Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Struny na LP

Struny na LP

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 01 Apr 2010, 12:48
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ondskan píše:
Asi preto hrá Zakk na drevorubačskom LP s krkom jak noha stola :D

Je to tak, lenze napr. ja by som si na takej gitare vobec nezahral, to si neviem ani predstavit... :roll:

Poslať 01 Apr 2010, 15:24
Phelipe Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Je to tak, lenze napr. ja by som si na takej gitare vobec nezahral, to si neviem ani predstavit... :roll:

--sto ludi - sto chuti-- :!: :idea:
ale ved zivot je krasny :)

Poslať 01 Apr 2010, 15:32
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

marian, asi myslis skrutenie krku do vrtule. to je pravda, ze taketo kombinacie nie su urcene na gitary s tenkymi krkmi. mna to zas az tak netrapi, kedze mam na gitare relativne hruby krk zlepeny z 5ich kusov tvrdych drevin a okrem klasickej vyztuhy tam su aj grafitove vyztuhy a ta pravdepodobnost skrutenia pri takto riesenej konstrukcii krku je velmi nizka, dasa povedat, ze takmer nulova
Obrázok

Poslať 01 Apr 2010, 15:52
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
marian, asi myslis skrutenie krku do vrtule. to je pravda, ze taketo kombinacie nie su urcene na gitary s tenkymi krkmi. mna to zas az tak netrapi, kedze mam na gitare relativne hruby krk zlepeny z 5ich kusov tvrdych drevin a okrem klasickej vyztuhy tam su aj grafitove vyztuhy a ta pravdepodobnost skrutenia pri takto riesenej konstrukcii krku je velmi nizka, dasa povedat, ze takmer nulova

Vsak ano, tak som to myslel, ved som to aj tak napisal a logika hovori, ze cim tensi krk, tym sa to skor prejavi a cim vacsie poleno hrube tym skor to udrzi, teda cca...

Poslať 02 Apr 2010, 10:58
Pavl17 nováčik
nováčik

Takze ako kukam to bude chcet kvalitnejsiu gitaru aspon volaku tu LTD ne ?
Pôvodne mam uživatela Pavloer ale nemozem na mail sa prihlasit a heslo uz neviem volako ... tak preto pišem odtialto

Poslať 02 Apr 2010, 13:55
V.I.P.
V.I.P.

Pavl17 píše:
Takze ako kukam to bude chcet kvalitnejsiu gitaru aspon volaku tu LTD ne ?

Co furt mate s tym LTD :roll:
V poriadku aj to je volba ale su aj ine znacky porovnatelne aj lepsie, len si treba vybrat... :wink:

Poslať 02 Apr 2010, 14:20
ADMIN

bude to chciet hlavne gitaru s hrubsim krkom na take droty
Obrázok

Poslať 02 Apr 2010, 22:41
okukávač
okukávač

nechcem byt zly ale ano marian seci vieme, ze vies vybavit pre clenov nasho fora zlavu na gitary schecter a b.c.rich .. ale hold budes sa musiet zmierit s tym, ze Ltd-ESP je uz niekde a myslim si ja osobne ze urcite nerobia zle gitary, ked na nich hra vviac ako polovica sveta tvrdsich stylov .. dokonca niektori co som pozeral profi hraci aj na stage-i pouzivaju Ltd kopie .. a ltd kopie svojich vlastnych modelov ... uznavam schecter je fajn ale tiez si racej kupis pribinacika ako nejakych zelenych ufonov na jogurtovej krabicke (blbe prirovnanie) ale mas to ako s marshallom .. co som si vsimol vecsine tlacis peavey aj ak sa dotazuju na akekolvek ine aparaty ... je pravda ze v tyychto kruhoch ide dost o peniaze, ale chce marshalla tak sa riesi marshall, nie peavey.. uz len preto by som to neriesil ak ide o lampace tak peavicka aj s mesou pouzivaju uplne ine lampy a podobne "detaily" preco sa taky vyrobcovia z mojho pohladu porovnavat nemaju ... peavicka niesu zle .. jedno mam akurat doma .. vlavekinga .. a pomer cena/kvalita mi na domace hranie vyborne nadpriemerne staci.. ... podotykam neutocim, len konstatujem, to su moje postrehy a neni vylucene ze som sa pomylil :idea: :roll: :shock:

Poslať 02 Apr 2010, 22:49
ADMIN

vsimli sme si, ze mas pozorovaci talent, teraz si to este skus dat dokopy s tym, ze je to forum firmy lidlmusic, ktora robi dovoz uvedenych znaciek, pri ktorych mas pocit, ze sa viac tlacia..
Obrázok

Poslať 03 Apr 2010, 02:10
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

styrioci píše:
vsimli sme si, ze mas pozorovaci talent, teraz si to este skus dat dokopy s tym, ze je to forum firmy lidlmusic, ktora robi dovoz uvedenych znaciek, pri ktorych mas pocit, ze sa viac tlacia..

+1, ja myslim ze takto to je uplne v poriakdku, je to istým sposobom promo na tovar firmy.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 03 Apr 2010, 11:20
V.I.P.
V.I.P.

Pheliepe takto, tvoja cast citatu:
"nechcem byt zly ale ano marian seci vieme, ze vies vybavit pre clenov nasho fora zlavu na gitary schecter a b.c.rich .. ale hold budes sa musiet zmierit s tym, ze Ltd-ESP"
Ja sa nepotrebujem zmierovat s nicim takymto co pises, chalani uz naznacili ako to je a okrem toho kazdy si svoje veci moze prekonzultovat s viacerimi ludmi dokonca aj na tomto fore, a len ma mrzi ze to tak beries, ze ja "len mozem vybavit nejaku zlavu na Schcecter" alebo neviem uz co to druhe...
To ma trochu /viac/ uraza, lebo ak by som tu mal fungovat ako nejaka zlavova instancia, tak by som to tu nerobil. Vela osobneho casu a volna venujem tu aj aj inde mino prace a tych telefonov a ak aj niekedy niekomu nieco doporucom a vezme to, tak na 99 % je spokojnost a o to mne hlavne ide...
Nefungujem tu ako nejaky prostrednik na zlavy, neskromne si myslim, ze toho viem trochu viacej, asi tak... :?

Poslať 03 Apr 2010, 13:11
okukávač
okukávač

nie myslel som to trochu inak ... asi sme sa nepochopili.. na jednej strane viem ze lidlmusic je vyhradnyy dovozca pre dane znacky, aj ze toto je forum lidlmusic, a to s tymi zlavamy som myslel asi tak, ze vo viacerych pripadoch som si vsimol napriklad nieco take ze, uvediem priklad: "Prosimvas uvazujem nad kupou (uvediem napr. marshall) Marshallu typ "XYZ", prosim vas nejake info o nom a pod." ... a prva, alebo druha reakcia od mariana povecsinou "Radsej by som volil Peavey "XYZ", ako clenovy nasho fora ti vieme vybavit nejaku zlavu, udaj rozpocet,...." ... urcite som ta nechcel urazit to sa ospravedlnujem ak nahodou. Verim ze s tym je kopa roboty, poznam pana co vlastni rockcentrum v MT a stale tam nieco okolo toho treba. Vidim aj tu ze gitarova univerzita, hodiny gitary, dotazy na teoriu, mas skoro 5000 prispevkov a naozaj makas, len ja som reagoval na to co som pisal vyssie. Este raz sa ospravedlnujem ak som ta urazil. :(

Poslať 03 Apr 2010, 20:16
V.I.P.
V.I.P.

Phelipe ok, ja som ti nezazlieval tvoj nazor, len som mal pripomienku k akcentu na zlavy aj ked vseobecne idu na to ludia ako muchy na lep a to vies ponukam hlavne to, co najlepsie poznam a nie je to len Peavey, ZOOM a Schecter ale aj Marshall a ine znacky... :arrow:
Ale berme to tak, ze sme si vymenili nazory, vysvetlili veci a je to vsetko v poriadku... peace 8)

Poslať 04 Apr 2010, 11:36
okukávač
okukávač

peace

Poslať 14 Júl 2010, 00:55
Pavloerr nováčik
nováčik

možno trocha už od veci ale nakoniec som si hodil na gitaru Dunlopi Signature zakk wylde hybridne 10-60 sada , velice kvalitny zvuk to dava len už ma znich bolia aj prsty ale gitara to konštrukčne drzi takze marian fajn gitara nemusel si sa tolko obavať :D dal som to aj na Drop D a vydrzalo to ten tah a krk rovny aj ostatne .. len akurat teraz volaku tu novu gitarku riešim už pomaly ...

to: marian

( tu RG 350 dx čo si mi ponukal aky je to rok prosim ta ? , ja viem hovoriš o konkretnom kuse ale aj cez to čo som sa pytal skusenich hudobnikov tak mi povedali ze s ibanezkami byvaju velmi malo problemi čo sa tyka krku a tak .... ale zas je lepsie zevraj ked je ohrana kvoli prazcom tak preto ten rok lebo s otcom riesim tu gitarku volaku no )

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rada pri kúpe