Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Pre nemajetnych :D Better guitar or better amp?

Pre nemajetnych :D Better guitar or better amp?

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

briann68 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Nazdar tak je u mna taka situacia ze momentalne zhanam nejakeho squiera aby som mal na com cvicit a hrat v kapele. No brigadujem a setrim na lepsie veci. Chcel som rpedtym Fendra no bohuzial neml som tolko bubakov a za par mesiacov kupit nejaky ten Vox pololampu. No chcem sa spytat. Co je podla vas lepsie mam si nasetrit na napr nejaky lepsiFender aby to poradne hralo alebo na nejake poriadne kombo alebo haflstack? Na obe zatial bohuzial nemam Takze kvalitnu gitaru a nejaky tranzistor alebo nejaku kopiu a paradne kombo? Mne ide o to ze po nejakom case mam proste citilive usi a chcem poriadny a kvalitny dobry zvuk serie ma to potom ak to neznie poradne. Help please :P

Poslať 14 Sep 2009, 10:19
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

ja by som stavil na gitaru...a dokupis nejaku skatulku a mozes hrat aj na horsom kombe (alebo ako mi v garazi 25w kombo napojene na 200W zosik a fici to jak delo) :)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

briann68 píše:
Nazdar tak je u mna taka situacia ze momentalne zhanam nejakeho squiera aby som mal na com cvicit a hrat v kapele. No brigadujem a setrim na lepsie veci. Chcel som rpedtym Fendra no bohuzial neml som tolko bubakov a za par mesiacov kupit nejaky ten Vox pololampu. No chcem sa spytat. Co je podla vas lepsie mam si nasetrit na napr nejaky lepsiFender aby to poradne hralo alebo na nejake poriadne kombo alebo haflstack? Na obe zatial bohuzial nemam Takze kvalitnu gitaru a nejaky tranzistor alebo nejaku kopiu a paradne kombo? Mne ide o to ze po nejakom case mam proste citilive usi a chcem poriadny a kvalitny dobry zvuk serie ma to potom ak to neznie poradne. Help please :P

No toto je tazka volba, lebo jedno aj druhe ma svoje pre aj proti... :?
Inak vsetko zalezi od konkretnych veci, co by si volil... 8)
Ja by som zvolil slusny aparat aj slusnu ale cenovo dostupnu gitaru, treba len hladat a hladat... :arrow:
Inak stale neviem kolko mas cca \alebo budes mat\ penazi na tu gitaru\aparat :?:

Poslať 14 Sep 2009, 20:08
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

ak by ma to nejako casovo tlacilo, tak kompromis gitaru + aparat

ak nie, volil by som rozhodne lepsiu gitaru..
Obrázok

domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
briann68 píše:

No toto je tazka volba, lebo jedno aj druhe ma svoje pre aj proti... :?
Inak vsetko zalezi od konkretnych veci, co by si volil... 8)
Ja by som zvolil slusny aparat aj slusnu ale cenovo dostupnu gitaru, treba len hladat a hladat... :arrow:
Inak stale neviem kolko mas cca \alebo budes mat\ penazi na tu gitaru\aparat :?:

Ak sa pytas na toho Squiera co sme riesili tak ho chcem kupit co najskor to je fakt len gitara zatial tak do 100 eur by som chcel nasiel som z ceska tpek z kufrom za 90 tak ak by sa dal daky kompromis s kufrom za 100 HSS :P

Poslať 17 Sep 2009, 00:44
domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
Za sto euro ti neviem dat ziadnu gitaru s kufrom, bohuzial... :?

A s nejakym puzdrom klasickym ?

Poslať 17 Sep 2009, 17:49
spyros inventár
inventár

To akoze za 100 EUR dumas, ci kupit lepsiu gitaru alebo lepsi amp? Oh my God!
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 17 Sep 2009, 19:29
domáci pán
domáci pán

spyros píše:
To akoze za 100 EUR dumas, ci kupit lepsiu gitaru alebo lepsi amp? Oh my God!

joj :D nie pre pana jana. som vysvetlil ze toto co aj riesim terza gitaru je len zebysom mal na com hrat par tyzdnov ale celkovo sa pytam ci je lepsie si nasetrit na napr nejake Fender American poradny a nejake Fender frontman alebo napr Daky marshall celolapmu a co napr daky lacnejsi epiphone? tie veci su len priklady aby ste pochopili:D Jasne ze casom vsetko pride ale co zatim

Poslať 17 Sep 2009, 21:38
spyros inventár
inventár

briann68 píše:
joj :D nie pre pana jana. som vysvetlil ze toto co aj riesim terza gitaru je len zebysom mal na com hrat par tyzdnov ale celkovo sa pytam ci je lepsie si nasetrit na napr nejake Fender American poradny a nejake Fender frontman alebo napr Daky marshall celolapmu a co napr daky lacnejsi epiphone? tie veci su len priklady aby ste pochopili:D Jasne ze casom vsetko pride ale co zatim

Ano, najlepsie nasetrit na dobry nastroj a aparat, potom Ta to aj viac bude bavit. Podla mna to nie je problem. Jedna brigada v lete a mas. A vyjde Ta to lacnejsie mozno aj ako postupne kupovat a predavat nejake lacnejsie veci. Za 1500-2000 EUR mozes mat vsetko. Otazka je, ci je to vela alebo malo, podla mna je to v pohode 8)
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 18 Sep 2009, 07:32
V.I.P.
V.I.P.

spyros píše:
briann68 píše:

Ano, najlepsie nasetrit na dobry nastroj a aparat, potom Ta to aj viac bude bavit. Podla mna to nie je problem. Jedna brigada v lete a mas. A vyjde Ta to lacnejsie mozno aj ako postupne kupovat a predavat nejake lacnejsie veci. Za 1500-2000 EUR mozes mat vsetko. Otazka je, ci je to vela alebo malo, podla mna je to v pohode 8)

Moze byt, len neviem odhadnut, ci je studak schopny za letnu brigadu zarobit tu sumu... :?
Ale asi ako kto (schopnosti - moznosti)... :wink:
Naposledy upravil marianguitar dňa 18 Sep 2009, 11:13, celkovo upravené 1

Poslať 18 Sep 2009, 10:22
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

ako raz niekto povedal kto chce robit robí, kto nechce hladá dôvody, alebo tak nejako :D
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 18 Sep 2009, 11:15
V.I.P.
V.I.P.

Ondskan píše:
ako raz niekto povedal kto chce robit robí, kto nechce hladá dôvody, alebo tak nejako :D

Toto je 100% pravda... :)
Ja som tym len chcel povedat, ze niekto moze mat fleka, ze za dva mesiace zarobi tolko, co iny za dva tyzdne... :?
Je predsa rozdiel robit za 2 alebo 4 eura za hodinu... :wink:

Poslať 18 Sep 2009, 16:32
domáci pán
domáci pán

No ved to je v tom :P preto som pisal pre nemajetnych:P ako tak studenti pokial nieje clovek zarabajuci clovek a nema napr rodinu a tak tak to nieje problem. Ale si zober to tak ze taky student ako aj ja tazko si zarobim 1000 eur len za leto. a tak aparaty a veci stoja viac ked si zoberies nejku poradnu gitaru aparat efekty atd a porpitom este treba z dacoho zit :P tj vreckove a tak preto som to myslel postupne ale co je lepsie na zaciatok nasetrit najprv na nejaku poradnu gitaru ktoru uz nebudem mat dovod predavat a nejake lacnejsi tranzak alebo poradny aparat a lacnejsiu gitaru povedzme s nejakymi lepsimi snimacmi?

Poslať 18 Sep 2009, 20:48
V.I.P.
V.I.P.

briann68 píše:
No ved to je v tom :P preto som pisal pre nemajetnych:P ako tak studenti pokial nieje clovek zarabajuci clovek a nema napr rodinu a tak tak to nieje problem. Ale si zober to tak ze taky student ako aj ja tazko si zarobim 1000 eur len za leto. a tak aparaty a veci stoja viac ked si zoberies nejku poradnu gitaru aparat efekty atd a porpitom este treba z dacoho zit :P tj vreckove a tak preto som to myslel postupne ale co je lepsie na zaciatok nasetrit najprv na nejaku poradnu gitaru ktoru uz nebudem mat dovod predavat a nejake lacnejsi tranzak alebo poradny aparat a lacnejsiu gitaru povedzme s nejakymi lepsimi snimacmi?

Zo skusenosti ti poviem tak, necer tomu, ze ked budes mat dobru gitaru, ze si skoncil navzdy s gitarami... :lol:
Muzikant je dusa nepokojna a spekulujuca... :wink:

Ďalší

Späť na Rada pri kúpe