Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Struny na LP

Struny na LP

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 16 Júl 2010, 09:38
Pavloerr nováčik
nováčik

a dalo by sa spravit aj take podladenie ze tenke struny ostatnu normalne a basove dropnem ?

Poslať 16 Júl 2010, 09:42
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

dropped ladenie je o tom, ze mas standradne a najhrubsiu basovu strunu das o jeden ton nizsie..

osobne nevidim ziadne vyhody ani logiku v tom, mat spodne tri struny ladene standardne a vrchne basove o jeden ton nizsie.
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 09:46
Pavloerr nováčik
nováčik

no jo dropnem to cele a čo take odporučas aby sa dalo lahkšie transpozovat Drop C alebo Drop Db ?

Poslať 16 Júl 2010, 09:53
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

nic nemusis transponovat...daj si tam dropnute ladenie ake chces a moze v tom ladeni hrat hocijake skladby, ktore su v inom droppnutom ladeni, akurat ti to bude zniet o nejaky ton vyssie/ nizsie

ak chces mat dropped D, tak si tam daj 10-52, ked sa ti zda 60tka vela. ked chces dropped C, tak by som na tvojom mieste skusil tu sadu ako mam ja - EB beefy slinky 11-54 + kusovka 60, 10tky by boli v D ladeni uz makke. 11tky su akurat a ta 60tka naladena do C je tiez o nieco lepsia ako ladena do D..
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 10:00
Pavloerr nováčik
nováčik

no ja asi radči pojdem na standart lebo este sa mam čo učiť na standarde až potom prejdem na podladenia .... lebo je rozdiel ked sa očujem v tom istom ako hraju cvičenia ako ked to ma byť vyšie alebo nizšie ..

Poslať 16 Júl 2010, 17:41
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Pavloerr píše:
no ja asi radči pojdem na standart lebo este sa mam čo učiť na standarde až potom prejdem na podladenia .... lebo je rozdiel ked sa očujem v tom istom ako hraju cvičenia ako ked to ma byť vyšie alebo nizšie ..

nj pochopitelne ... ak mas len jednu gitaru a nie si nejak moc zdatny gitarista uc sa hrat len pri standardnom naladeni (E)

... ked som mal len jednu gitaru a aj ta bola ladena cely ton dole dost ma to obmedzovalo .. aj ked som puzival kapodaster, lebo potom mi struny drncali (pouzival som 11- 54 )
ja na jednej z gitar kde mam Floyd pouzivam DR JH-10 Jeff Healey Tite-Fit (10-56) pri dropped C ... mal som aj hrubsie ale to moje solovanie potom vyzeralo ako kazdodenny boj o zivot :D
No comment.....

Poslať 16 Júl 2010, 18:10
Pavloerr nováčik
nováčik

ja aj volaku gitaru chcem kupit tak 300-400 eček ale musim počkať cca na koniec augusta ,
( planujem pokukať po megastore gitary z blizka lebo taketo male predajne nemaju bohvie aky vyber ) . a potom to čo sa tam zapači kupiť volade komplet zoštelovane .

len teraz je kopec roboty v zahrade aj v dome no

Poslať 16 Júl 2010, 18:39
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Pavloerr píše:
( planujem pokukať po megastore gitary z blizka lebo taketo male predajne nemaju bohvie aky vyber ) . a potom to čo sa tam zapači kupiť volade komplet zoštelovane

pockaj, ako si to myslel ?

... najlepsie spravis ked napises Marianovi, on ma dost velky prehlad o takychto veciach.. isto ti perfektne poradi.. a ani so zostelovanim nebudes mat problem
No comment.....

Poslať 16 Júl 2010, 19:05
Pavloerr nováčik
nováčik

o tom ze chcem si spravit vedči obzor o gitarach chytiť to do ruky a videť čo sedi čo nesedi čo kolko stoji , na internete je cena ale nie pocit ked drziš volačo v ruke a zas marian s par desatymi gitarami mi moc predstavu nespravi kdež v takom megastore to vypada troška inač iba tak som to myslel aby som si nebuchal hlavu ze som si mohol kupiť tuto lepšie mi sedi alebo tak. ...

tym nehcem nikoho uraziť ani nič podobne !

Poslať 18 Júl 2010, 23:02
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Pavloerr neuraz sa teraz ty, ale o co sa ides pokusat je zbytocne, cca viem ako hras a toto je v sucasnom stadiu pre teba uplne zbytocne... :?
Ako povedzme si na rovinu, poskusaj aj tristo gitar, podla mna na take sup sem sup tam skusanie aj tak neziskas rozum, lenprvotny dojem a aj to etse podla seba ako to v tom okamihu budes citit. A zostelovanu gitau? Potom mi povedz kde si si nejaku vybral a ten isty zostelovany model kde si kupil, budem zase mudrejsi a skusenejsi... :wink:
Ale drzim palce, hladaj... :arrow:

Poslať 19 Júl 2010, 07:39
Pavloerr nováčik
nováčik

ok , som to blbo trocha napisal asi to zle vyznelo , hnevam sa teraz sam na seba ...

takze skusim to aj trocha objasniť :

ale ja tam samozrejme nechcem chytať každy kus len par, jedine ze volaky padne do oka a samozrejme take čo sa mi na obrazku lubia (to čo sa mi nelubi ani na obrazku tak asi ani realne moc nebude :( ) ...

s tymi par desať gitarami som to mysle zas tak ze maš tam sice gitary , ale zrovna moc nie takych čo mojmu oku sedi. jedna zo zoznamu ta RG 350 DX ( ale ešte som ju v reale nevidel ) a volaky ten Stratocaster (Fire focus ) ...

O tom pocite to myslim tak ze nie ze ju prehram od hora az dole ale ze či je lahka , tažka či neni volaka poškodena ....

O tom zvedčeni obzoru to som myslel tak , planujem totiž to isť pozreť do Prahy , u nas v SR som akurat tak pozeral gitary v KE a tam akurat v dakom bazare lebo nevedel som kde je gitarovy obchod ( nebol som tam kvoli gitaram... ) PN u vas a potom v Nitre 2 obchody , lebo u nas som nenašiel alebo aspon nevygooglil ziadny megastore s gitarami ....

Tu su gitarky ktore ked budem videť tak hadam si už aj vyberem načisto daku :

IBANEZ GRG 170DX ,WASHBURN X10MC ,

CORT X-11 black cherry burst ( tuto som už videl kamarat ju ma ) ,IBANEZ GRG 270B ,

ESP-LTD M-103FM See Thru , IBANEZ RG 350DX ,

IBANEZ RG 370DX RRD , LTD-ESP MH100QMNT STBC ,

Poslať 19 Júl 2010, 09:08
V.I.P.
V.I.P.

Ok, ja len stale od teba citam, ze si poskusas s tych co ti do oka padnu a uz to je podla mna zasadna chyba, cize modely, ktore ta vzhladovo na prvykrat neoslovia ani nechytis do ruky?!?
Aj toto som mal na mysli, ked som spominal spolocne konzultacie, podla mna je treba aby ti skusenejsi strcil nieco do ruky aj ked sa ti to na prvy pohlad nepaci, resp. vzhladovo to nie je presne to co by si chcel. Ale gitara je hlavne o hrani a az potom snad o vzhlade. u niekoho je vzhlad absolutne nepodstatny... :?

Poslať 19 Júl 2010, 11:01
Pavloerr nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Pavloerr neuraz sa teraz ty, ale o co sa ides pokusat je zbytocne, cca viem ako hras a toto je v sucasnom stadiu pre teba uplne zbytocne... :?

njn hram nič moc , nehcem pisať už radčej nič ale ja som myslel ze to je v gitare ale to bude vomne :/

tak dakujem za usmernenie

Poslať 19 Júl 2010, 11:16
V.I.P.
V.I.P.

Pavloerr píše:
marianguitar píše:

njn hram nič moc , nehcem pisať už radčej nič ale ja som myslel ze to je v gitare ale to bude vomne :/
tak dakujem za usmernenie

Presne tak, neber to vobec v zlom, ale chces preberat vo velkom mnozstve gitar, uplne bez skusenosti a znalosti modelov, mozno s precitania nejakych reci na weboch v diskusiach...
Je jasne, ze ked gitaru kupis u mna, biznis bude pre mna ale ja mam zaujem vybrat a ponuknut ti gitaru taku, aby si bol aj trochu dlhsie do buducna s nou spokojny /ak to vobec ide / ... :lol:

Poslať 19 Júl 2010, 16:39
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

to Pavloerr: Sorry, ale Megastore sú najhoršie na skúšanie. Ak si myslíš, že nechajú skúšať 10 gitár tak si na veľkom omyle. Skôr môžem povedať, že mám s nimi zlé skúsenosti.
Neviem ako je to u teraz v LM, ale čo som bol naposledy v Piešťanoch tak tam majú pohode výber. Keď budeš chodiť po veľkých obchodoch, tak len precestuješ peniaze. Od mariána dostaneš skvelé služby + cenné rady.

Ohľadom gitary, za takú cenu 300-400e nemá zmysel chodiť po neakých veľkých obchodoch. Kebyže máš tak 1500e tak to je iné. Osobne ti poradím, pozri si Schecter C-1. Parádna gitara, najmä na tvrďárny je ppc, ale zvládne všetko, ja hrám v kapele taký guláš - funk/jazz/blue rock a nemám problém. Neni to síce strakáč, ale je to fajn. Ak hráš sóla tak si pozri C-1 +(Plus). Tá ma lepený krk s easy access, ale i u tej C-1 je to pohode.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification