Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Lapma Bugera 6262, súrne

Lapma Bugera 6262, súrne

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 13 Okt 2011, 10:17
DShark nováčik
nováčik

Dobrý deň,
potreboval by som pomoc, včera mi prišla nová bugera 6262 domov, hneď ako som ju zapol počul som pukanie a praskanie, pozrel som sa zozadu a videl som jednu elektrónku jasnejšie svietiť. Vedel som že niečo nieje v poriadku a tak som chcel kombo vypnúť no nestihol som to. Počul som puknutie o niečo hlasnejšie a kombo zhaslo. ... Asi je vadná ta elektrónka (6l6). Nechce sa mi to posielať naspäť do nemecka a čakať dva mesiace kým znova príde a ešte nemám záruku na tom, že sa cestou znova nepokazí. (objednával som kombo z Thomann.de) Tak Vás prosím o radu. Akú elektrónku by som si mál kúpiť, ako premeriam elektrónky čo mám v Bugere aby som zistil ktorá je zlá, teda ktora nefunguje.

Ďakujem
Prosím o rýchlu odpoveď :)

Poslať 13 Okt 2011, 11:46
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

DShark píše:
Dobrý deň,
potreboval by som pomoc, včera mi prišla nová bugera 6262 domov, hneď ako som ju zapol počul som pukanie a praskanie, pozrel som sa zozadu a videl som jednu elektrónku jasnejšie svietiť. Vedel som že niečo nieje v poriadku a tak som chcel kombo vypnúť no nestihol som to. Počul som puknutie o niečo hlasnejšie a kombo zhaslo. ... Asi je vadná ta elektrónka (6l6). Nechce sa mi to posielať naspäť do nemecka a čakať dva mesiace kým znova príde a ešte nemám záruku na tom, že sa cestou znova nepokazí. (objednával som kombo z Thomann.de) Tak Vás prosím o radu. Akú elektrónku by som si mál kúpiť, ako premeriam elektrónky čo mám v Bugere aby som zistil ktorá je zlá, teda ktora nefunguje.

Ďakujem
Prosím o rýchlu odpoveď :)

Zdar, no pravdepodobne ale bude treba vymeniť párovanú dvojicu, pretože ak by si kúpil iba 1, nemusel by si to mať dobre spárované.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 13 Okt 2011, 12:10
DShark nováčik
nováčik

mohol by si mi prosím vysvetľiť čo to znamená? akože by si zvukovo nerozumeli lajicky povedané? .. ja tam mám 4x 6l6. A keby ste mi prosím povedali Váš názor na to. Či to radšej poslať alebo to vymeniť sám. Toho posielania sa bojím, ak budem musieť zaplatiť cestu tam (15e) a ešte ak to náhodou príde a znova sa pokazí lampa cestou ku mne tak potom to mám znova poslať?? ... to by som asi radšej vrazil tych 30e do novej dvojice lámp nie? .. a ja to kombo potrebujem, teda chcem ho využívať a keby som ho poslal musel by som čakať minimálne mesiac...
A ešte jedna otázočka: Myslíte si že by to mohla byť iba tá lampa? Nemohlo sa tam pokaziť i niečo viac? .. Podľa mňa to bude iba tá lampa pretože je to nové kombo a pochybujem že z výrobného pásu poslali do obehu nefunkčné kombo, a lapma je na celom kombe najzraniteľnejšia a najkrehkejšia.. ale ak máte niekto iný názor rád ho uvítam.. preto sa tu vlastne na to všetko pýtam... ďakujem
a ešte jedna vec, nedala by sa zohnať schéma tejto bugery?

Poslať 13 Okt 2011, 17:17
stály inventár
stály inventár

DShark píše:
mohol by si mi prosím vysvetľiť čo to znamená? akože by si zvukovo nerozumeli lajicky povedané? .. ja tam mám 4x 6l6. A keby ste mi prosím povedali Váš názor na to. Či to radšej poslať alebo to vymeniť sám. Toho posielania sa bojím, ak budem musieť zaplatiť cestu tam (15e) a ešte ak to náhodou príde a znova sa pokazí lampa cestou ku mne tak potom to mám znova poslať?? ... to by som asi radšej vrazil tych 30e do novej dvojice lámp nie? .. a ja to kombo potrebujem, teda chcem ho využívať a keby som ho poslal musel by som čakať minimálne mesiac...
A ešte jedna otázočka: Myslíte si že by to mohla byť iba tá lampa? Nemohlo sa tam pokaziť i niečo viac? .. Podľa mňa to bude iba tá lampa pretože je to nové kombo a pochybujem že z výrobného pásu poslali do obehu nefunkčné kombo, a lapma je na celom kombe najzraniteľnejšia a najkrehkejšia.. ale ak máte niekto iný názor rád ho uvítam.. preto sa tu vlastne na to všetko pýtam... ďakujem
a ešte jedna vec, nedala by sa zohnať schéma tejto bugery?

Ja sa do toho až tak nerozumiem. Koncové lampy sú skoro vždy párované do dvojice. Prečo, to ti nevysvetlím lebo presne neviem, skrátka teória zosikov :D. Ak chceš vedieť viac, tak tu na fóre je toho kopa. Daj to neakému skúsenému elektrikárovi čo sa tomu rozumie. Určite niekto aspoň v žiline bude niekto taký. Každopádne stock lampy sú skoro vždy opruz, tak ak máš možnosť vymeň celý koncák, i keď jasne sú to zase keše navyše.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 13 Okt 2011, 17:28
DShark nováčik
nováčik

ok :) .. našťastie je skúsený elektrikár môj otec :D tak on by mi to pozrel, ale rád by videl vnútrajšok toho komba aby posúdil či je vadná iba elektrónka alebo i niečo iné, no bojí sa ak tam je blomba na záruku. Tak potrebujem schému, aby to pozrel cez ňu. .. Ak to bude iba lampa tak ich objednám sám, ak to bude niečo väčšie tak ho pošlem nech sa s tým bavia oni Bugeráci :D

nemá niekto schému? 6262 alebo 6260, mali by byť veľmi podobné

Poslať 13 Okt 2011, 17:55
DShark nováčik
nováčik

môže čiastočne pasovať schéma z PEAVEY 5150? Keď sa všade vraví že Bugera toto kombo kopíruje?
Naposledy upravil DShark dňa 13 Okt 2011, 18:01, celkovo upravené 1

Poslať 13 Okt 2011, 17:59
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 13 Okt 2011, 18:01
DShark nováčik
nováčik

ja viem, ale keď nemôžem originál schému nikde nájsť, ani len bugery 6260..

Poslať 13 Okt 2011, 19:40
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

DShark píše:
ja viem, ale keď nemôžem originál schému nikde nájsť, ani len bugery 6260..

Tak ti poviem, skus oslovit firmu AUDIOPRO, oni riesia tuto značku...

Poslať 13 Okt 2011, 20:51
DShark nováčik
nováčik

no už to mám :) otec pomohol ako vždy :) zistili sme že sú dve lampy vadné, síce neviem z akej príčiny, asi z prepravy.. zajtra idem kúpiť nové 6l6 a bude to vyriešené, ďakujem všetkým ktorý mi pomáhali :)

Poslať 14 Okt 2011, 11:22
stály inventár
stály inventár

Btw, marian este predavate tie bugery?
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H