Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Naladim, nenaladim

Naladim, nenaladim

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 01 Feb 2012, 11:26
lukas-sk nováčik
nováčik

Zdravicko. Chcem sa opytat, urcite s tym mate skusenosti, co sa tyka ladenie strun na klasickom jumbe, ze nie vsetky struny ladia, zvlast, ked sa posuvame do vyssich poloh. Da sa nejak upravit/zabrusit strunik, alebo tomu nejak pomoct? Alebo to je jednoducho az taky shit gitarka :-P.
Mamn zo dve starsie cremony, tak sa len pytam, ci sa tomu da dajak pomoct?
P.S. Nie je sanca napr. pouzit capodaster, lebo by som musel struny ladit pre druhy alebo treti prazec, aby to bolo hratelne :-P

Poslať 01 Feb 2012, 17:59
lukas-sk nováčik
nováčik

ok :D .. vyriesene :D ... vymenil som strunik. Neviem preco, ale povodny bol bruseny smerom ku krku (teda od vyroby taky) . Ked som v hudobninach pozeral na strunik, tie boli brusene smerom od krku. Rozdiel v posune strun (tykalo sa hlavne G,D,A,E) je asi 2mm, co bolo dost na to, aby to zacalo ladit :D
dufam, ze som nenarobil sarapatu :)

Poslať 01 Feb 2012, 19:41
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 03 Feb 2012, 09:46
lukas-sk nováčik
nováčik

no ako totalne 100% sa to nevyriesilo, ale aspon sa to da pocuvat. Totiz, chudinka sa nedala ani podla 5teho prazca ladit, proste teraz je to uz.. takpovediac dobre, nie vyborne ale dobre. A co sa da este robit pri takychto problemoch?

Poslať 13 Feb 2012, 16:56
lukas-sk nováčik
nováčik

no zvacsa ukazuje ladicka vyssi ton, ako je presna oktava. Som osobne zvyknuty gitaru ladit podla 5-teho prazca, ale tato sa neda. Proste ladicka mi take odchylky neukazuje (mam Dowina CT-003). Ak vsak ladim podla 5-teho prazca tak hruba E struny skonci naladena zhruba o 25 centov nizsie nizsie ako by mala byt. Naladim E presne podla ladicky a na piatom prazci A mi ukaze asi o 10centov vyssie. Skusal som merat prazce podla menzury (650mm) ale podla vsetkeho sedia dobre. tak jedine v kobylke bude chyba. Moze byt zle osadena alebo mam este zabrusit plastovy strunik viac dozadu?
Dufam, ze som napisal co som napisal pochopitelne :D
P.S. tie centy som meral podla chromatickeh ladicky v PC

Poslať 13 Feb 2012, 21:06
V.I.P.
V.I.P.

lukas-sk píše:
no zvacsa ukazuje ladicka vyssi ton, ako je presna oktava. Som osobne zvyknuty gitaru ladit podla 5-teho prazca, ale tato sa neda. Proste ladicka mi take odchylky neukazuje (mam Dowina CT-003). Ak vsak ladim podla 5-teho prazca tak hruba E struny skonci naladena zhruba o 25 centov nizsie nizsie ako by mala byt. Naladim E presne podla ladicky a na piatom prazci A mi ukaze asi o 10centov vyssie. Skusal som merat prazce podla menzury (650mm) ale podla vsetkeho sedia dobre. tak jedine v kobylke bude chyba. Moze byt zle osadena alebo mam este zabrusit plastovy strunik viac dozadu?
Dufam, ze som napisal co som napisal pochopitelne :D
P.S. tie centy som meral podla chromatickeh ladicky v PC

Musel by som to vidieť, to sú nejaké veľmi vysoké čísla! :shock:

Poslať 14 Feb 2012, 00:43
lukas-sk nováčik
nováčik

skusil som maly experiment chromatickej ladicky :D len pre srandu ked nic ine
meral som postupne tony a ich odchylky v centoch ako mi ich ladicka ukazovala (pravda berme na zrelel balacujuci ton struny) od prazdnej struny az po piaty prazec a zhruba taketo cisla mi "vyhodilo"

E4 - 1p+2centy; 2p+4centy; 3p+3,5centa; 4p+4centy; 5p+4,5centa
H3 - 1p+0centy; 2p+0centy; 3p+0centa; 4p-1cent; 5p-2centy
G3 - 1p+9centov; 2p+11centov; 3p+8,5centa; 4p+8centov; 5p+7,5centa
D3 - 1p+5centov; 2p+3centy; 3p+0centa; 4p+9centov; 5p+10centov
A2 - 1p+2centy; 2p+1cent; 3p+0cent; 4p+0cent; 5p+0cent
E2 - 1p+3centy; 2p+0centy; 3p+12centov; 4p+11centov; 5p+8,5centa

samozrejme, prazdna struna bola naladena na nulovu odchylku
najviac ma prekvapuje na hrubom Ecku Gecko(3p od 2heho). Ten prazec neni ani zdeformovany, ani nijak poskodeny. Skusal som a ine struny (ednu staru sadu a jednu novu). Resume rovnake :-P
Naposledy upravil lukas-sk dňa 14 Feb 2012, 00:46, celkovo upravené 1

Poslať 14 Feb 2012, 00:46
lukas-sk nováčik
nováčik

ok, to len tak :D .. zeby rec nestala :D

Poslať 14 Feb 2012, 18:06
lukas-sk nováčik
nováčik

zrejme to bude kobylka (mne to proste neda :D )
meral som gitaru, ktora ladi. Cisto hrubu E strunu. Menzura 650mm u obidvoch. Avsak u tej co ladi bola vzdialenost od 12-teho prazca po hranu v plastovom struniku kobylky cca 32,78cm. U tej kde mam problem to bolo 32,50. Prazce na hmatniku maju pritom presne rovnako rozmiestnene (na 650mm) ale posun kobylky je tu skoro 3mm, co je dostatocne na to, aby tak haprovala. Alebo sa mylim?

Poslať 14 Feb 2012, 20:31
V.I.P.
V.I.P.

lukas-sk píše:
meral som gitaru, ktora ladi. Cisto hrubu E strunu. Menzura 650mm u obidvoch. Avsak u tej co ladi bola vzdialenost od 12-teho prazca po hranu v plastovom struniku kobylky cca 32,78cm. U tej kde mam problem to bolo 32,50. Prazce na hmatniku maju pritom presne rovnako rozmiestnene (na 650mm) ale posun kobylky je tu skoro 3mm, co je dostatocne na to, aby tak haprovala. Alebo sa mylim?

No ale to potom je problem s harmonickym ladením, čo vykompezuješ na kobylke, teda ak je dobre osadená, mal by tam byť dostatočný priestor na pohyb oboma smermi... :arrow:

Poslať 14 Feb 2012, 22:07
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
lukas-sk píše:

No ale to potom je problem s harmonickym ladením, čo vykompezuješ na kobylke, teda ak je dobre osadená, mal by tam byť dostatočný priestor na pohyb oboma smermi... :arrow:

Na akustickej gitare aby išlo niečo nastavovať na kobylke? :shock: Ako dlho máš tu gitaru ?Že by si to skúsil reklamovať. Keď tak skús priamo kontaktovať, výrobcu, alebo neakého gitarára.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 14 Feb 2012, 22:24
V.I.P.
V.I.P.

Ondskan píše:
Na akustickej gitare aby išlo niečo nastavovať na kobylke? :shock: Ako dlho máš tu gitaru ?Že by si to skúsil reklamovať. Keď tak skús priamo kontaktovať, výrobcu, alebo neakého gitarára.

:oops: No akosi mi utieklo, že debatíme o akustike, mám pocit, že sme riešili Suier. Ale teraz si uvedomujem, že sme vo veľmi podobnej téme ale jedná sa o akustiku, takže ondskan ma pravdu v tom, že podľa všetkeho tam je zle osadená kobylka, ale ak by som to mal tvrdiť na sto%, tak by som to musel vidiet... :?

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning