Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Opravy & servis, úpravy & tuning suchý hmatník

suchý hmatník

...máte niečo pokazené? Potrebujete niečo upraviť alebo opraviť? Spolu prídeme na nejaké riešenie.

Poslať 18 Máj 2010, 19:46
Thorax nováčik
nováčik

Zdravím,

na svojej gitare mám dosť suchý hmatník. Je vhodné ho zvlhčovať napr. slnečnicovým olejom? Sú na to aj špeciálne prípravky?

Poslať 18 Máj 2010, 20:15
Thorax nováčik
nováčik

Radšej nebudem naňho dávať nič, aby mi nezačal pracovať. Nie je to na druhej strane až také hrozné.

Poslať 18 Máj 2010, 20:22
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ako diavu som daval pravidelne raz za cas, ked som menil komplet struny a cistil nastroj a za tie roky sa nic nestalo ale bude zalezat urcite aj od nastroja.
Ja som ziaden problem po pouziti diavy nemal... :wink:

Poslať 19 Máj 2010, 07:17
Sivcak nováčik
nováčik

Nesmie byt suchy lebo moze popraskat najmä eben , original sa pouziva citronovy olej ked nemas moze byt aj stolovy ,
( ked menis struny aplikuj prstom a o päť minut utriet do sucha handrickou )
:wink: :wink: :wink:

Poslať 19 Máj 2010, 10:51
mas nováčik
nováčik

jee ahoj rudo :D citronovi olej je dobra volba ale radsej nez stolovi pouzi parafinovi je dostat v kazdej lekarni alebo este lepsie glicerin oba maju schopnost sa odparovat cize to natres po chvili zotres handrickou a co je tam naviac sa proste odpari a necha tenucky film . aspon ja to tak prktizujem . :D

Poslať 20 Máj 2010, 10:12
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

mne igor keller odporucal aj WD40, ze je to super na hmatniky a struny.

ale samozrejme existuju aj specializovane pripravky na to, ktore dostat v kazdych hudobninach.

rudo: co odporucas na ebenovy hmantik? ten citronovy olej? naposledy, ked som voskoval gitaru, tak ked mi ku koncu zostalo trochu napustene v handricke, tak som tym presiel aj hmatnik.
Obrázok

Poslať 24 Okt 2010, 21:58
mahogany nováčik
nováčik

Späť na Opravy & servis, úpravy & tuning