Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Akustická gitara pre ľavákov

Akustická gitara pre ľavákov

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 29 Sep 2010, 16:40
Dream nováčik
nováčik

Ahoj, chcel by som si kupit gitaru, nejlepsie elektricku. Ale je to moja prva gitara, a vobec moj prvy hudobny nastroj. A preto chcem aby ste mi nejaku odporucili, aj ked je jasne ze si ju hlavne musim odskusat ale rady sa zidu...

Som lavak, moj cenovy limit je 3,500SK max do 4,000 (Cca 115Eur)!
Tvar gitary mi je dost jedno ale nech to nieje ziaden Flying V & Explorer alebo Wild tie ja nemusi ale pacia sa mi Les Paul, Hard a Heavy, Telecaster, Stratocaster a SG :P. A co sa tika komba to sa nechystam kupovat (zatial) budem hrat cez PC.

Vopred dakujem!
Naposledy upravil Dream dňa 29 Sep 2010, 20:09, celkovo upravené 1

Poslať 29 Sep 2010, 18:23
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ahoj,
No ten rozpocet je malo aj na pravoruke gitary, lavoruka rovnaka je vzdy drahsia.
Mozem ti ponuknut zostelovanu gitaru typ stratocaster, ale ta cena, to asi nepojde aj keby som co robil, myslim, ze pod 200 euro sa nedostanem... :?

Poslať 29 Sep 2010, 18:25
Dream nováčik
nováčik

Aha a akusticka pod 200Eur? :oops: teda do 120Eur...

Poslať 29 Sep 2010, 18:32
V.I.P.
V.I.P.

Dream píše:
Aha a akusticka pod 200Eur? :oops:

Tak to je ale uplne nieco ine a ak hovorime opat o LH gitare, zase je aj takato drahsia. Ak sa chces este len ucit, dalo by sa urobit to, ze by som ti pravoruku spanielku tj. gitaru s nylonovymi strunami prerobil na lavoruku, na ucenie by ti to plne stacilo a cenovo by sme sa dostali spolu aj s prerabkou do tebou pozadovanej ceny tj nieco nad sto euro, s povlakom snad aj tych 115 by som zvladol...
Ked tak posli tel. na ss-ku, zavolal by som ti a upresnili by sme vsetko... :wink:

Poslať 29 Sep 2010, 18:36
Dream nováčik
nováčik

Nasiel som tu toto?

http://www.musicmarket.sk/11-gitary-akusticke-gitary/909-strunal-4655-4-4-klasicka-gitara/?page=2&back=view

a

http://www.musicmarket.sk/11-gitary-akusticke-gitary/522-cort-ad870-akusticka-gitara/?page=1&back=view

Aka je to kvalita (teda za 130eur asi nic moc)?

Ale španielku asi nechcem ale skor westernku (Ak sa tak vola)
a chcel by som na nej niekedy zahrat toto:

http://www.youtube.com/watch?v=C55x63prq3A

//EDIT: Nesuri to ma to byt darcek na vianoce od rodicov takze casu je kopu :)

Ale je tu aj dalsi problem v akustike je moc hlasne teda ak dobre viem, a ja byvam v bytovke a nechem vyhadzovat ludi z postele ked zacnem hrat. Vraj sa to da stisit nejakymi gumenymi kritmi na otvor ale nestisi to dost ale nevyznam sa

Poslať 29 Sep 2010, 18:41
V.I.P.
V.I.P.

Lenze tu westernovku neprerobis na lavoruku, kdezto spanielku ano ,,, :!:
A ak vobec nevies hrat, tak na prve obdobie by ti ta spanielka bohate aj s nylonovymi strunami stacila, ba naopak, nylonove struny su ovela setrnejsie pre zacinajuce prsty... :!:
Naposledy upravil marianguitar dňa 29 Sep 2010, 18:43, celkovo upravené 1

Poslať 29 Sep 2010, 18:42
Dream nováčik
nováčik

Aha a ako sa vlastne preraba na lavoruku ta spanielka? A da sa na nej zahrat to co som poslal? Teda po dlhoom treningu :oops:

Poslať 29 Sep 2010, 18:45
V.I.P.
V.I.P.

Dream píše:
Aha a ako sa vlastne preraba na lavoruku ta spanielka? A da sa na nej zahrat to co som poslal? Teda po dlhoom treningu :oops:

Tak ta jednoducha vyhravka a potom akordy k tomu spevu, samozrejme ze sa to da, na nylonoch to znie trochu komornejsie ale ako som napisal, ty na zaciatok potrebujes "vludnejsie prostredie" v zmysle pocitu na strunach. Gitaru ti viem nastavit tak aby si mal nizucky dohmat - dalsia vyhoda na zaciatok... :idea:

Poslať 29 Sep 2010, 18:47
Dream nováčik
nováčik

Uuuh ale aj tak by som radsej western kolko by stala taka lavacka teda dal by som do 170Eur ale to asi nepomoze ze nie :( ...

Poslať 29 Sep 2010, 18:52
V.I.P.
V.I.P.

Dream píše:
Uuuh ale aj tak by som radsej western kolko by stala taka lavacka teda dal by som do 170Eur ale to asi nepomoze ze nie :( ...

Urob ako myslis, je to na tebe, mozem zajtra skusit presondovat kde sa da dostat s cenou na LH gitaru typ W, mi co sme mali napr. STAGG tak v tej cene ten najzakladnejsi model bol.
Ako som napisal v tej cene zozenies to naj, naj lacnejsie.
A este, na zaciatku si spominal, ze by si si chcel najskor tu gitaru vyskusat. Ale co budes skusat, ked este nevies vobec hrat :?:

Poslať 29 Sep 2010, 18:57
Dream nováčik
nováčik

No tak predavac mi to hadam predvedie a pozeram som par videi na youtube a nieco som sa naucil :D :D :D Ale co sa tika stisovania akustickej gitary ako velmi sa da stisit?

Poslať 29 Sep 2010, 19:08
V.I.P.
V.I.P.

Dream píše:
No tak predavac mi to hadam predvedie a pozeram som par videi na youtube a nieco som sa naucil :D :D :D Ale co sa tika stisovania akustickej gitary ako velmi sa da stisit?

No ak bude predavac gitarista, tak ti to predvedie, teda dufam, ale to ty nebudes vediet posudit kde je pomer cena-kvalita, kedze s tymto nemas skusenosti...
Stisenie akustickej gitary je mozne len jemnejsou hrou, to nema ovladac VOLUME :lol:

Poslať 29 Sep 2010, 19:12
Dream nováčik
nováčik

Skoda v tom je + elektrickej :(

Poslať 29 Sep 2010, 19:14
V.I.P.
V.I.P.

Dream píše:
Skoda v tom je + elektrickej :(

Ale na druhej strane vo vacsine pripadov sa zacina ucit na akustike.
Elektirka je vseobecne drahsia, myslim zaciatocnicka a potom bez komba to je o nicom, cez PC sa na el. hrat spravne nenaucis... :wink:

Poslať 29 Sep 2010, 19:16
Dream nováčik
nováčik

To je pravda ale ako hlasno hra gitara? Teda aby som vedel nieze ked si ju kupim sa susedia budu stazovat :D Teda ked si ju kupim z tou gumou na zakritie otvoru

Ďalší

Späť na Rada pri kúpe