Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning Je to na reklamáciu?

Je to na reklamáciu?

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 28 Sep 2010, 18:17
stanchezz nováčik
nováčik

Zdravím Vás, mám menší problém s mojím kombom Peavey Envoy 110.V poslednom čase som si všimol že pri náhlom utlmení strún (PM) v ňom ešte niečo ešte chvíľu ostáva rezonovať,mám pocit akoby drnčal celý zosilovač.T.j. že zvuk nestíchne tak ako má ale znie ďalej nejaký pazvuk. Dosť mi to prekáža,drnčí to aj pri relatívne nízkej hlasitosti. Nechcem do toho babrať,aby som náhodou niečo nepokašlal a neprišiel celkom o záruku. Aj by som sem vložil na ukážku čo je to za zvuk,ale neviem ako sa sem dá vložiť príloha so zvukovým súborom.

Poslať 28 Sep 2010, 18:27
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 28 Sep 2010, 18:38
stanchezz nováčik
nováčik

dobre ja to teda skusim nahrat na nejaky server,aj ked som to este nikdy predtym nerobil a hodim sem link ak sa mi to podari.
Nehrajem hlasno,kedze mam trojmesacného syna, a to kombo ma odrazu velky skok pri pridavani z najnizsej hlasitosti na vyssiu takze to post gain mam vacsinou nastavene tesne pod jednickou..malo malinko nad tym to uz zas hraje rapidne hlasnejsie,neviem tiez ci to tak ma fungovat..Pre gain mam na 7.

Poslať 28 Sep 2010, 18:43
stanchezz nováčik
nováčik

super,narychlo som to teraz nahral cez mobil,dufam ze to tam je http://www.ulozisko.sk/327688/Zvukovy_klip_51.mp4

Poslať 28 Sep 2010, 18:49
V.I.P.
V.I.P.

Ak to dobre pocujem, tak je tam akoby doznev o oktavu dole k tomu co hras, s tymto som sa este nestretol.
Skusim preposlat link servisnemu technikovi do Brna, nech si to vypocuje.
Ked tak sa mi ss-kou este zajtra cez den pripomen, najlepsie ak sa da este doobeda... :?:

Poslať 28 Sep 2010, 19:02
stanchezz nováčik
nováčik

tak rano Ti este poslem ss,lebo potom som v praci do 16:00. Zatial dik za pohotovu reakciu. :D

Poslať 30 Sep 2010, 15:55
TheSnehuliak nováčik
nováčik

to isté robí mne na valveking 112,ale ked utlmím bližšie ku krkovému snímaču tak to nerobí,mám zapnutý kobylkový snímač,nebude to snímačom?

Poslať 30 Sep 2010, 17:54
V.I.P.
V.I.P.

Presne tak, moze to byt este aj technikou hry.
Dnes som toto neriesil s technikom, mali tam nejaku navstevu od EU dodavatela, tak sa venoval jemu.
Este otazka, odkial si, ze by sme to skor ako to pojde pripadne do servisu odskusali tu v Piestanoch :?:

Poslať 30 Sep 2010, 18:53
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Mne to prišlo z tej ukážky, ako keby neboli všetky struny dostatočne zatlmené. Neviem, ja to pri tom pm tlmím všetky ostatné struny dlaňou pravej ruky na kobylke, a s takýmto niečom som sa ešte nestretol + ešte prsty lavačky niečo odtlmia.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 30 Sep 2010, 18:56
V.I.P.
V.I.P.

Ondskan píše:
Mne to prišlo z tej ukážky, ako keby neboli všetky struny dostatočne zatlmené. Neviem, ja to pri tom pm tlmím všetky ostatné struny dlaňou pravej ruky na kobylke, a s takýmto niečom som sa ešte nestretol + ešte prsty lavačky niečo odtlmia.

Ano, lahko to moze byt toto a potom by bolo nedobre, keby to v servise v brne takto dopadlo... :cry:
Cela preprava zo SR do CR a spatky by bola na triku zakaznika, nepreplatili by to, takze to bude treba identifikovat este tu na slovensku... :arrow:
Napis odkial si, ze by mozno s blizka bol niekto dalsi, co by to cekol... :idea:

Poslať 30 Sep 2010, 19:21
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Veru vždy by som to nechal overiť fundovanejším gitaristom, lebo koľko krát si ani človek neuvedomí, že robí niečo zle.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 30 Sep 2010, 20:19
stanchezz nováčik
nováčik

som z Vranova nad Toplou, kupovane to bolo v Presove.Ono to podla mna nebrni zlym pritlmenim strun,mne to pripada tak,ze pri nahlom utlmeni ostane rezonovat zosilovac,akoby rozochveny zvukom z reproduktora..Ta zvukova ukazka bola velmi narychlo,skusim to nahrat este raz.

Poslať 30 Sep 2010, 20:30
V.I.P.
V.I.P.

stanchezz píše:
som z Vranova nad Toplou, kupovane to bolo v Presove.Ono to podla mna nebrni zlym pritlmenim strun,mne to pripada tak,ze pri nahlom utlmeni ostane rezonovat zosilovac,akoby rozochveny zvukom z reproduktora..Ta zvukova ukazka bola velmi narychlo,skusim to nahrat este raz.

Skusime to dohodnut na skuske v Presovskej predajni, ze by tam prisiel pozriet niekto skusenejsi, pre mna je to daleko... :?

Poslať 30 Sep 2010, 20:41
stanchezz nováčik
nováčik

tu je dalsia ukazka http://www.ulozisko.sk/328258/Zvukovy_klip_53.mp4
este upresnim ze to vibruje len pri spodnom "E"cku ,pri inych tonoch nie.Pri hre pouzivam vacsinou kobylkovy snimac,tlmim hranou dlane nad kobylkovym snimacom.Mozno by bolo dobre ak by sa nasiel niekto v blizkom okoli kto by to vedel posudit rozumnejsie ako ja a osobne si to odskusat,aby som nerobil zbytocne tahanice so spravne fungujucim kombom. :roll: Keby to bolo nespravnym PM,tak by to brnelo aj pri inych tonoch?Pretoze ako som spominal,je to len pri E.

Ďalší

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning