Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Akustická gitara pre ľavákov

Akustická gitara pre ľavákov

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 30 Sep 2010, 19:24
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Dream píše:
Neodpustim si tuto otazku... Ako velmi sa da stisit ta el.akusticka gitara? Da sa dat nizsia hlasitost ako ma akustika? DIK :D

Elektroakustika ti bude bez pripojenia na aparát hrať rovnako ako akustika, a keď ju zapojíš tak to môžeš len zvýšiť. Ale s tvojím rozpočtom by som EA gitaru vôbec neriešil.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 30 Sep 2010, 19:38
Dream nováčik
nováčik

Och... Ked ja chcem aby hrala tihsie ako akustika :(

Poslať 30 Sep 2010, 19:59
Dream nováčik
nováčik

Aaa... to viem ale keby som aspon vedel aka je hlasitost akustickej gitary pretoze si to neviem predstavit ako vravim byvam v bytovke a nemozem si dovolit velky hluk :(

Poslať 30 Sep 2010, 20:12
Dream nováčik
nováčik

Alebo viete co kaslem na to nech si susedia vravia co chcu nebudem hrat po 22:00... Ale poradte mi nejaky model gitary strom som si dal tych 105 euro kedze je to akustika. Nasiel som modely ako Tenson GA-10CE L 501.349 Jumbo+EQ alebo STAGG Western - Seria 1310...

Poslať 30 Sep 2010, 20:41
Dream nováčik
nováčik

A co ta STAGG Western - Seria 1310? Ale nicia ma tie ceny akustik do 100eur pre pravakov je plno a pre lavakov 2 na celom nete uuuh :(

Poslať 30 Sep 2010, 21:02
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Dream píše:
A co ta STAGG Western - Seria 1310? Ale nicia ma tie ceny akustik do 100eur pre pravakov je plno a pre lavakov 2 na celom nete uuuh :(

Bohuzial asi taky cca je aj pomer LH a RH gitaristov a potom to tak vyzera aj vo vyrobe ... :?

Poslať 30 Sep 2010, 21:22
Dream nováčik
nováčik

Aha ok no a co mi poviete o tej gitarke STAGG Western - Seria 1310 :D

Poslať 30 Sep 2010, 23:36
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Dream píše:
Aaa... to viem ale keby som aspon vedel aka je hlasitost akustickej gitary pretoze si to neviem predstavit ako vravim byvam v bytovke a nemozem si dovolit velky hluk :(

Podľa mňa to moc celé dramatizuješ. Ja som hrával na akustike a teraz hrám na elektrike v paneláku a hrám pre mňa na moju izbu prijateľnej hlasitosti. Keby to bolo hlasnejšie jasne bolo by to lepšie, ale cítim sa. Každopádne poviem ti to tak, že jediný kto to počuje, sú naši, i keď mám masívne dvere na izby tak sa to nedá 100% utlmiť. Každopádne keď som stretol suseda čo býva pod nami vo výťahu, sa ma pýtal, že či hrám na gitare a tak v kapele (som išiel s gitarou zo skúšky), a to som si myslel, že sa to šírí neako moc. Poviem ti to tak za to čo hrám na cca cez 6 rokov, sa mi boli stažovať raz, a to som vyhulil aparát na polovicu hlasitosti a to som si nedovolil ani v skušobni, či že asi tak. Osobne neako nemám chuť i tak hrávať v noci, zväčša som vonku a i keď som i hrával večer, tak som hrával s prstami neaké vybrnkávačky. Ak nehceš hrať neako veľké akordy a učiť sa napr klasiku, prstoklady a podobné záležitosti, tak nebudeš mať vôbec problém. Každopádne by som totálne mrdal celých susedov do 22 hodiny si môžeš hrať koľko len chceš a ak majú neaký problém by som ich poslal niekam do <>. Ja som sa tiež nikdy nebol stažovať na suseda, čo robí každý druhý weekend párty jak hrom a navyše štuple do uší stoja len pár korún.

Toď môj názor. Kúp si poriadnu gitaru. Osobne by som ti radšej poradil si niečo došporiť, tie staggy a sx sú podľa mňa odpad, čo som mal tú smolu s elektrikami a tam oproti EA je podľa mňa menej čo dosrať, radšej by som sa tej skúsenosti vyhol, ale čo už. Myslím, že dnes keď človek chce tak si kúpi kvalitný nástroj i za rozumné prachy. Veľa je i o nastavení, ale keď je drevo v kýbli tak to podľa mňa tažko bude niečo zachraňovať. Myslím, že došporiť na 200 - 250E nemusí byť až taký problém, a potom verím, že tá gitara ti bude robiť radosť dlhšie, než keby to bol šunt. A možno budeš mať i väčšiu motiváciu ;).

Ber to len ako môj názor, rozhodnúť sa musíš ty.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 01 Okt 2010, 07:27
Dream nováčik
nováčik

A co tak Cort AD870 LH? ?Moj strop je 130Eur lebo gitaru mi kupuju rodicia :D

Poslať 01 Okt 2010, 09:07
tarquin Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Dream píše:

mal som tuto gitaru, ma vyssi dohmat. druhykrat by som ju uz nechcel. na akordy alebo ku ohniku je idealna :)

Poslať 01 Okt 2010, 09:54
V.I.P.
V.I.P.

tarquin píše:
Dream píše:

mal som tuto gitaru, ma vyssi dohmat. druhykrat by som ju uz nechcel. na akordy alebo ku ohniku je idealna :)

No takuto gitarku mu ponukam s tym, ze mu ten dohmat nastavim podstatne lepsie... :idea:

Poslať 01 Okt 2010, 13:46
Dream nováčik
nováčik

Mozem sa spytat? Co je ten stipec na gitare?

http://www.youtube.com/watch?v=D8TOmEsDOZQ&feature=channel

A kolko by stala gitara na akej ona hra? Ma fakt krasny zvuk :O

Prikladam par gitar na konzultaciu :D

Epiphone DR-100 Vintage Sunburst
Face DG22
SX DG26-LH-VNA (Iba tato je lavacka ale uvazujem ze sa naucim hrat na pravej ruke :D)

Poslať 01 Okt 2010, 14:13
V.I.P.
V.I.P.

Ako lavak nad hrou ako pravak neuvazuj, je to blbost.
Konkretne na tie gitary co pises ti neporadim, neda sa vsetko poznat a mat v ruke obohrane, znaciek a modelov je mnoho.
A na zaver, vela s toho /povedal by som vacsina/ je v rukach hraca, tak ked sa ti nieco paci ako znie, mysli aj na tentzo fakt!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rada pri kúpe