reprobox

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

648 mm je stredova vzdialenost, takze treba nastavit 648 mm vzdialenost na stred kanema. Ja to vacsinou robim tak, ze ten stred robim na strunu "g". Pri pevnej kobylke mas moznost uchytit novu kobylu len docasne 2 skrutkami a preverit ci je to osadene dobre. V pripade nejakej drobnej korekcie to potom nie je problem trochu posunut...

dodo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Pri osadzovani nepodcen ani vystredenie po stranach.
Castokrat sa na to nekladie dost doraz a potom nie je kobylka osadena sumerne.
Naposledy upravil dodo dňa 30 Sep 2012, 18:16, celkovo upravené 1

ITIetalista Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

no ja neviem :roll: ... lepšie by to bolo raz vidieť ako 100x počuť, alebo trochu lepšie opísať... lebo som pochopil akurát to že to mám merať na strune g... :cry: takže sedlo struny g mám vyšrobovať tak aby bolo 648mm v strede toho sedla (šírku sedla mám na mysli) alebo tam kde by sa mala struna prehýbať o sedlo alebo niak inak ? :roll: ešte som nikdy niečo podobné nerobil a nechcem to urobiť zle. :oops: prípadne keby ste vedeli o niekom v Michalovciach alebo blízkom okolí kto to robí napíšte radšej by som to dal urobiť niekomu kto sa tomu rozumie keby bola možnosť.
PS: momentálne plátam diery po jednozvratnom tremole.

Našiel som aj toto ale neviem čo kde merá chcelo by to aby aj komentoval :mrgreen:

našiel som aj toto takže niak takto by to malo byť? koľko vyšróbovať to g sedlo?Obrázok
Nastavenia pre Vypyr komba nájdete na: http://www.vypyrsettings.fr/?choice=select
Amplifiers:
Peavey Vypyr 15 head + homemade reprobox

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning