Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Aparát na punk/core

Aparát na punk/core

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Ktory amp na punk/metal?

Peavey Valveking 112
7
64%
Peavey Windsor Studio 112
1
9%
Niečo iné...
3
27%

Celkom hlasov : 11

Poslať 17 Máj 2010, 12:58
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Nováčik píše:
to Marian: vypyr 75 by by sa dalo, len ten footswitch k tomu je drahý a bolo by to cez limit...zatial kapela neni, čiže skôr niečo na doma, ale keď už kapela bude, aby som si s tým vystačil...

to Ondskan: Valveking som zvažoval, no jeho charakter sa mi nejak nepáči...je až príliš moderný a agresívny, teda aspoň z ukážok čo som počul(a bolo ich hodne :D )

Hlavne treba vyskusať osobne, lebo net neni 100% dôveryhodný zvlášť ohladom zvuku (kompresia, malý bit rate...).

Ja byt tebou hram na envoya a šetrím na niečo poriadne, lebo kupis napr vypyra a pol roka fajn a potom znova začneš špekulovať, že to neni ono, neni to lampa a predavas "výraznejšie" podcenu. Kúpiš krabičku, preamp a znova sa to opakuje až kým to neni to "porsche", ktoré by si mohol mať kebyže si našetríš hned na začiatku.
Tým ťa nechcem odhovárať, ak sa ti páči ber ho, len si dobre rozmysli či je to presne to čo chceš. Ja som teraz takto zavrhol Laney GH50l i ked má super zvuk, potrebujem clean i poriadny lead. Cize musim trosku viac pošetrit na Laney VH100. :)
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 17 Máj 2010, 13:07
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

v podstate máš pravdu, no u toho vypyr-a vidím výhodu, že má strašne vela možností, čiže by sa dalo aj špekulovať a vymýšlať :lol:
btw ten VH100 má kamarát a hrá bohovo, ale zatial som to počul len na koncertoch :D
New begining :)

Poslať 17 Máj 2010, 13:37
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 17 Máj 2010, 13:39
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

len ako som písal, valveking ma pre mňa až príliš agresívny zvuk...zatial ostávam pri Envoy-i...nikam sa nenáhlim :D
New begining :)

Poslať 17 Máj 2010, 14:53
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Nováčik píše:
len ako som písal, valveking ma pre mňa až príliš agresívny zvuk...zatial ostávam pri Envoy-i...nikam sa nenáhlim :D

Ok, jasne, len informacne, nie je problem vypnut GAIN aj VOLUME a ubrat na potaku gain na aparate a skreslenie vyrazne zjemnie... :wink:

Poslať 17 Máj 2010, 15:05
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

nevymyslaj, jak vravi ondskan, vymienanim veci na rovnakom leveli len stratis...setri a chod rovno na hotove.. envoy a vypyr zas az taka vyrazna zmena nebude, kedze to je +/- to iste. (jasne efekty, viac kanalov)

inac mas dost prehnane poziadavky, kombo, celolampove 50-100W, viac skreslenych kanalov, do 400eciek... hmm vela stastia :)

ked ti mozem poradit setri prachy, vydrz s tym envoyom co najdlshie a potom si kup poriadny, znackovy lampovy aparat. ci uz novy peavey 6505 seriu, alebo hocktore ine engl, mesa, marshall, diezel, bogner, fryette atd atd..hocktory moderny lampovy aparat ti splni to, co potrebujes, akurat je to osobnom vkuse, ci ti to bude sediet a ci na to budes mat a budes ochotny do toho tie prachy vrazit.

vobec to nemusi byt daleka buducnost, ked vies dat dokopy 400eciek, tak vies dat aj 700-800eciek a za tu cenu uz chodia starsie jazdene boogie komba z caliber serie napriklad.
Obrázok

Poslať 17 Máj 2010, 17:22
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

styrioci píše:
nevymyslaj, jak vravi ondskan, vymienanim veci na rovnakom leveli len stratis...setri a chod rovno na hotove.. envoy a vypyr zas az taka vyrazna zmena nebude, kedze to je +/- to iste. (jasne efekty, viac kanalov)

inac mas dost prehnane poziadavky, kombo, celolampove 50-100W, viac skreslenych kanalov, do 400eciek... hmm vela stastia :)

ked ti mozem poradit setri prachy, vydrz s tym envoyom co najdlshie a potom si kup poriadny, znackovy lampovy aparat. ci uz novy peavey 6505 seriu, alebo hocktore ine engl, mesa, marshall, diezel, bogner, fryette atd atd..hocktory moderny lampovy aparat ti splni to, co potrebujes, akurat je to osobnom vkuse, ci ti to bude sediet a ci na to budes mat a budes ochotny do toho tie prachy vrazit.

vobec to nemusi byt daleka buducnost, ked vies dat dokopy 400eciek, tak vies dat aj 700-800eciek a za tu cenu uz chodia starsie jazdene boogie komba z caliber serie napriklad.

+1
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper