Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Kombo do skusobne

Kombo do skusobne

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 11 Feb 2011, 00:49
McDollar nováčik
nováčik

Zdravim,
chcel by som zakupit dake kombo do skusobne. Cenova relacia je cca 450e Hram rozne styly, od punk, hard-core az po daky metal-zriedka. 8)

Mam uz aj kandidata Laney LV 300 Twin, aky mate nazor na toto kombo, mate s nim nejake skusenosti resp. s touto znackou komba?
Je nejake lepsie kombo zvukovo lidlmusic za tuto cenu zvukovo a pod.?

Tu su strucne parametre, nebudem tu davat linky
Predzosilňovač: Tube Fusion Technology s lampou ECC83
Výkon RMS: 120 Watts
Vstup: 1x Jack
Kanály: 2 (Clean /Drive1 a Drive2)
Ekvalizér: Bass, Mid, Treble pre každý kanál
Bright Switch tlačítko pre čistý kanál
Scoop Switch:2 (Drive 1 & Drive 2)
VTS Tone Shaping
Reverb: nezávislé ovládanie pre čistý a skreslené kanály
Linkový výstup: Ano
Footswitch: FS3 (je súčasťou balenia)
výstup na externý reprobox: 1x Jack (8 Ohm)
Efektová cesta: sériová
reproduktor: 2x12" Celestion Super 65
Váha: 22 Kg

Poslať 11 Feb 2011, 00:54
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ahoj,
No link na vyrobcu to nie je problem sem hodit, aby bol kazdy v obraze:
http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=lv300t

Podla vsetkeho je to kombo, kde je 1 lampa v preampe, vacsinou to vyrobcovia honosne nazyvaju pololampa, co podla mna nie je pravda, pretoze to by musel byt lampovy cely preamp aj skreslenie...
Osobne toto kombo nepoznam, jedine ti mozem doporucit vyskusat si Valveking212 od Peavey, vychadza o nieco sice drahsie ale je to plnokrva celolampa... :idea:

Poslať 28 Feb 2011, 10:53
McDollar nováčik
nováčik

pan Marian rozmylam teraz, ze by som do toho dal aj viac...laka ma celolampovy zvuk, len neviem ako cenovo to vychadza zhruba... dalo by sa do tych cca 700e vybrat hlava s boxom? 8) som zo Ziliny, ale nebol by problem zbehnut na aute do Piestan.

Poslať 28 Feb 2011, 14:55
V.I.P.
V.I.P.

McDollar píše:
pan Marian rozmylam teraz, ze by som do toho dal aj viac...laka ma celolampovy zvuk, len neviem ako cenovo to vychadza zhruba... dalo by sa do tych cca 700e vybrat hlava s boxom? 8) som zo Ziliny, ale nebol by problem zbehnut na aute do Piestan.

Aktualne ti mozem ponuknut vybornu novinku od PEAVEY a sice celolampove kombo 6505plus model 112 s jedny 12" reprakom...
Cena cca 560 euro, posli mi na seba do ss-ky telefon, zavolam ti a dovysvetlim veci...
Tu je nejake videjko k tomuto kombu co som narychlo nasiel: http://www.youtube.com/watch?v=VvCdo1qOPCY
Toto kombo ti do skusobne urcite bude stacit a co som ho tu chvilku stacil prevetrat, tak aj zvukovo je super od cisteho cez crunch az po LEAD... :wink:

Poslať 28 Feb 2011, 20:05
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Záleží na tebe či chceš kombo alebo hlava + box. Dabrý a lacný box je Harley Benton s Celestion Vin30, čo sú rock/metalová klasika medzi reprákmi. Cena okolo 200e. čiže 500e na hlavu. No daj aký zvuk, akej kapely sa ti páči. Či je skôr us alebo british charakteru.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 11 Mar 2011, 12:40
McDollar nováčik
nováčik

Uz druhy tyzden zvazujem to kombo. Len tych 60W je len docasne, pretoze povedzme za rok skusania bude nejaky koncik a potom pride patova situacia, ked vykon nebude dostacovat. Da sa povedzme lepsi reprak do toho dat? Nejaky napr. 100-120W? :wink: Inak zvuk fakt zverinka ako skreslenie , tak aj clean channel. Su to lampy no :)

Ondskan: Najradsej by som chcel hlava+box, ale do tych 700e asi neporiesim. Zrejme kombo, ak najdes cosi daj link. Pocuvam vacsinou tvrdsie veci metalcorove Killswitch Engage, In Flames, All that remains...ale aj kopec rocku a punku, v podstate si vypocujem vse.. hrat by som , ale to nechcel, skor cosi medzi rockom a hard-corom. 8)

Poslať 11 Mar 2011, 13:08
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

McDollar píše:
Uz druhy tyzden zvazujem to kombo. Len tych 60W je len docasne, pretoze povedzme za rok skusania bude nejaky koncik a potom pride patova situacia, ked vykon nebude dostacovat. Da sa povedzme lepsi reprak do toho dat? Nejaky napr. 100-120W? :wink: Inak zvuk fakt zverinka ako skreslenie , tak aj clean channel. Su to lampy no :)

Ondskan: Najradsej by som chcel hlava+box, ale do tych 700e asi neporiesim. Zrejme kombo, ak najdes cosi daj link. Pocuvam vacsinou tvrdsie veci metalcorove Killswitch Engage, In Flames, All that remains...ale aj kopec rocku a punku, v podstate si vypocujem vse.. hrat by som , ale to nechcel, skor cosi medzi rockom a hard-corom. 8)

Tých 60W bude vždy habadej. Ver mi. Ja mám 50W hlavu a náš gitarista má 50w PV Valveking kombo a nemáme problém. Na koncerte i tak pôjdeš cez PA, takže aby si sa počul ty ti tých 60W bude stačiť vždy. Ja hrávam v skúšobni na master volume 2,85 :) a druhý master volume na sóla mám tak 3,30. Ak by sme hrali vonku tak si ešte niečo pridám nech ten zvuk má väčšie gule, ale v klube by to revalo jak blázon.

Tak záleží, čo za aparát by si chcel a či ti nevadí bazár. Ja mám skoro všetko z bazáru a nemal som nikdy problém. Napr. kombinácia hlava Valveking + lepší box je dosť dobrá. Mám kamoša čo mal VK hlavu + PV JSX 412 a keď to porovnávali s 6505 + 6505 box tak museli všetci prítomný uznať že to VK znie lepšie.

Každopádne byť tebou tak by som bral to kombo čo ti ponúka marián. Čo viem tak skoro všetci čo si vymenoval hrajú na 6505 tak myslím si že budeš viacej spokojný. Samozrejme si môžeš k tomu kúpiť ešte poriadnu bedňu a potom môžeš kombo predať a kúpiť hlavu.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 11 Mar 2011, 18:07
V.I.P.
V.I.P.

McDollar, pisal som ti do ss-ky, v pondelok poziriem, aku cenu by sme ti vedeli urobit na VVK100head a 412Windsor reprobox, ako 700 e to asi nebude ale uvidime, kam sa viem vpravit... :wink:

Poslať 11 Mar 2011, 21:46
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

50W lampac do kapely uplne v pohode staci
Obrázok

Poslať 14 Mar 2011, 11:03
McDollar nováčik
nováčik

Tento set Peavey Valveking Head+reprobox mali v ZA dome odborov vasa pobocka pred rokom za tusim cca 18tis. okolo 600e aj nieco....

Späť na Rada pri kúpe