Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Problémy s ladením

Problémy s ladením

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 28 Mar 2011, 09:12
Joe5263 okukávač
okukávač

Zdravím.
Mám problém s mojou gitarou a chcel by som sa opýtať čo odporúčate urobiť. Včera som nastavoval výšku strún, pretože mi brnčali struny= musel som nastaviť vyššie tie struny. Ten nultý pražec bol na basových strunách vyšúchaný, takže som si musel voliť kompromis (buď si struny nechám nízko a budem počúvať ich brnčanie alebo si nastavím kobylku vyššie). Ja som si zvolil to druhé. Ale nie tu je zásadný problém. Chcel som preladiť moju gitaru do inej polohy (half-step down) ale som nevedel naladiť gitaru. Vždy keď som naladil strunu správne, prešiel na ďaľšiu strunu a neskôr vrátil na tú istú niektorá naskočila vyššie v ladení a niektorá nižšie. Neviem či mám to poslať na reklamáciu alebo skúsiť opraviť nejak doma. Je to ťažké z toho dôvodu, že som ľavák a neverím že by som mohol dostať náhradu za tú gitaru. Nové by som nechcel, lebo tá gitara mala to čo som potreboval (pekne vyzerá, 24 pražcov, tremolo, humbucker). Pozeral som sa po e-shopoch ale som nijakú inú alternatívu nenašiel, ktorá by mi sedela (môj finančný strop je cca 200eur). Zatiaľ vám vopred ďakujem za tipy.
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 28 Mar 2011, 09:24
Joe5263 okukávač
okukávač

No pekne. Už aj struna sa mi roztrhla pri ladení (a to som bol ešte ďaleko od správneho naladenia). :evil:
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 28 Mar 2011, 11:17
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

No ale ked mas zavesny system tremola, tak je logicke, ze ked jednu naladis, tak osattne sa pohnu!
V tomto je ten system trochu neprakticky, ze sa musis stale vracat a doladovat uz ladene struny, teda ak hovorime o zavesnom systeme Floyd Rose... :?

Poslať 28 Mar 2011, 11:26
Joe5263 okukávač
okukávač

Nie, to je Cort X-2 séria, ktorá nemá floyd-rose tremolo. Ale pred nastavení výšky strún mi to ešte ladilo (1x-2x som sa musel vrátiť a naladiť strunu), ale teraz už ani po piatom naladení nehrá struna akoby mala. Keď som śa ráno pokúšal naladiť gitaru z tuningu D naspäť do E, tak mi praskla struna e1. A to som ešte nemal ani naladenú. Možno to bude len strunami, ale obávam sa, že to bude spôsobovať výška sedla. Keby niečo, tak môžem pridať nejaké fotky ohľadom výšky toho nultého pražca.
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 29 Mar 2011, 00:05
V.I.P.
V.I.P.

Skus hodit nejake fotky, lebo z toho co pises mi to celkom jasne nie je...
Ale viem, že X-2 ma len obycajne tremolo bez zamkov, tak nechapem, naco ti je toto zavesovat ako obojzvratne. Nikdy ti to nebude drzat poriadne ladenie... :cry:

Poslať 29 Mar 2011, 15:28
Joe5263 okukávač
okukávač

Ja som nepoužíval tremolo len som tú gitaru ladil. Ale ako sa pozerám tie struny sú už úplne nanič, takže si kúpim nové, trocha to prevetrám a potom uvidím či to ladí poriadne alebo to bude chyba gitary.
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 29 Mar 2011, 16:06
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Na strunách sa šetriť neoplatí, potom je s nimi akurát problém.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 29 Mar 2011, 19:15
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 29 Mar 2011, 20:55
Joe5263 okukávač
okukávač

No hej, ale toto boli struny nasadené ako som ich kúpil z predajne. Obvykle používam struny Ernie Ball alebo keď už nič iné nemajú v predajni tak D´addario.
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning