Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning DROP B, DROP A

DROP B, DROP A

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 17 Mar 2011, 21:26
BielyNahac nováčik
nováčik

Dobrý deň, som velký odchovanec na KoRn muzike, na gitare som začiatočník. Mám gitaru Jolana Jantar (http://www.jolana.info/jantar/jantar.html).
Túto gitaru mám v pláne vymeniť, keď si vychytám už hranie, za inú. Naj. za 7strunovu koli hrubému soundu.
Touto témou mierim k tomu, rád by som zahral na svojej Jolane drop b aj drop a, len pri takom podladení už mák struny dosť uvolnené. Takže najnižší drop dám drop c. Chcel by som hrať drop b, koli koRnu, lebo skúšam si ich treky a scem aby to znelo rovnako. Dalo by sa s tým neco poriešiť?nejaký upgrade. Napr výmena kobilky alebo tak...Ďakujem za radu.
Cením si.
Piešťany

Poslať 17 Mar 2011, 21:40
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

daj si tam hrubsie struny. 12-ky nejake alebo hybridy 12-60, 12-62 alebo nieco podobne
Obrázok

Poslať 17 Mar 2011, 21:55
BielyNahac nováčik
nováčik

Starý, veru mám 12ky a nestačí to, počul som, že kobilka by tomu pomohla, no neviem, ja ešte nemám tieto veci vychytané, preto prijmem každú radu..

Poslať 17 Mar 2011, 23:31
spyros inventár
inventár

12tky by mali stacit, teda aspon mne zatial stacia. Potom skus ist do barytonovej gitare, resp. v pripade Kornu do 7-strunky.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 18 Mar 2011, 08:02
BielyNahac nováčik
nováčik

Mám struny 12-54 Dunlop.
Ladím podla ladičky, najprv si nahodzím drop d,c...pak z drop c dam 2,3 flats zaleži čo scem za drop či B A, ale struny sú veľmi uvolnené, ladička už nechytá.

Poslať 18 Mar 2011, 10:08
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Minimálne 13tky, ale tak aby mali heavy bottom, čiže tie aspon 60,62 bolo E
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 19 Mar 2011, 13:47
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Biely Nahac, napisal si: Dobrý deň, som velký odchovanec na KoRn muzike, na gitare som začiatočník....
Nic v zlom, lae vzdy ma trochu zaraza, ked sa zaciatocnici montuju do vselijakych modifikacii a neriesia najskor standardne zakladne veci. Pises, ze si s Piestan ak dobre rozumiem, takze sme pri sebe. Ked tak mi daj cez ss-ku vediet, ze by si dobehol ku mne do prace do obchodu a mozeme tvoj problem rozdebatit dopodrobna, ale popredu ti hovorim, ze do tej gitary nema vyznam nic investovat pre to, aby si tam mohol hentak drasticky dropovat. Okrem toho su tam aj dalsie technicke problemiky o ktorych sa tu nehovorilo... :?

Poslať 19 Mar 2011, 16:03
BielyNahac nováčik
nováčik

Pán Marko, ale veď ja cvičím aj podla videií, či vaších a iných týpkov, mám oldschoolovú knižku akordov, kt. tak isto trénujem.
Ja to beriem ako precvičenie power akordov keď si skúšam Kornis, ja celé treky samozrejme, že neviem zahrať, ja nebucham do strún iba dropoch, som len scel vedeť, či by bola taka možnosť, aby sa mi to zvukovo podobalo a pači sa mi takisto ale hlbší zvuk. Ja mám aj španielku na trénovanie, ja prvorade beriem gitaru ako zábavu :)
Ďakujem za Váš názor, šeckým.
Nekdy šák dobehnem pán Marko, noo.
Martin

Poslať 19 Mar 2011, 16:07
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Martin - BielyNahac, ved ja to chapem, ja som ti len ponukol konzultaciu, nic viac...
Co a ako robis, je vyslovene tvoja vec a tvoja slobodna volba, daj potom vopred vediet, keby si sa chcel stavit... :arrow:

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning