Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Kupujeme novú gitaru - alebo praktické rady pri kúpe gitary

Kupujeme novú gitaru - alebo praktické rady pri kúpe gitary

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ako na to ak som začiatočník, neskúsený a rozhodol som sa kúpiť si gitaru? Každá rada dobrá, pravda milí začiatočníci?!
Naposledy upravil marianguitar dňa 04 Jún 2007, 23:12, celkovo upravené 1

Poslať 20 Máj 2007, 16:08
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

Kupujeme elektrickou kytaru

Pro hraní na elektrickou kytaru je nutné si uvědomit, ?e samotná kytara ke hraní nestačí. Předev?ím musí být kytara zapojena do zesilovače s reproduktorem a neobejdete se bez drobností jako je kytarový řemen, trsátka, obal, kabely apod. V?echny věci lze sehnat nějak provizorně, levně nebo draze, to je myslím jasné. Tak?e pokud chcete začít hrát, je nutno počítat s penězi nejen na kytaru, ale i na ten zbytek.

Guitar packages
Momentálně, kdyby se mě někdo zeptal, co si má koupit, aby mohl hrát na elektrickou kytaru, doporučil bych mu "kytarový balík". Ty vyrábí několik firem (i značkové).. V balíku najdete v?e co potřebujete a co jsem popsal vý?e, tak?e stačí rozbalit, zapojit a mů?ete hrát. Balíky se dají pořídit u? od 5000 Kč, co? samozřejmě znamená, ?e kvalita jednotlivých věcí v balíku je nízká. To ale nemění nic na tom, ?e opravdu stačí rozbalit krabici a hrát. Je to jednoznačně nejrychlej?í, nejspolehlivěj?í a nejlevněj?í způsob, jak se pustit do hraní. Praktiky začínajících kytaristů jsou takové, ?e shánějí něco, přes co se dá hrát po v?ech čertech, pak jim ty zesilovače hoří apod. V balíku nejdete v?e, v?e je nové, navíc záruka apod. Osobně vřele doporučuji a lituji toho, ?e kdy? jsem začínal hrát, tak nic takového neexistovalo.

Kupte, co nejlevněj?í kytaru
Pokud potřebujete koupit jen kytaru a zrovna začínáte hrát, berte tu nejlevněj?í co se?enete. Nejlíp nějakou potvoru z bazaru za pár stovek. Ale není ?patné anii koupit si nějakou hodně levnou asijskou kopii. Tato moje teze vychází z toho, ?e si to třeba s kytarou rozmyslíte, zjistíte, ?e vám to nejde a prodat drahou kytaru je pak problém. Taky Vám garantuji, ?e pokud začátečník koupí kytaru, stejně ji vět?inou prodá a koupí jinou, proto?e zjistí, ?e vlastně potřebuje jiný zvuk - to kdy? začínal hrát tak nevěděl.

Kytara nebo aparát
Pokud byste dospěli k rozhodnutí zda kupovat lep?í kytaru a hor?í aparát nebo hor?í kytaru a lep?í aparát, volte první mo?nost. Aparát sice doká?e hodně, ale z kytary, která hraje ?patně prostě dobrý zvuk neudělá. První v celém řetězci kytaristova vybavení je právě kytara a pokud není dobrý zvuk na prvním článku řetězce, tě?ko ho něčím vylep?íte. Pamatujte také na to, ?e na koncertech vám vět?inou dobrý aparát zapůjčí, kde?to kytaru budete mít svoji.

Jak vybírat kytaru
Při koupi kytary si jednoznačně vemte k ruce zku?eného kytaristu - tisíc rad nenahradí člověka, který u? o kytaře něco ví a poradí vám "online". Nehleďte na vzhled kytary ale předev?ím na zvuk. Lepé vypadat blbě s kytarou, která dobře hraje, ne? hrát machra a mít hajzly na chodbě (teda frajeřit s krásnou kytarou která nehraje, píská apod). Kdysi jsem byl taky příznivec černých kytar zvlá?tních tvarů. Dneska bych bral obyčejnou kytaru, klidně rů?ové barvy, hlavně a? dobře hraje. Některé kytary se hodí pro určité styly více, pro jiné méně. Asi nejuniversálněj?í jsou modely typu superstrat. Pokud vás zajímá jaké volit snímače, pak nejuniversálněj?í kytary mají singly i humbuckery (ale hrát se dáý na jakoukoli kytaru). Začátečníci se klidně obejdou i bez tremola typu Floyd Rose. Jednak se jim na jiných kobylkách bude hrát lépe, za druhé tento typ tremola kytaru prodra?uje - pou?ívání vibrpáky je navíc tak specifická technika, ?e k ní někteří kytaristi ani nedojdou, jiní ji nijak zvlá?? nevyu?ijí. I úvahy o počtů pra?ců jsou podle mě pro začátečníky zbytečné.

Kupujeme star?í kytaru
Koupí star?í kytary se mů?eme levně dostat k dobrému nástroji. Je třeba jej ale pořádně prokontrolovat. U pou?itých kytar je třeba zkontrolovat zda není krk do vrtule (do oblouku být mů?e). Zkontrolujte zda kytara není mechanicky po?kozena, zda nechybí některé součásti. Je třeba prověřit ladění. Potočte si s potenciometry, mohou v některých polohách ?krčet. Pra?ce mohou být zhoblované, na to také pozor

co si myslite o tomto clanku?
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 22 Máj 2007, 08:20
V.I.P.
V.I.P.

GM_viktor píše:
[co si myslite o tomto clanku?

Že je všeobecne vyčerpávajúci. Chcelomby to rozmeniť na drobné! 8) Ale OK skúsenosti máme rôzne, takže sem s nimi! 8)
Naposledy upravil marianguitar dňa 04 Jún 2007, 23:13, celkovo upravené 1

Poslať 27 Máj 2007, 13:29
cico Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Obrázky: 1
marianguitar píše:
?e je v?eobecne vyčerpávajúci. Chcelomby to rozmeni? na drobné! 8) Ale OK skúsenosti máme rôzne, tak?e sem s nimi! 8)

Já som pri kúpe svojho nástroja využil toho, že sa celkom dobre aj osobne poznám s predavačom. Minimálne som mal pocit, že ma pri výbere "neopíja rožkom", o čom som sa neskôr presvedčil.
8)
Život je pes, ale stojí za to!

Poslať 28 Máj 2007, 14:59
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

cico píše:
Já som pri kúpe svojho nástroja využil toho, že sa celkom dobre aj osobne poznám s predavačom. Minimálne som mal pocit, že ma pri výbere "neopíja rožkom", o čom som sa neskôr presvedčil.
8)

Maš dobrého známeho v obchode s hudobnými nástrojmi ako muzikant nie je vôbec zlé! :lol:
Ale takúto výhodu nemá hocikto. Treba skúsiť porozmýšľať o svojom okolí a nájsť nejakého skúseneho (alebo aspoň skúseneho) muzikanta, ktorý ti s tým pomôže. Ideálna kombinácia oboje dohromady. 8) 8) 8)
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 01 Jún 2007, 00:02
mamut Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Osobne by som si najskôr urobil prieskum na nete a v bazaroch čo je a za koľko. A potom by som sa rozbehol do sveta skúšať a skúšať. :lol:
Stagg A-4006, B.C. Rich NJ Classic, Marshall 9001 + Starfield tube power + CRATE boxy.

Poslať 01 Jún 2007, 08:52
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

mamut píše:
Osobne by som si najskôr urobil prieskum na nete a v bazaroch čo je a za koľko. A potom by som sa rozbehol do sveta skú?a? a skú?a?. :lol:

tak tak..urcit si priority. co chcem, ake to chcem, pozriet si ceny co, kde a za kolko. pripadne si pozriet na nete nejake uzivatelske recenzie - aj ked su hodne subjektivne - ale ked na nieco su x-krat lepsie referencie ako na nieco ine tak asi pojdem skor odskusat to lepsie ako to, na co az take dobre referencie nie su :wink:
Obrázok

Poslať 03 Jún 2007, 17:15
Jana Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

GM_viktor píše:
...

Kupte, co nejlevněj?í kytaru
Pokud potřebujete koupit jen kytaru a zrovna začínáte hrát, berte tu nejlevněj?í co se?enete. Nejlíp nějakou potvoru z bazaru za pár stovek. Ale není ?patné anii koupit si nějakou hodně levnou asijskou kopii. Tato moje teze vychází z toho, ?e si to třeba s kytarou rozmyslíte, zjistíte, ?e vám to nejde a prodat drahou kytaru je pak problém. Taky Vám garantuji, ?e pokud začátečník koupí kytaru, stejně ji vět?inou prodá a koupí jinou, proto?e zjistí, ?e vlastně potřebuje jiný zvuk - to kdy? začínal hrát tak nevěděl.

s touhle částí bych si troufla nesouhlasit - jo, klidně potvoru z bazaru, ale kupovat to nejlevnější co najdu znamená skoro jistě koupit šmejda, na který mě to nebude bavit a který mi hraní může znechutit, protože se na to bude blbě hrát, nebude to ladit etc. nemyslím, že je nutný hned do začátku kupovat kdovíjak drahou kytaru, to nemá smysl - ale smysl nemá ani šetřit každou stovku. to spíš mírně přispořit na něco trochu slušnějšího, i když pořád ne drahýho.

zvlášť u akustických kytar se takhle šetřit nevyplatí.

když se začátečník rozhodne s tím seknout, mizernou kytaru neprodá už vůbec, leda neznalýmu nešťastníkovi, dalšímu na řadě, kterýho špatná kytara může odradit. a když se rozhodne s tím neseknout, tak než mít na zdi pověšenou neudatelnou kytaru a v ní utopený peníze, který by byly dobrý při koupi nějaké druhé, lepší, tak radši něco, co jeho nárokům bude stačit trochu dýl a co pak bude moct prodat... ne? :)

když pomůže s výběrem někdo, kdo i mezi levnými kusy dovede vybrat co nejlepší, a třeba i z bazarových kousků, dá se hodně ušetřit, to bezpochyby. (a taková pomoc je pro začátečníka, co se v kytarách ještě nevyzná, k nezaplacení.) ale šetřit za každou cenu taky může přinést nepříjemný zklamání, proto bych v tomhle radši byla opatrná.

Obrázok
kytarová škola - pojeďte! :)
týden nebo víkend na horách s kytarama, večírky až do rána, s akustikou i elektrikou

Poslať 04 Jún 2007, 23:17
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 04 Jún 2007, 23:34
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Ano, suhlasim s tvrdenim, ze nie je vhodne ani dobre kupovat fakt len podla ceny, to najlacnejsie. Niekedy staci trochu priplatit a je to. 8)

No ano to bude ono, len kto to zhodnotí? Ako já začiatočník budem vedieť, že práve tá gitarka je len o niečo drahšia ale o poznanie lepšia??? :wink:
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 05 Jún 2007, 01:34
Jana Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

gumm píše:
No ano to bude ono, len kto to zhodnotí? Ako já začiatočník budem vedieť, že práve tá gitarka je len o niečo drahšia ale o poznanie lepšia??? :wink:

vem s sebou na nákup někoho, kdo hraje už sto let, a nech si od něj poradit nebo rovnou vybrat... :)

(tak jsem to udělala taky a jsem ráda)

Obrázok
týden nebo víkend na horách s kytarama, večírky až do rána, s akustikou i elektrikou

Poslať 05 Jún 2007, 09:05
mamut Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Jana píše:
gumm píše:

vem s sebou na nákup někoho, kdo hraje už sto let, a nech si od něj poradit nebo rovnou vybrat... :)

TO JE ONO! 8)
Stagg A-4006, B.C. Rich NJ Classic, Marshall 9001 + Starfield tube power + CRATE boxy.

Poslať 07 Jún 2007, 16:07
dodo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

mamut píše:
Jana píše:
gumm píše:

TO JE ONO! 8)

Janka s tymi 100 rokmi si to prehnala, lebo ak by aj niekto taký žil, tak by už nevidel a nepočul a asi by moc nepomohol /musim ťa trochu podpichuť/. Ale jasan, chcela si povedať, že niekto ozaj veľmi skúsený. :lol: :lol: 8) :D

Poslať 07 Jún 2007, 17:19
Jana Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

dodo píše:
Janka s tymi 100 rokmi si to prehnala, lebo ak by aj niekto taký žil, tak by už nevidel a nepočul a asi by moc nepomohol /musim ťa trochu podpichuť/. Ale jasan, chcela si povedať, že niekto ozaj veľmi skúsený. :lol: :lol: 8) :D

...to já jsem jenom citovala... bych si samozřejmě nedovolila prohlásit něco takovýho sama od sebe, navíc na adresu pana učitele ;)

Obrázok

Poslať 07 Jún 2007, 19:26
V.I.P.
V.I.P.

Jana píše:
dodo píše:

...to já jsem jenom citovala... bych si samozřejmě nedovolila prohlásit něco takovýho sama od sebe, navíc na adresu pana učitele ;)

Jani a asi viem o koho ide, ze PR. :!:

Ďalší

Späť na Rada pri kúpe