Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Ozvučenie pre kapelu

Ozvučenie pre kapelu

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 12 Júl 2010, 21:50
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Zdravím, Potreboval by som ozvučenie pre dve gitary do skúšobne ale neviem si vybrať. Ako kapela sme cenovo veľmi limitovaní po nákupe gitár, takže nám ostalo zhruba 150 Eur na ozvučenie dvoch gitár do skúšobne, preto sa chcem opýtať čo by ste odporúčali. Proste potrebujeme nejaké vyhovujúce riešenie v tejto obmädzenej cenovej kategórii. Ešte som na eshope pozeral reproboxy ale nevyznám sa v tom má to dobrý výkon ale čo k tomu potrebujem, zosilovač alebo aj kombo alebo to len jednoducho zapojím? Môže to byť aj pre dve gitary? Vďaka za váš čas pre vybranie nejakého vhodného riešenia, som absolútne nenáročný, neskôr kúpim iné.
Vopred ďakujem

Poslať 12 Júl 2010, 23:58
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Ako myslíš ozvučenie gitarových aparátov, alebo iba celkovo aparatúra? I tak 150e či už na jedno, alebo druhé je nepoužiteľné. Keď tak by som volil mix pult a monitory pričom gitary by išli cez linkové výstupy do mix pultu, ale na to treba zariadenia s výstupom, ktorý môže ísť do mix pultu, každopádne ak máte na dve gitary 150e tak pochybujem, že sa niečo rozumné dá poriešiť
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 13 Júl 2010, 09:55
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

No ak mate ku gitaram nejake multaky, tak by riesenim do skusobne bola nejaka PEAVEY KB-3, aj ked ta uz je cenovo dost cez ten limit, tak potom KB-2, ma to 60W tranzistor, ale stacit by to mohlo pri troche organizacie vo zvuku...
Inak aj KB-2 je cez limit ale tam by som sa vedel zmestit do ceny170 euro...
Ale ako som napisal, je to riesenie ak uz mate na tvorbu zvuku nejake multaky obaja, ak nie, tak podla mna neexistuje nic v cene 150 euro v jednom pre dvoch gitaristov s vykonom aspon 60W, samostatne dve skreslenia, ani sa to nevyraba, nie ze cena... :?
Riesenim by bolo, ak nemate nic, kupte si na zaciatok dve ZOOM-ky multiefekty, napr. G1N alebo G1XN, co sa do ten ceny cca zmestite a potom kupit starsie keyboardove kombo spod ruky aspon 60W, len tak nahlas rozmyslam.. :wink:

Poslať 15 Júl 2010, 19:18
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Ďakujem za Vaše rady, čo sa týka efktov ta tie máme, kamarát má Zoom G1 a ja používam Marshall BB2, ak by to bolo niečo platné, tak máme aj kombá, ale iba Peavey 15watt, čo v skúšobni počuť biedne. Inak čo ďalej k tým multiefektom, čo k tomu ešte potrebujeme? A ako tie 2 zvuky zjednotíme do jedného?
Veľmi pekne ďakujem

Poslať 15 Júl 2010, 19:46
spyros inventár
inventár

Miesto tych efektov to chcelo kombo minimalne 40W napr. Peavey Envoy, ten uz sa da pouzit v skusobni... neviem aky hlasny je Vas bubenik, od toho to ide vsetko. Mne nestaci ani 100W na toho nasho trieskaca.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 16 Júl 2010, 08:14
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

toto je uplne zla cesta..riesit jedno KB kombo pre dve gitary do skusobne..je leto, chodte brigadovat, menej chlastajte, odpustite si nejake tie omamne latky a kazdy si kupte trebars ten envoy alebo najlepsie bandit, resp nejake gitarove kombo s 12" reprom. bude to daleko idealnejsie riesenie, ako takyto kompromis, ktory sa v celkovom vysledku ukaze ako zbytocne vyhodene peniaze..

rozhodne treba zvysit budget, 150evri je malo aj pre jedneho gitaristu na serioznejsie kombo do skusobne, nieto pre dvoch...nech sa na to pozeram z akehokolvek uhla... este chvilu vyckajte a nasetrite si nejake peniaze. distortion pedal do keyboard komba bude velka zloba :wink:
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 08:38
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Ok asi ešte niečo našetríme a potom investujeme do niečoho lepšieho. Ešte by podľa mňa stálo za opýtanie kombo Peavey Transtube rage 258, čo malo v tejto cenovej kategórii asi najvyšší výkon a niekde v diskusiách som čítal, že stačí menej náročným hudobníkom aj do skúšobky. Čo je na tom pravdy?
Hoďte mi sem prosím link na nejaké kombo ktoré považujete za cenovo a výkonovo rozumné minimum pre skúšobku v nižšej cenovej hladine.
Vďaka

Poslať 16 Júl 2010, 08:49
Pavloerr nováčik
nováčik

no troška OT ja mam to spominane kombo a možem povedať že musim ho davať na skresleni aj pod jeden lebo to niekedy robi riadny randal .. ale ako do tej 4ky - 5ky z toho dostaneš fajn zvuk takže do skušobne by to aj mohlo stačiť len neviem aky tam rachot vo vnutri mate

Poslať 16 Júl 2010, 09:03
ADMIN

ja by som vzal envoy alebo bandit. rage je domace cvicitko a nie kombo do skusobne.

aj ten envoy bude tak na hrane kvoli 10" repraku. s banditom by som sa uz do skusobne vliezt nebal, ze ma nebude pocut.
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 09:05
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Fakt nad tým uvažujem ... Ale budem zrejme ešte šporiť, no možno nakoniec vezmem práve toto, len momentálne stále mimo limit, keby bolo tak za 80 Eur, tak by som neváhal a nevidel som ho ani nikde na bazároch, ale podla tej zvukovej ukážky má celkom príjemný zvuk, hlavne ten clean sa mi páči.

Poslať 16 Júl 2010, 09:14
Pavloerr nováčik
nováčik

no clean je pekny ale ked si tam troška nastaviš na EQ volačo , vyrobca na takom plagatiku dava aj vhodne nastavenia na FOLK , HEAVY rock a taketo , a ten trojpasmovy prepinač to je fakt dobre ked si tam dam vintage to je už potom ohromny zvuk ja len to použivam ,

však do 150 už volako došporiš ...

Poslať 16 Júl 2010, 09:33
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Moj navrh na KB + dva multaky vychadzal ciste s jeho limitu 150 euro, takze samozrejme, ze lepsia varianta je dve samostatne gitarove komba.
Ale to uz je o inej sume... :!:

Poslať 16 Júl 2010, 09:40
ADMIN

marianguitar píše:
Moj navrh na KB + dva multaky vychadzal ciste s jeho limitu 150 euro, takze samozrejme, ze lepsia varianta je dve samostatne gitarove komba.
Ale to uz je o inej sume... :!:
to je jasne, aj mi jasne, ze sa snazis radit v ramci moznosti..ale proste s budgetom 150 evri hladat nejake rozumne riesenie pre dvoch gitaristov do skusobne je utopia :?
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 09:40
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Este pre marian guitar, chcem sa Vás opýtať ako myslíte to KB + efekty, stále si to neviem celkom predstaviť ako to bude fungovať. Na stránke som pozeral, že je to klávesové kombo, dúfam, že to je jedno, ale ak ho budeme mať, signál z efektov musíme cez niečo zjednotiť do jedného alebo to má viac vstupov??? Možno sa pýtam somariny ale fakt celkom nerozumiem :oops: Bude to lepšie ako 2x to Peavey 258 ?
Vďaka za ochotu

Poslať 16 Júl 2010, 09:49
ADMIN

Mr.fontaine píše:
Bude to lepšie ako 2x to Peavey 258 ?
nie, ale ako som vravel rage s 25w a 8" reprakom je na skusobnu malo.

k tomu klavesovemu kombu by ste potrebovali efekty, preampy alebo multiefekt, ktory ma aj speaker simulator, ktory upravi ten signal tak, akoby znel z gitaroveho repraka, kedze klavesovy aparat je sirokopasmovy, gitarovy reprak hra v uzko pasme (cca 80-6kHz)
Obrázok

Ďalší

Späť na Rada pri kúpe