Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Nastavenie stratocasteru

Nastavenie stratocasteru

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 05 Feb 2011, 00:22
littleB okukávač
okukávač

Ahojte. Musím sa priznať, že mám veľkú dilemu: keďže vlastním stratocaster len necelé dva roky, ešte som nerobil žiadnu údržbu, resp. zásahy. No rád by som to napravil - čo všetko je možné prečistiť/nastaviť/upraviť/skontrolovať na stratocasteri?
A prosím, jedna závažná vec: ako sa menia struny na gitare s tremolom? :(
Vďaka...

Poslať 05 Feb 2011, 12:16
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

normalne... pogoogli si guitar setup a najdes zoper zaujimavych stranok..

cistit a nastavovat mozes na gitare vsetko..

struny pretahujes zospodu cez blok tremola..
Obrázok

Poslať 03 Mar 2011, 16:10
littleB okukávač
okukávač

Využijem túto tému na jeden sub-dotaz... :) Môže sa na gitare niečo poškodiť, keď som namiesto tenkého Ečka natiahol strunu H a naladil ju do Ečka? :D

Poslať 04 Mar 2011, 22:55
Jurkoci Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

niesom sice expert cez gitari ale nemalo by sa ti nic poskodit kedze su aj ruzne hrubky sad strun
Ibanez BTB 600 BG-NTF

Poslať 04 Mar 2011, 23:53
littleB okukávač
okukávač

Jurkoci píše:
niesom sice expert cez gitari ale nemalo by sa ti nic poskodit kedze su aj ruzne hrubky sad strun

Tak som to pojal aj ja - podľa údajov výrobcu je to H-čko v podstate 13-tka struna, a dokonca má slabší ťah... :D Ale predsa - možno to má dáky vplyv na tremolo, to už neviem. :wink:

Poslať 04 Mar 2011, 23:58
nováčik
nováčik

vzdy je moznost vymenit to :)
Ibanez BTB 600 BG-NTF

Poslať 05 Mar 2011, 03:33
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Už len kvôli pocitu hrania by som to vymenil. A navyše neviem ako sa ti to podarilo :D ale vždy sa to dá dať dole, pokiaľ si nestrihol strunu.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 05 Mar 2011, 12:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Jurkoci píše:

Tak nejak som prehliadol tuto temu - prispevok...
K tej H strune natiahnutej na "e": Ostatne struny mas pocitam ze s nejakej sady a preto, aj ked si ju pri natahovani neroztrhol, tak ako pise ondskan, uz len koli pocitu pod prstami to bude ine. vsetky budu maksie a to ecko s hacka bude tuhe, vymenil by som to. Ak mas zavesny system kobylky /myslim na tom strakaci, ak mas tremolo trochu v lufte alebo pomer nastaveny natesno/, tak by sa ti mohlo pridvihnut a bude treba dotiahnut pruziny, Ak si mal predpetie nastavene viac, tak sa asi nic nestalo... 8)

Poslať 05 Mar 2011, 15:11
littleB okukávač
okukávač

Ďakujem za uznanie! :D Nechápte to v zlom - nie som exot, len som sa neskutočne nahneval, že po rozbalení strún (D´addario XL Nickel Round) bolo éčko zlomené, a samozrejme sa pri naťahovaní okamžite roztrhlo... :evil: Hovorím si - načo kupovať nové balenie kvôli jednej strune a tak som tam praštil háčko a naladil ho do správnej výšky... :D
Myslím, že kobylka sedí na dreve (nevisí), dúfam teda, že s ňou problém nebude. Čo sa týka hrania - hádam to pár týždňov prežijem, aj tak chcem nahodiť struny Fender. Mimochodom, D´addario už nikdy viac - raz som kúpil pre akustiku, a struna G zlomená, teraz som kúpil pre elektriku, a samozrejme struna e zlomená... :evil:

Poslať 05 Mar 2011, 16:40
nováčik
nováčik

mne sa to vzivote nestalo a to znacku daddario pouzivam prakticky od zaciatku mojej hudobnej karieri co je uz dokopy tak 13 rokov... pouzival som jak na klasicku gitaru tak potom aj na basgitaru a nemohol som si stazovat .. :)
Ibanez BTB 600 BG-NTF

Poslať 05 Mar 2011, 22:06
littleB okukávač
okukávač

Jurkoci píše:
mne sa to vzivote nestalo a to znacku daddario pouzivam prakticky od zaciatku mojej hudobnej karieri co je uz dokopy tak 13 rokov... pouzival som jak na klasicku gitaru tak potom aj na basgitaru a nemohol som si stazovat .. :)

Vidíš, ale ty kupuješ nylonky a basové struny... :D

Poslať 06 Mar 2011, 11:52
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

littleB píše:
Ďakujem za uznanie! :D Nechápte to v zlom - nie som exot, len som sa neskutočne nahneval, že po rozbalení strún (D´addario XL Nickel Round) bolo éčko zlomené, a samozrejme sa pri naťahovaní okamžite roztrhlo... :evil: Hovorím si - načo kupovať nové balenie kvôli jednej strune a tak som tam praštil háčko a naladil ho do správnej výšky... :D
Myslím, že kobylka sedí na dreve (nevisí), dúfam teda, že s ňou problém nebude. Čo sa týka hrania - hádam to pár týždňov prežijem, aj tak chcem nahodiť struny Fender. Mimochodom, D´addario už nikdy viac - raz som kúpil pre akustiku, a struna G zlomená, teraz som kúpil pre elektriku, a samozrejme struna e zlomená... :evil:

Ja som s dadarkami nemal nikdy problém, ale moj kamoš hej, že po vybalení už boli ako keby hrdzavé. Každopádne ma nikdy neoslovili zvukom a ani výdržou. Pre moje odporúčanie na struny sú Ernie Ball
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 06 Mar 2011, 13:55
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ak hovorime o skusenostiach, tak ja zase mam velmi dobre skusenosti zo strunami DUNLOP, dobra cena fainy zvuk a vydrzia, samozrejme chapem, ze kazdy mozeme mat inu predstavu a naroky... :arrow:

Poslať 06 Mar 2011, 14:26
littleB okukávač
okukávač

Ondskan píše:
Ja som s dadarkami nemal nikdy problém, ale moj kamoš hej, že po vybalení už boli ako keby hrdzavé. Každopádne ma nikdy neoslovili zvukom a ani výdržou. Pre moje odporúčanie na struny sú Ernie Ball

Asi s nimi niečo bude, pretože nielen tvoj kamoš, ale i moji známi sa na ne sťažujú... :)
Ernie Ball, ani Dunlopky som neskúšal, no aj na ne príde čas, ak nezoženiem, resp. nebudem spokojný s tými Fenderkami... :D

Poslať 06 Mar 2011, 22:17
nováčik
nováčik

take elixiry tez nesu na zahodenie
Ibanez BTB 600 BG-NTF

Ďalší

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning