Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Kupujeme novú gitaru - alebo praktické rady pri kúpe gitary

Kupujeme novú gitaru - alebo praktické rady pri kúpe gitary

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 07 Jún 2007, 23:54
Jana Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Jani a asi viem o koho ide, ze PR. :!:

jojo...
...však víš že to nemyslím nijak zle. :wink:

Obrázok
kytarová škola - pojeďte! :)
týden nebo víkend na horách s kytarama, večírky až do rána, s akustikou i elektrikou

Poslať 08 Jún 2007, 00:23
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 08 Jún 2007, 13:01
sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Jana píše:
marianguitar píše:

jojo...

Jasne, urcite nie! 8)

Kurňa Vy si tu robite pred nami nejaké taknosti! :lol: :cry:

Poslať 08 Jún 2007, 19:09
V.I.P.
V.I.P.

sepak píše:
marianguitar píše:
Jana píše:
marianguitar píše:

jojo...

Jasne, urcite nie! 8)

Kurňa Vy si tu robite pred nami nejaké taknosti! :lol: :cry:

Sepino, nejde o ziadne tajnosti, ale tyka sa to jednej osoby, ktora je mimo a zatial nie je ani na tomto fore. Ale skoda, bolo by to k prospechu.
Budem sa snazit o to, aby sme ho sem dostali a preto nechcem tuto osobu zatial menovat! :lol: 8)

martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Ako na to ak som začiatočník, neskúsený a rozhodol som sa kúpiť si gitaru? Každá rada dobrá, pravda milí začiatočníci?!

K tomu co tu bolo povedane by som dodal len tolko: Netreba sa uplne spoliehat len na rady a dobrocinnost predavacov a znamych. Teba sa zaujimat a nieco si okolo danych veci nastudovat. Ak sa teda mam o seba postarat. A potom sa da uz uvazovat popri pocuvani inych nazorov aj o vlastnom usudku, ktorym doplnim vsetky ziskane informacie a rady. :shock:
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

martinma píše:
marianguitar píše:
Ako na to ak som začiatočník, neskúsený a rozhodol som sa kúpiť si gitaru? Každá rada dobrá, pravda milí začiatočníci?!

K tomu co tu bolo povedane by som dodal len tolko: Netreba sa uplne spoliehat len na rady a dobrocinnost predavacov a znamych. Teba sa zaujimat a nieco si okolo danych veci nastudovat. Ak sa teda mam o seba postarat. A potom sa da uz uvazovat popri pocuvani inych nazorov aj o vlastnom usudku, ktorym doplnim vsetky ziskane informacie a rady. :shock:

A ak sa najde a da nastudovat zopar recenzii. :?
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 05 Júl 2007, 10:15
jarojaros Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

V ramci uvah na tuto temu by som rad dal do pozornosti aj jeden fakt. Hlavne u lacnejsich veci je nam jasne ze zodpovedajuca bude aj kvalita - asi nic moc. Ale ak sa uz pre tuto volbu s hocijakych pricin rozhodneme, hra dolezitu rolu pristup a vztah predajcu nielen k zakaznikovi ale aj k samotnemu nastroju. Mozete za tie iste prachy kupit ten isty nastroj a jeden bude vychystany a nastaveny v ramci svojich moznosti co najlepsie a druhy bude tak ako opustil brany vyrobnej fabriky :cry:
Ale toto su uz asi veci, ktore odlisuju dobrych predajcov od priemernych alebo spatnych. A tiez je mi jasne, ze kazdy chce hlavne predavat a predat. :idea:

Poslať 09 Júl 2007, 08:56
boris nováčik
nováčik

Podla mna si treba povedat cenu aku som ochotny investovat, potom ci chcem fungl novu alebo sa uspokojim z druhej ruky(netreba podcenovat kvalitu pouzivanych nastrojov). Vacsina novacikov asi neinvestuje velke peniaze do prveho nastroja, teda je zbytocne si vsimat nejake to slabe napiskavanie,popripade sum snimacov. Ale zaklad je pri kupe nastroja podla mna pozriet , ci hmatnik nema vrtulu a ci ladi gitara v oktavach- ak nastroj nesplna tieto parametre uz dnes by som taku gitaru ani dalej nepozeral a zobral druhu na skusanie. Dalej ak uz vlastnite aparat je dobre gitaru, ktoru chcete kupit,skusat ju na vlastnom aparate.
Ak nevlastnite nic, je dobre sa poradit s predajcom aku mate predstavu o zvuku a kolko ste ochotny investovat a predajca Vam uz pomoze napasovat kobinaciu gitara-aparat podla vasih predstav.

Poslať 09 Júl 2007, 11:48
dodo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

boris píše:
Ak nevlastnite nic, je dobre sa poradit s predajcom aku mate predstavu o zvuku a kolko ste ochotny investovat a predajca Vam uz pomoze napasovat kobinaciu gitara-aparat podla vasih predstav.

Boris, ale prave o to ide, ze nie kazdy predajca ti ochotne a nie necielene poradi :!: Ak si uplny zaciatocnik a zveris sa len do ruk neznameho obchodnika a kukuas len na to co ti povie, nemusis dobre dopadnut. Ak to uz mam riesit takto, tak by som rozhodne isiel za predajcom, ktorerho aspon osobne poznam a viem, ze sa na neho mozes obratit aj po kupe nielen s radou ale aj s pripadnym nastavenim a inymi vecami. Cize ak predajca, tak podla moznosti taky, ktoreho aspon trochu poznam - ak sa da :!: Podla mna dobre vyvinuty vztah medzi konkretnym obchodnikom a mnou ako zakaznikom je velka deviza pre oboch. A je k prospechu oboch :!: :wink:

Poslať 09 Júl 2007, 13:03
boris nováčik
nováčik

No asi mas pravdu v urcitych veciach ale zas ked das obchodnikovy finacne mantinely predsa je to poistka, popripade zobrat niekoho skuseneho aby ti poradil(kamarat).Ale treba mat trosku stastie na obchodnika.Moje osobne skusenosti hovoria o tom, ze pokial je to muzikant, tak vacsinou tak ku veci pristupuje, bohuzial pokial to bol obchodnik islo len o peniaze.Pochopitelne dobra kombinacia obchodnik+muzikant..Take vyvazene to je, myslim :-)

Poslať 12 Júl 2007, 07:14
tono Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

boris píše:
No asi mas pravdu v urcitych veciach ale zas ked das obchodnikovy finacne mantinely predsa je to poistka, popripade zobrat niekoho skuseneho aby ti poradil (kamarat). Ale treba mat trosku stastie na obchodnika.Moje osobne skusenosti hovoria o tom, ze pokial je to muzikant, tak vacsinou tak ku veci pristupuje, bohuzial pokial to bol obchodnik islo len o peniaze.Pochopitelne dobra kombinacia obchodnik+muzikant..Take vyvazene to je, myslim :-)

Ved mantinely myslim vzdy kazdy dava! Tazko pojdem do shopu s tym, ze poviem: Poradte mi a doporucte gitaru, na cenovej kategorii nezalizi :lol: . Takych asi na slovensku vela vie je.
O peniaze ide v obchode vzdy. Ide len o to ake dalsie veci sa na to nabaluju. Napriklad ci sa mi obchodnik venuje, aj ked ho otravujem predtym ci potom ako kupim. Aka snaha pomoct mi a vyriesit moju dilemu z neho ide, radi sa so mnou, alebo mi povie co ma a koniec. Aj toto su dolezite veci a nieco naznacuju.
:wink:
Buldozér ženských sŕdc.

Poslať 31 Júl 2007, 13:10
miro Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

tono píše:
Ved mantinely myslim vzdy kazdy dava! Tazko pojdem do shopu s tym, ze poviem: Poradte mi a doporucte gitaru, na cenovej kategorii nezalizi :lol: . Takych asi na slovensku vela vie je.
O peniaze ide v obchode vzdy. Ide len o to ake dalsie veci sa na to nabaluju. Napriklad ci sa mi obchodnik venuje, aj ked ho otravujem predtym ci potom ako kupim. Aka snaha pomoct mi a vyriesit moju dilemu z neho ide, radi sa so mnou, alebo mi povie co ma a koniec. Aj toto su dolezite veci a nieco naznacuju. :wink:

S tymto sa neda nic ine len suhlasit :wink: .
úplný začiatočník

Poslať 03 Aug 2007, 15:42
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Niekedy ked vojdes do obchodu a pozries na predavaca, tak ti je hned vsetko jasne, ake kaleraby ti bude tlct do hlavy :lol: , niekedy.
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ja bay som sa Vas tu bliznych opytal odkial beriete chechtaky na aparaturu a tie bohovske gitary??Ked si zratam stravu,ubytovanie a male pivo-vydelim to priemernym zarobkom na SVK-tak mi vychadza ze vsetci musite mat okolo 50r.,byvat v stane a viete urobit cestoviny na 200sposobov..
-dajte recept mi prosim... :idea:
-Ja som relativne rad ze mam na com hrat--

--------------------------------------------------------
,,Jolana Alexis 3 SUPER,Rubin _Bass,Kremona Nylon cutaway,Uknown-Artist-Acoustic 12 & 6string
:shock: :D 8)
Vermona L9064, V.Regent 1060
:P
ibaneztb15
:D
,,While my guitar gently weeps´´

Poslať 28 Jan 2008, 23:21
V.I.P.
V.I.P.

PredchádzajúciĎalší