Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Aparát na punk/core

Aparát na punk/core

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Ktory amp na punk/metal?

Peavey Valveking 112
7
64%
Peavey Windsor Studio 112
1
9%
Niečo iné...
3
27%

Celkom hlasov : 11

Poslať 03 Feb 2010, 18:53
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

ano OT poznamka :lol: a dost blba lebo mne to google nasiel :wink: nic v zlom
konec OT
New begining :)

Poslať 28 Feb 2010, 19:47
štamgast
štamgast

tak...zas som vymyslal :oops: bol by som rad keby sa vyvinie diskusia co ano a preco a co nie a preco :D ...takze:
1. Bugera 6260: ten zvuk sa mi strasne paci, je to lampac, ma dva repraky a velky vykon cize aj skusobna aj koncerty, no nevyhodou moze byt spolocny EQ a vecsia investicia je nerealna...
2. Peavey Valveking 112: zvuk sa mi tiez paci, ma fungciu boost ktora aspon myslim ma dodat viac stredov co je vyhoda a ma aj dobru cenu a tiez je to plnohodnotny lampac
3. Gerhat Golem: ja si nepomozem :oops: proste ten preamp mi ucaroval svojim zvukom a moznostami a myslim ze by bol nafurt pretoze budem mat super zvuk a budem s tym hrat najskor do Envoya a casom sa kupi koncak+box a bude to dokonale :D zvuk v podstate bude tvorit preamp, cize zaklad celeho zvuku bude a potom sa to uz len jemne doladi na zosilovaci ku mojej spokojnosti :P chcem tym povedat ze zvuk budem mat hotovy pri hre preampu do Envoya, a ked sa kupi koncak+box tak sa to len doladi...
dakujem za pevne nervy

Poslať 28 Feb 2010, 19:53
spyros inventár
inventár

Ked Ti Envoy vyhovuje, tak na nom hraj dalej a spor na nieco "lepsie"... napr Peavey 6505 + box. Pripadne ak chces experimentovat so zvukom, tak si prikup multiefekt.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 28 Feb 2010, 21:42
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

spyros píše:
Ked Ti Envoy vyhovuje, tak na nom hraj dalej a spor na nieco "lepsie"... napr Peavey 6505 + box. Pripadne ak chces experimentovat so zvukom, tak si prikup multiefekt.

+1
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 21 Mar 2010, 20:49
štamgast
štamgast

zdravim opäť...stale rozmyslam nad svojim buducim aparatom...moje poziadavky su dost narocne a to: lampa, min. 2 kanaly(Crunch a Drive) s boostom na sola aplikovatelnym na oba kanaly...zatial pripadaju v uvahu:
1.Peavey Windsor head-tu by som potreboval este nejaky overdrive na dosiahnutie moderneho zvuku
2.Peavey Valveking-zas problem s tym ze budem potrebovat overdrive na crunch zvuk
3. Peavey 6505+112-da sa zohnat novy za nieco cez 500eur cize by bolo super, ma crunch a lead, no potrebujem k tomu nakopavac na sola
4. uz sa kontaktujem s panom Gerhátom tak uvidim co z toho bude

v podstate ak by to nevyslo s panom Gerhátom tak potrebujem poradit z tych troch moznosti...alebo navrhnite aj nieco ine d tych +-500eur

Poslať 21 Mar 2010, 20:57
spyros inventár
inventár

Podla mna si naivny. Ja mam na hlave tiez boost a aj tak nakopavam krabickou. Kedze kombo 6505+ tu tak skoro nebude a ani nema vela spolocne s hlavou 6505+, tak by som isiel do toho valvekinga pri cene do 500 EUR...

PS: Na Slovensku robi najlepsie ampy podla mna momentalne Janko. Konecne to aj dobre vyzera a aj to dobre hra.

http://s728.photobucket.com/albums/ww28 ... o/jt-amps/
http://www.youtube.com/user/jjaannkkoo
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 21 Mar 2010, 21:06
štamgast
štamgast

mozno som naivny, ale vies nie kazdy moze investovat vela do aparatu a este k tomu dokupovat krabicku :roll: takze preto chcem aby to malo boost...a nechapem ze preco to nema vela spolocneho s hlavou?

Poslať 22 Mar 2010, 10:05
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

spyros píše:
a mam na hlave tiez boost a aj tak nakopavam krabickou.
to je skor volume jump za preampom, ako nakopnutie signalu pred preampom
Obrázok

Poslať 17 Máj 2010, 11:42
štamgast
štamgast

Zdravím...ešte stále hľadám nejaký ten aparát :roll: čas ma zatial netlačí, čiže by som tu rád podiskutoval že čo a prečo :D
takže nejaké tie parametre čo by mal aparát spĺňať:
najlepšie lampa
12" reprák a výkon aj na doma aj k bicím
čistý kanál
kvalitný skreslený kanál s nie velmi agresívnym charakterom(Envoy to spĺňa, no stále mám pocit, že tomu niečo chýba), no mal by zvládnuť Punkrock a podobne
sólo funkcia a viac skreslených kanálov vítaná :D
nízka cena(max do 400eur)
napadá ma aj možnosť kúpiť Peavey Vypyr 30. Je to síce tranzistor, ale je tam Transtube obvod a niekoľko možností nastavenia zvuku, čiže by som si určite vybral, len ten footswitch je drahý a mrzelo by ma že to neni lampa+nemusel by stačiť.
teraz vážne neviem, skúste niečo poradiť...podebatíme :twisted:

Poslať 17 Máj 2010, 11:57
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Nováčik píše:
Zdravím...ešte stále hľadám nejaký ten aparát :roll: čas ma zatial netlačí, čiže by som tu rád podiskutoval že čo a prečo :D
takže nejaké tie parametre čo by mal aparát spĺňať:
najlepšie lampa
12" reprák a výkon aj na doma aj k bicím
čistý kanál
kvalitný skreslený kanál s nie velmi agresívnym charakterom(Envoy to spĺňa, no stále mám pocit, že tomu niečo chýba), no mal by zvládnuť Punkrock a podobne
sólo funkcia a viac skreslených kanálov vítaná :D
nízka cena(max do 400eur)
napadá ma aj možnosť kúpiť Peavey Vypyr 30. Je to síce tranzistor, ale je tam Transtube obvod a niekoľko možností nastavenia zvuku, čiže by som si určite vybral, len ten footswitch je drahý a mrzelo by ma že to neni lampa+nemusel by stačiť.
teraz vážne neviem, skúste niečo poradiť...podebatíme :twisted:

Jasne Valveking
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 17 Máj 2010, 12:08
štamgast
štamgast

to Marian: vypyr 75 by by sa dalo, len ten footswitch k tomu je drahý a bolo by to cez limit...zatial kapela neni, čiže skôr niečo na doma, ale keď už kapela bude, aby som si s tým vystačil...

to Ondskan: Valveking som zvažoval, no jeho charakter sa mi nejak nepáči...je až príliš moderný a agresívny, teda aspoň z ukážok čo som počul(a bolo ich hodne :D )

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rada pri kúpe