Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Ozvučenie pre kapelu

Ozvučenie pre kapelu

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 16 Júl 2010, 09:52
Mr.fontaine nováčik
nováčik

No veveď efekty máme, ako som písal Marshall BB2 a Zoom G1 môžu byť?

Poslať 16 Júl 2010, 09:54
Pavloerr nováčik
nováčik

ten speaker simulator ake su tam ale ceny takej strednej triedy?

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Mr.fontaine píše:
Este pre marian guitar, chcem sa Vás opýtať ako myslíte to KB + efekty, stále si to neviem celkom predstaviť ako to bude fungovať. Na stránke som pozeral, že je to klávesové kombo, dúfam, že to je jedno, ale ak ho budeme mať, signál z efektov musíme cez niečo zjednotiť do jedného alebo to má viac vstupov??? Možno sa pýtam somariny ale fakt celkom nerozumiem :oops: Bude to lepšie ako 2x to Peavey 258 ?
Vďaka za ochotu

No za 150 euro si kupite dva multiefekty so speaker simulatormi a potom by ste potrebovali hocijake viacvstupove kombo, teda napr. KB-2 alebo KB-3 co by zalezalo od financii... :wink:

styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Mr.fontaine píše:
No veveď efekty máme, ako som písal Marshall BB2 a Zoom G1 môžu byť?
g1 moze, ten ma speaker simulator ak sa nemylim. a rovnako ak sa nemylim, tak bb2 speaker simulator nema, cize na taketo pouzitie nie je vhodny
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 09:57
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Čiže jeden iný efekt a už len to kombo? Vie niekto, ako to zneje? Čo je speaker simulator?

Tak chcem sa opytat ci ten simulator ma aj line uber metal aj tento mozem pouzit, je trosku starsi ale bol to kvalitny efekt.

Poslať 16 Júl 2010, 10:23
ADMIN

ppohladaj na fore, uz sa to rozoberalo, simuluje to gitarovy reprak, uz som pisal preco. skreslenie pridava k povodnemu signalu x harmonickych a gitara s takymto signalom, ktory neoreze gitarovy reprak na tych cca 80-60kHz by na full range (sirokopasmovom) kombe znela ako vcelin, hnusne. preto sa v takychto pripadoch pouzivaju speaker simulatory, ktore tento signal orezu na potrebne pasmo a frekvencne upravia tak, akoby znel cez gitarovy reprak odsnimany mikrofonom.
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 11:44
Mr.fontaine nováčik
nováčik

V poriadku ďakujem za vaše rady. prikloním sa k alternatíve dvoch multiefektov a toho klaveskomba... Ako druhý efekt použijem starší Line Uber Metal, dúfam, že ten má ten speaker simulator.Vie niekto či to má tú funkciu?

A ešte by som poprosil o nejaký komentár ohľadom komba pre basgitaristu... Ten sa rozhoduje čisto medzi Behringer BX 600 a Soundking AK 60GB Oba sú 60 watt, tak by som poprosil stručne ohodnotiť, ktoré je lepšie aby som zbytočne nezakladal novú tému...

Ďakujem za Váš záujem, ste veľmi ústretové fórum.

Poslať 16 Júl 2010, 12:56
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Vďaka, vezmeme potom Behringer a ešte posledná vec má efekt LINE 6 uber metal speaker simulator?

Poslať 16 Júl 2010, 13:05
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Mr.fontaine píše:
Vďaka, vezmeme potom Behringer a ešte posledná vec má efekt LINE 6 uber metal speaker simulator?

Podla mna nema, je to standardny single efekt, metalovy skreslovac... :wink:
http://line6.com/tonecore/uberMetal.html

Poslať 16 Júl 2010, 13:32
Mr.fontaine nováčik
nováčik

A je možné to k tomu nejako dokúpiť alebo je to pevne zabudovaná súčasť?

Poslať 16 Júl 2010, 14:21
ADMIN

kupte si miesto toho uber metalu toto
http://www.behringer.com/EN/Products/GDI21.aspx

alebo nejaky z tych najzakladnejsich zoomov...ale cele to bude take riesenie, ze pod ma jeb*t :roll: zachvilu budes riesit, ze preco sa dobre nepocujete a ze ako vylepsit zvuk.. ja by som vsadil na trpezlivost, nasetrit si viac penazi, pockat a kupit nieco solidne v ramci moznosti.. suri vas to nejako extra v tej kapele, ci kde?
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 14:32
Mr.fontaine nováčik
nováčik

No tak dost to suri. A ten uber metal mozem mat za 30 eur takze preto sa pytam ak by mal ten speaker tak by to bolo vyborne.

Poslať 19 Júl 2010, 16:52
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

styrioci píše:
kupte si miesto toho uber metalu toto
http://www.behringer.com/EN/Products/GDI21.aspx

alebo nejaky z tych najzakladnejsich zoomov...ale cele to bude take riesenie, ze pod ma jeb*t :roll: zachvilu budes riesit, ze preco sa dobre nepocujete a ze ako vylepsit zvuk.. ja by som vsadil na trpezlivost, nasetrit si viac penazi, pockat a kupit nieco solidne v ramci moznosti.. suri vas to nejako extra v tej kapele, ci kde?

+1 :( . Chalani bezte makat, sak hadám nemáte 70 alebo rakovinu, že si chcete užiť posledné chvíle.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification