Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Struny na LP

Struny na LP

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 14 Júl 2010, 10:43
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Pavloerr píše:
to: marian
tu RG 350 dx čo si mi ponukal aky je to rok prosim ta ? , ja viem hovoriš o konkretnom kuse ale aj cez to čo som sa pytal skusenich hudobnikov tak mi povedali ze s ibanezkami byvaju velmi malo problemi čo sa tyka krku a tak .... ale zas je lepsie zevraj ked je ohrana kvoli prazcom tak preto ten rok lebo s otcom riesim tu gitarku volaku no )

Ta gitarka ma tak rok a pol, co sa tyka problemov s Ibanezkami, tak jasne zvycajne nebyvaju ale u lacnych modelov sa vyskytne, take mam aspon skusenosti ja ako gitarista ale aj s toho co som zazil v obchode... :arrow:
A k tym strunam, no jasne Zakk struny 060 v pohode, ale myslim si, ze 010 je prilis tenka a na to podladenie a bude trochu neposlusna... 8)

Poslať 14 Júl 2010, 10:58
Pavloerr nováčik
nováčik

no s tym musim suhlasit ze sa to troška rozladuje tie tenke struny ale hrube drzia dost ... pokial mechanicky to nerozhladim ...
ale dal som to aj na Drop D ( chcel som standart ale to uz je vela na tu gitaru .... tak radci tu 60tku o ton dole )

a ak sa mozem opytat na tu ibanezku tam su ake vhodne struny lebo som chcel skusit volačo 9-42 a 8-36 nato je aka gitara vhodna ?
lebo ma dost začalo bavit hrať sola a zistil som ze basove struny potrebujem o dosť tenšie kvoli vibratam , ?

hadam sa zastavim aj osobne tento tyzden , nahodou volake cortky nepredavate ?
(kamarat kupil nedavno X11 ku a velice dobra gitara len troška krk ma na moj vkus malo nalakovany )

Poslať 14 Júl 2010, 12:46
V.I.P.
V.I.P.

Pavloerr píše:
no s tym musim suhlasit ze sa to troška rozladuje tie tenke struny ale hrube drzia dost ... pokial mechanicky to nerozhladim ...
ale dal som to aj na Drop D ( chcel som standart ale to uz je vela na tu gitaru .... tak radci tu 60tku o ton dole )

a ak sa mozem opytat na tu ibanezku tam su ake vhodne struny lebo som chcel skusit volačo 9-42 a 8-36 nato je aka gitara vhodna ?
lebo ma dost začalo bavit hrať sola a zistil som ze basove struny potrebujem o dosť tenšie kvoli vibratam , ?

hadam sa zastavim aj osobne tento tyzden , nahodou volake cortky nepredavate ?
(kamarat kupil nedavno X11 ku a velice dobra gitara len troška krk ma na moj vkus malo nalakovany )

X11, podla mna nic moc a problem ze rozna kvalita kus co kus...
Co sa tyka tenkych strun tak 008 - 036 urcite nedoporucujem, ani na sola. Na sola podla mna ideal 009 - 046 alebo 010 - 046 ale moze byt aj inak, no 008 je blato ktore neladi... :!:

Poslať 14 Júl 2010, 12:51
Pavloerr nováčik
nováčik

a načo to vobec robia take struny ktore neladia ?

Poslať 14 Júl 2010, 12:59
V.I.P.
V.I.P.

Pavloerr píše:
a načo to vobec robia take struny ktore neladia ?

To si nemozes takto vykladat. AK mas 100% nastroj, super nastaveny a Ale to su "skoro laboratorne podmienky. Kedysi som aj ja pouzuival struny 008, ale aj to tak vyzeralo a bolo to uz velmi, velmi davno... :wink:

Poslať 14 Júl 2010, 13:11
Pavloerr nováčik
nováčik

a za kolko kupim taku "100%" gitaru tvarou heavy ( volačo ako ta rg od Ibanez ) alebo stratocaster

lebo na tu LP to určite nehcem davať lebo tam su trocha daleko od seba struny aspon opticky sa mi tak zda oproti stratocaster

Poslať 14 Júl 2010, 13:37
V.I.P.
V.I.P.

Pavloerr píše:
a za kolko kupim taku "100%" gitaru tvarou heavy ( volačo ako ta rg od Ibanez ) alebo stratocaster

lebo na tu LP to určite nehcem davať lebo tam su trocha daleko od seba struny aspon opticky sa mi tak zda oproti stratocaster

Takto statisticky ti to nepoviem, lebo 100% gitara je relativny pojem pre kazdeho a kazdy kus aj v ramci modelu moze byt trochu iny, niekedy aj viacej iny...
osobne si myslim, ze ked na tej Ibaneze, co som ti nukal vymanime kvalitne struny 009 - 046, tak to bude uplne super...
Ale je to na tebe ako sa rozhodnes :arrow:

Poslať 14 Júl 2010, 16:18
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Tiež používam 9-46 a paráda. Mam superstrat Schecter C-1. Hraje to dobre jak solo tak i beglajt
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 14 Júl 2010, 16:26
Pavloerr nováčik
nováčik

Ondskan píše:
Tiež používam 9-46 a paráda. Mam superstrat Schecter C-1. Hraje to dobre jak solo tak i beglajt

beglajt to čo je ???

Poslať 14 Júl 2010, 16:49
V.I.P.
V.I.P.

Pavloerr píše:
Ondskan píše:

beglajt to čo je ???

To je rytmicka hra - doprovod... 8)

Poslať 14 Júl 2010, 16:59
Pavloerr nováčik
nováčik

aspon o slovičko naviac v slovniku mam dakujem

Poslať 16 Júl 2010, 08:50
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

pavloer, na LP na dropped D si zozen sadu 10-52.

60-tku by som daval na ladenie C# a nizsie, ja ju ladim do Ccka na 25" menzure
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 08:53
Pavloerr nováčik
nováčik

LP ma kolko menzuru v palcoch ?
no to Drop C ma dosť omrzelo lebo už ma nebavi hrať SOAD a ine nevim čo ma take ladenia a transpozovať sola a hrať to volade na 22druhom prazci a tak to tiež neni potom bohvi čo

Poslať 16 Júl 2010, 09:30
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 16 Júl 2010, 09:36
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

lp ma 24.75"

to, co je v akomkolvek dropped ladeni mozes hrat aj na dropped c..nemusi to byt len SOAD.. ja si tak brnkam riffy od lamb of god, ktori su original vacsinou v dropped D alebo slipknot, ktori su v dropped H napr.. tam je princip rovnaky...

ja som skusil dropped C kvoli kamosovi, ktory chcel pocut ako moja gitara bude zniet z tom ladeni. dal som tam hrubsie struny a celkovo si to spolu s tymi strunami, drevom a snimacmi sadlo tak, ze sa mi paci odost viac ako ten celok zneje
Obrázok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rada pri kúpe