Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Problem s kombom peavey valveking 112

Problem s kombom peavey valveking 112

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

moskito88 nováčik
nováčik

Caute, chcem vas poprosit o radu. Mam kombo valveking 112 a mam problem so zvukom. Kombo viem zapnut a kontrolka svieti, ale ked pripojim gitaru, tak zvuk vobec nepocut, skusal som aj iny kabel, ale v tom to nebude, prepnem na skresleny kanal, gitaru celkom pocut, ale zvuk nie je skresleny, neviete mi prosim poradit kde moze byt problem. Rozmyslal som nad poistkou vnutri zosilovaca, lebo neviem co este mohol byt problem. Cele sa to stalo,ze jeden chlapit sa hral s elektrikou ked sme skusali s kapelou ,tak vypol nam ju pocas hrania a potom kombo uz nenaskocilo.

Dakujem vam za pomoc.

Poslať 07 Júl 2012, 17:31
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Cekni lampy. Vyzerá to na niektorú v pre ampe. Pozri ci svietia všetky.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 11 Júl 2012, 16:02
moskito88 nováčik
nováčik

dakujem,za postreh a reakciu na moj prispevok, radsej som ho zobral do servisu a daju mi ho dokopy :)

stanchezz nováčik
nováčik

Ahojte,ja som dnes zistil podobny problem na mojom kombe Peavey Envoy 110. Ked som ho rano zapol, ozval sa na LEAD kanale vysoky sum a neskresleny zvuk. Skusal som vsetky mozne polohy potenciometrov,pretoze deti do toho casto babru,ale stale je to rovnake.Na kanale CLEAN funguje vsetko ako ma. Tiez ma napadla nejaka poistka v zosilovaci,ale je to "zadeklovane" a nechcem do toho sprtat,hoci je kombo uz po zaruke.Viete mi poradit, co s tym mozem urobit,okrem toho, ze to zanesiem rovno do servisu?

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

stanchezz píše:
Ahojte,ja som dnes zistil podobny problem na mojom kombe Peavey Envoy 110. Ked som ho rano zapol, ozval sa na LEAD kanale vysoky sum a neskresleny zvuk. Skusal som vsetky mozne polohy potenciometrov,pretoze deti do toho casto babru,ale stale je to rovnake.Na kanale CLEAN funguje vsetko ako ma. Tiez ma napadla nejaka poistka v zosilovaci,ale je to "zadeklovane" a nechcem do toho sprtat,hoci je kombo uz po zaruke.Viete mi poradit, co s tym mozem urobit,okrem toho, ze to zanesiem rovno do servisu?

Tak, ak ti ide cisty kanal, tak poistka to nebude, to by ti neslo to kombo vobec. Skor bych typoval integrac v LEAD kanaly ale to je len moj typ. Pozarucna oprava samozrejme je mozna, ale takto s fleku neviem ako by to cenovo vychadzalo a to je pri takychto rel. lacnych kombach treba vadiet. Ja s kolegom vo stvrtok odchadzam na vychod a vedel by som to servisakovi do Presova zobrat. Ale to by to tu dovtedy muselo byt, resp. by sis i to poslal do servisu, aby to pozreli. Ale treba sa pripravit aj na alternativu, ze na nahradny diel sa bude musiet cakat... :(

A na zaver, tu v tejto teme si dost mimo ohladne ENVOY110, tu sa riesi Valveking112 :)

martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Tak ale riesenie problemu na lampovom aparate a na tranzistorovom, to ako suvisy? :)

To je tu fakt off topic :(

Trochu si to tu treba vazit a nezaprasovat temy dotazmi, ktore s danou temou nesuvisia.
Takto ti aj tazsie niekto relevantne odpovie, ja by som cakal ze sem nazru ludia, ktory riesia valvekinga a nie ktory riesia envoya.
este ze ten marian pozera skoro vsade :)
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

stanchezz nováčik
nováčik

Tak do PO mam cca 30km, takze by som to mohol zaniest aj osobne do predajne,len ak bude ta oprava stat polovicu hodnoty komba,tak neviem ci sa mi to oplati. Dufam,ze to bude len nejaka malickost v elektronike.
Ano, moj dotaz nesuvisi priamo s Valvekingom, ale Moskito88 popisuje podobny problem ako mam ja, preto som nechcel zakladat a "zaprasovat" forum dalsimi vlaknami. A Martinma, nic v zlom, ale od toho, aby tu niekto upozornoval o vhodnosti prispevkov je moderator fora a svojim zbytocnym komentom si akurat "zaprasil" temu ty, tak si to tu vaz a venuj sa radsej skole a gramatike.

martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

sanchezz nic v zlom som tym nemyslel, len aby v tom bol poriadok a akurat sa mi nezdala suvislost medzi tym, ked nejde dobre skresleny kanal na lampaci a ked to blbne na tranzistore :) peace
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ak to mas 30 km, tak za pokus to stoji doniest to kombo do Presova. Otestovat sa to tam moze a potom sa uvidi. Chapem, ze u tekejto cenovej relacii to treba potom zvazit...

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning