Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Akustická gitara pre ľavákov

Akustická gitara pre ľavákov

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 29 Sep 2010, 19:25
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Dream píše:
To je pravda ale ako hlasno hra gitara? Teda aby som vedel nieze ked si ju kupim sa susedia budu stazovat :D Teda ked si ju kupim z tou gumou na zakritie otvoru

Neviem aku gumu mas na mysli, ako tlmit akustiku gumov je nezmysel, ked budes normalne hrat, resp. ucit sa v normalnom case, tak je v byte akustika myslim ok.
A nocny klud je od 22 hod do 06 hodiny... :wink:

Poslať 29 Sep 2010, 19:27
Dream nováčik
nováčik

Myslim toto

Obrázok

Poslať 29 Sep 2010, 19:33
V.I.P.
V.I.P.

Jaaj, no OK, ako bezvychodiskove riesenie povedzme ale tlmit sa da aj uderovou rukou tj, u pravakov pravou u lavakov lavou, taketo detaily by som neriesil, ale ak chces cvicievat do neskorej noci, ci skoreho rana, tak ta guma urcite nieco zatlmi, ja by som to tak neriesil... :?

Poslať 29 Sep 2010, 19:39
Dream nováčik
nováčik

Aha ok no tak vdaka... A vedel by si mi poslat nejake gitary predbezne? Do vianoc je casu dost a chcem si o nich nieco precitat :D

Poslať 29 Sep 2010, 19:45
V.I.P.
V.I.P.

Aj ked je nazov temy el. gitara pre lavakov, ako tak pozeram, viecej sme kecali o akustikach ... :oops:
Ako pri LH gitarach nie je moc co napisat, zvlast v tej cenovej kategorii.
Su to najlacnejsie gitary a u nich skor pojde o to aby ich niekto co najlepsie zosteloval a nastavil, nic viac s nimi nenarobis... howgh

Poslať 29 Sep 2010, 19:47
Dream nováčik
nováčik

Co tak tato gitarka?

http://www.musicmarket.sk/145-gitary-gitary-pre-lavakov/521-cort-ad870lh-akusticka-gitara-pre-lavaka/

PS: el. gytary su drahe :D

Poslať 29 Sep 2010, 19:53
V.I.P.
V.I.P.

Dream píše:
Co tak tato gitarka?
http://www.musicmarket.sk/145-gitary-gitary-pre-lavakov/521-cort-ad870lh-akusticka-gitara-pre-lavaka/

PS: el. gytary su drahe :D

Mozem to overit ale osobne si myslim, ze ta cena uz nie je aktualna, takze by sa mali tie ceny preverit a upravit, ale popytat sa mozem... :idea:

Poslať 29 Sep 2010, 19:54
Dream nováčik
nováčik

Oki dik moc

Poslať 29 Sep 2010, 19:56
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 29 Sep 2010, 20:09
Dream nováčik
nováčik

Aha ok a nevedel by si mi poslat link na nejakú dobru gitaru? Ja sa nevyznam...

A zmenil som meno temy :)

Poslať 30 Sep 2010, 17:59
Dream nováčik
nováčik

Teraz ma napadlo co sa tika problemu zo zvukom na akustike, co je vlastne ta elektroakusticka gitara? Nieje to nahodov akustika ktoru mozes zapojit do PC a natstavit si hlasitost? Asi nie ze? :(

Poslať 30 Sep 2010, 18:06
V.I.P.
V.I.P.

Elektro-akusticka gitara je akusticka gitara, ktora ma v tele zabudovany snimac /najcastejsie piezzo/ a casto ma tiez zabudovany predzosilnovac s korekciami, kde sa vystupnym jackom taha signal. Ale zvukovo to nema nic spolocne s el. gitarou, kde sa zvuk tvori na elektromagnetickom principe cez cievky snimacov... :wink:
Inak pozeral som ti tie gitary a objednal som lavoruke gitary CORT, dva modely, tak ked budes mat zaujem, potom mozeme jednu vychystat pre teba... 8)

Poslať 30 Sep 2010, 18:12
Dream nováčik
nováčik

Ale da sa elektro akusticka gitara zapojit do PC a spravovat hlasitost? Alebo nikde na gitare?

A kolko by stali tie Cort/ky?

Poslať 30 Sep 2010, 18:53
V.I.P.
V.I.P.

Dream píše:
Ale da sa elektro akusticka gitara zapojit do PC a spravovat hlasitost? Alebo nikde na gitare?
A kolko by stali tie Cort/ky?

Tak ten preamp v tej gitare ma hlasitostny ovladac, ostatnu dynamiku regulujes feelingom hry, ohladne cien ti napisem, akonahle gitary dorazia, takze sa pripomen buduci tyzden, skor v druhej polovici tyzdna, ak by som zabudol... :wink:

Poslať 30 Sep 2010, 19:14
Dream nováčik
nováčik

Neodpustim si tuto otazku... Ako velmi sa da stisit ta el.akusticka gitara? Da sa dat nizsia hlasitost ako ma akustika? DIK :D

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rada pri kúpe