Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Nastavenie stratocasteru

Nastavenie stratocasteru

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 12 Mar 2011, 15:59
littleB okukávač
okukávač

Páni, odpusťte mi ešte jednu otázočku: v hudobninách mi ponúkli hybridné struny Fender (pre strat) - máte niekto s nimi skúsenosti? Zaujímalo by ma, ako to v reálni znie... :wink:

Poslať 12 Mar 2011, 16:29
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 12 Mar 2011, 16:37
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Ja používam hybridy 9/10, melodické z 9 sady a basové sú z 10, možno by som uvítal keby boli ešte s heavy bottom na aspoň aby E malo 50, alebo 52. TO by bolo maso :)
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 12 Mar 2011, 17:56
V.I.P.
V.I.P.

Ondskan píše:
Ja používam hybridy 9/10, melodické z 9 sady a basové sú z 10, možno by som uvítal keby boli ešte s heavy bottom na aspoň aby E malo 50, alebo 52. TO by bolo maso :)

Take na niektorych mojich gitarach pouzivam, DUNLOP 010 - 052 su vyborne!

Poslať 12 Mar 2011, 18:29
Jurkoci Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

uha chlapci ja som startil prehlad :) :oops:
Ibanez BTB 600 BG-NTF

Poslať 12 Mar 2011, 22:51
littleB okukávač
okukávač

Jurkoci, neboj sa, nie si jediný... :D
K tomu upresneniu ešte - boli to 9/10 tak ako písal Ondskan, avšak s valčekmi... Ja vlastne ani neviem, či sú zrovna tie valčeky vhodné pre môj strat, ale tak struny prevliekam cez telo gitary, takže hádam si vyberiem správne. :) Stále mi však nie je jasné, v čom bude rozdiel oproti bežným strunám - nebude problém s bendingom?

Poslať 13 Mar 2011, 01:17
stály inventár
stály inventár

littleB píše:
Jurkoci, neboj sa, nie si jediný... :D
K tomu upresneniu ešte - boli to 9/10 tak ako písal Ondskan, avšak s valčekmi... Ja vlastne ani neviem, či sú zrovna tie valčeky vhodné pre môj strat, ale tak struny prevliekam cez telo gitary, takže hádam si vyberiem správne. :) Stále mi však nie je jasné, v čom bude rozdiel oproti bežným strunám - nebude problém s bendingom?

Bude lepší. Skrátka tenšie struny sú tenšie a basové sú hrubšie. Ja som sa rozjímal nad tým, že by som chcel mať hybridy 0.9/0.11. Každopádne tie bez valčeku sú myslím pre floyd systémy, kde sa to odstriháva.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 13 Mar 2011, 14:58
littleB okukávač
okukávač

Ondskan píše:
Bude lepší. Skrátka tenšie struny sú tenšie a basové sú hrubšie. Ja som sa rozjímal nad tým, že by som chcel mať hybridy 0.9/0.11. Každopádne tie bez valčeku sú myslím pre floyd systémy, kde sa to odstriháva.

Fajn, tak nakoniec vezmem tie hybridy, nech je sranda! :) Díky za rady! :wink:

Poslať 20 Mar 2011, 00:12
littleB okukávač
okukávač

Tak dnes som ich práve natiahol, a musím uznať, že zvuk je naozaj krásny. Basy sú geniálne! :wink:
Avšak keď som odšróboval zadný kryt, padlo mi do oka niečo nemilé: v mojom strate (jednozvratné tremolo) boli len tri pružiny! Prosím vás, je to normálne? Pretože ja som vždy videl 5 pružín, tak teraz neviem, či ma výrobca neokašľal... Jedna pružina bola pripevnená v strede, a dve bočné boli do šikma. :shock:

Poslať 20 Mar 2011, 11:49
stály inventár
stály inventár

Tak pokiaľ tie pružiny mali menší ťah tak ich tam môže byť viac. Alebo opačne rozhodne to nevidím ako nevýhodu, pokiaľ so súčasným počtom vieš nastaviť tremolo tak aby to stačilo ťahu strún, tak potom nikde nieje problém.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 20 Mar 2011, 14:29
littleB okukávač
okukávač

Ondskan píše:
Tak pokiaľ tie pružiny mali menší ťah tak ich tam môže byť viac. Alebo opačne rozhodne to nevidím ako nevýhodu, pokiaľ so súčasným počtom vieš nastaviť tremolo tak aby to stačilo ťahu strún, tak potom nikde nieje problém.

Ha, nastaviť tremolo veru neviem. :D Myslíš, že ma teda neukrátili o 2 pružinky? :wink:

Poslať 20 Mar 2011, 15:01
stály inventár
stály inventár

Neviem, či je to štandardná výbava u gitár, ale podla mňa nie, čiže ťa neukrátil. ALe počkaj na mariana, ten bude určite vedieť.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 20 Mar 2011, 23:12
V.I.P.
V.I.P.

Tri pruziny su OK aj ked stretol som sa s tym, ze niekedy bol prblem s tromi pruzinami. Ale treba pozriet, ci sa daju dotiahnut hrable a tym zvysit tah a tym vykompenzovat vzajomne tahy. Este je dolezite, ci mas tie tri pruziny dve sikmo a jednu v strede (co je standard) alebo su tie dve po stranach na 1. a 5. pozicii... 8)
Inak nie je problem ked bude treba dolozit dve pruziny a nastavit to inak... :arrow:

Poslať 21 Mar 2011, 00:09
littleB okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Tri pruziny su OK aj ked stretol som sa s tym, ze niekedy bol prblem s tromi pruzinami. Ale treba pozriet, ci sa daju dotiahnut hrable a tym zvysit tah a tym vykompenzovat vzajomne tahy. Este je dolezite, ci mas tie tri pruziny dve sikmo a jednu v strede (co je standard) alebo su tie dve po stranach na 1. a 5. pozicii... 8)
Inak nie je problem ked bude treba dolozit dve pruziny a nastavit to inak... :arrow:

Neviem, čo sú to hrable, a kde a ako sa doťahujú. :D Ale ako som písal - dve sú šikmo a jedna je rovno v strede. Stále však nechápem, prečo ma takto ošidili Fokusáci... :roll: To ako keby som im predal prevodovku nie s piatimi ale len s tromi prevodmi, by ma zaujímalo, ako by sa im to auto riadilo... :D

Poslať 21 Mar 2011, 10:00
Jurkoci Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

tak taku len cisto technicky by sa mozno aj dalo riadit narp. mustangy mali prevodovky dopredu 3 rychlosti a R a nikomu to nevadilo. ale to je jaksi uz odbocennie od temy sry za spam
Ibanez BTB 600 BG-NTF

PredchádzajúciĎalší

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning