Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Kupa komba

Kupa komba

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 15 Feb 2010, 14:52
michal15001 nováčik
nováčik

Rozmyslam uz dlhsi cas nad kupou noveho komba na doma a pripadne do skusobne.Chcel by som do toho investovat tak do cca 400eciek.Hravam: metal,hard-rock, punk podla chuti a momentalneho rozpolozenia :)
Zaujalo ma kombo Peavey Valveking 112 s pestrostou zvuku, cenou ,a ze sa jedna o celolampac . Akurat tie lampy a reprak by som po case pravdepodobne musel vymenit :wink: Existuje okolo 400E aj lepsia varianta ako toto ,co sa tyka zvuku? Na znacke mi nezalezi. :idea:
Dik za odpoved a pomoc pri kupe.

Poslať 15 Feb 2010, 16:42
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

AK chces niečo modernejšie tak VK je správna volba, ak klasickejšie tak IMG Stage Line, je to all-tube ala Marshall, prípadne pozri bazar hlavu Laney GH50 nová stojí cca niečo pod 500 tak možno neako to poplašíš
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 15 Feb 2010, 21:14
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

michal15001 mozno, keby si trochu naskrabal, tak ti spravime ako novemu clenovi naseho fora nejaku zaujimavu cenu na Valveking-212, znie hutnejsie a vybavu ma komplet ako VVK hlava... :idea:

Poslať 16 Feb 2010, 01:35
McDollar nováčik
nováčik

Konecne mi ide sa prihlasit pod svojim normalnym nickom, lebo som si musel vytvorit nove konto dnes 8)
K veci rozmyslam normalne aj nad kupou hlavy peavey valveking 100 a nejake lacnejsieho boxu.
Pan Marian ma ta hlava s boxom omnoho lepsi zvuk ako samotne kombo? 8) V tom Valvekingu 212 je okrem dalsieho repraku co este navyse. (funcie, footswitch?, atd..)

Poslať 16 Feb 2010, 21:20
V.I.P.
V.I.P.

McDollar píše:
Konecne mi ide sa prihlasit pod svojim normalnym nickom, lebo som si musel vytvorit nove konto dnes 8)
K veci rozmyslam normalne aj nad kupou hlavy peavey valveking 100 a nejake lacnejsieho boxu.
Pan Marian ma ta hlava s boxom omnoho lepsi zvuk ako samotne kombo? 8) V tom Valvekingu 212 je okrem dalsieho repraku co este navyse. (funcie, footswitch?, atd..)

Ano je tam navyse prepinanie ohnaze co ten mensi VVK nema a aj dva repraky svoje urobia... 8)

Poslať 17 Feb 2010, 15:00
McDollar nováčik
nováčik

ta hlava Laney GH50 je celolampa?....rozmyslam zeby som dosetril a kupil set Peavey ValveKing Halfstack...ak by mi spravili dobru cenu v Lidlmusicu...lenze ked pozeram ceny lamp tak mi beha mraz po chrbte :(
Ako casto sa menia vykonove lampy a predzosilnovacie? :idea:
Ak berieme do uvahy, ze nehram kazdy den.

Ondskan píše:
AK chces niečo modernejšie tak VK je správna volba, ak klasickejšie tak IMG Stage Line, je to all-tube ala Marshall, prípadne pozri bazar hlavu Laney GH50 nová stojí cca niečo pod 500 tak možno neako to poplašíš

Poslať 17 Feb 2010, 15:13
V.I.P.
V.I.P.

McDollar píše:
ta hlava Laney GH50 je celolampa?....rozmyslam zeby som dosetril a kupil set Peavey ValveKing Halfstack...ak by mi spravili dobru cenu v Lidlmusicu...lenze ked pozeram ceny lamp tak mi beha mraz po chrbte :(

Ondskan píše:

Pozri, je to na uzivatelovi, ako zapina a vypina cez standby, ako s aparatom naraba a ako ho setri ci nesetri... :arrow:
Lampy niekomu vysrzia aj viac rokov, niekto meni za par mesiacov, ja som nikdy zatial nemenil, takze tazko... :?
Je to na tebe ci pojdes do lampy koli zvuku alebo do tranzistoru, kde lampy menit nemusis... 8) :lol:

Poslať 17 Feb 2010, 15:14
McDollar nováčik
nováčik

Podla mojich skromnych vypoctov by stala jednorazova vymena lamp v serii valveking: 3x12AX7 a 4x6L6GC=3x10,95E+ 4x19,99= 32,85E+79,96E= 112E=3398,5 Sk :idea:
Ultra-mega-giga drazoba! 8) Kde su tie casy, ked stali elektronky "par supov".Ti JJ Electronic nie su zrovna najlacnejsi.

Poslať 17 Feb 2010, 15:28
V.I.P.
V.I.P.

McDollar píše:
Podla mojich skromnych vypoctov by stala jednorazova vymena lamp v serii valveking: 3x12AX7 a 4x6L6GC=3x10,95E+ 4x19,99= 32,85E+79,96E= 112E=3398,5 Sk :idea:
Ultra-mega-giga drazoba! 8) Kde su tie casy, ked stali elektronky "par supov".Ti JJ Electronic nie su zrovna najlacnejsi.

prosim ta a preco by si mal hned menit vsetky lampy naraz?? :?:

Poslať 17 Feb 2010, 16:39
spyros inventár
inventár

McDollar píše:

JJ su lacne, ja som prelampoval s Mesa Boogie, to mas pomaly dvakrat tolko.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 17 Feb 2010, 23:06
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

McDollar píše:

Ondskan píše:

JJ celolampa, ale jednokanal, kvazi dvoj, ak chces mat hi-gain tak ten druhý bude crunch, ale tlaci to jak hovado. Každopadne ani tým VK chybu nespravis, a prelampovat nemusis, rátaj to tak ze koncové pri beznom používaní tak cca 2 až 3 roky a preampové tak po 5-6 a tá investícia, ver tomu bude stáť za to.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification