Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe chcem dobrú gitaru s dobrým zvukom

chcem dobrú gitaru s dobrým zvukom

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

stan323f nováčik
nováčik

Čaute! Nedávno som narazil na tieto stránky a keďže už dlhšie som sa pohrával s myšlienkou kúpiť si nejakú šikovnú gitarku s kombíčkom len tak na domáce hranie rád by som poznal Váš názor na moju voľbu a to Schecter Omen-6 Glass Black alebo Schecter Omen-6 Extreme Black Cherry(nie som si istý či rozdiel medzi nimi stojí za tých 64 éčiek) a kombíčko Peavey Vypyr 15 .Príp.poraďte niečo iné v porovnateľných cenách...

Poslať 21 Mar 2010, 23:27
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ahoj, ten rozdiel je ale je to individualne, obe gitary su za tie ceny OK...
VYPYR je super volba ale ja by som isiel radsej do tej lacnejsej Schecterky a bral by som VYPYR-30, lebo ten ma podstatne rozdiely a az na atenuator vsetky funkcie ako ten najvyssi model... :arrow:
Ked mi posles na seba telefon do ss-ky, zavolam ti a osobne vysvetlim a aj cenu poriesime k tvojej spokojnosti... 8)

Poslať 22 Mar 2010, 12:05
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Podla mna si si vybral velmi dobre. To kombičko pokial to chceš len na doma tak može byt, ale pokial máš i ambície s niekym si v napr zahrat v garaži tak ta 30w verzia ako navrhol marian bude lepšia. + ten obmedzovač výkonu je super, možeš jemnejšie korigovat hlasitosť, 12" reprák oproti 8 je podstatná výhoda. .

Predpokladám, že chceš hrať tvrdšiu muziku, tak ta 30 ta určite nesklame a hlavne i podrží.

Gitary sú podstate totožné, podstate ide len o výzor.

Osobne by som išiel asi do tejto http://www.musicmarket.sk/174-schecter/ ... &back=view

myslím že má matný finish, čiže tam neni su videt až tak otlačky, červená farba, červené gitary sú hned po čiernych najkrajšie (subjektívny názor :) ) + trošku avantgardnejší výzor, hmmm :) + cena rovnaka

případne táto ak hladaš niečo s tučnejším zvukom
http://www.musicmarket.sk/174-schecter/ ... &back=view
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 22 Mar 2010, 12:24
V.I.P.
V.I.P.

Uz sme si spolu volali a kombo aj s doplnkami VYPYR-30 je na ceste k nemu a aj gitarka, nakoniec koli celkovej zvyhodnenej cene je to Schecter OMEN6 EB ... :wink:
Cenu som mu urobil 437 euro a to je v tom /okrem gitary Schecter OMEN6 a Peavey VYPYR-30tky/ uz aj nylonovy remen, znackovy kabel a slusny povlak na el. gitaru.
Pevne verim, ze za tie prachy bude plna spokojnost a za touto volbou v intenciach ceny si plne stojim... 8)
Mozna bude potrebne vymenit struny, lebo od vyrobcu tam davaju dost makke struny, koli distribucii ale to uz je detail, doporucujem potom hybridne 009 alebo 010 sadu, pripadne hybridne 010 ... :wink:

Poslať 22 Mar 2010, 12:42
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Tak možem povedat ze za takú cenu chlapec vyhral jackpot.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 22 Mar 2010, 13:41
V.I.P.
V.I.P.

Ondskan píše:
Tak možem povedat ze za takú cenu chlapec vyhral jackpot.

No bolo stastie ze sme mali skladom este 1 ks Schecter OMEN6 EB jediny kus za special nakupku, tak sa to dalo urobit takto, inak aj keby som ako riesil, cena by bola cca o 50 - 60 euro vyssia a i tak by bola velmi zaujimava... 8)

Späť na Rada pri kúpe