Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe oplati sa ju vylepšiť, alebo rovno kúpiť novú niekedy?

oplati sa ju vylepšiť, alebo rovno kúpiť novú niekedy?

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

m0noLiTh okukávač
okukávač

Mám

Ibanez GRG 170DX - Elektrická kytara, Barva: Jewel Blue, hmatník palisandr, barva JB-Jewel Blue (modrá), tělo lípa, intarzie hmatníku "žraločí zuby", 2xH (PSND 1,2), 1xS (PSNDS), chromovaná mechanika, tremolo FAT 10
ale moja je čierna a ma urobenu pevnu kobylu....
oplatilo by sa ju nejako vylepšovať, alebo nie?Myslim konretne napr. nejake lepšie snímače..hoci hra to super aj s týmito čo mám, ale pytam sa len-tak zo zvedavosti...

okrem tej ibanezky mam tiež
- zoom G2.1u,
- blach heart little giant combo (kvalitna lampa pre domacu hru s 12" reprudoktorom)

a hravam v podladeni na Ais najonovšie...inak mám rad aj naladenie na C

Poslať 12 Apr 2009, 10:35
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

ja osobne by som to nerobil. da sa sice polemizovat, ze nakupis super HW a snimace a ostane ti to potom na lepsiu gitaru, ale tiez si treba polozit otazku, ci za tie peniaze, co investujes + nejaky doplatok nezozenies o triedu-dve lepsi nastroj.

tie zmeny sa prejavia, ale z nie super gitary super gitaru nespravia. takze ak gitara hra, ladi, nie su s nou nejake problemy, tak by som setril na nieco lepsie :wink:

ale to je moj sposob uvazovania, ak siloumocou chces ist do tunenia gitary, tak kludne.. :)
Obrázok

Poslať 12 Apr 2009, 12:02
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 12 Apr 2009, 14:40
m0noLiTh okukávač
okukávač

ta ibanez ma nizky dohmat a ladenie drži, takže mi vyhovuje...

a ten hambucker približne aky drahy by sa oplatil kupiť do toho??Tak aspon za cca 70 eur alebo skôr aj drahši?myslím tym cenu noveho snimača..ale možno by ani nemusel byť nový, ale bez servisu by som nič nekupil pravdepodobne...neviem to sam nahodiť :D

Poslať 12 Apr 2009, 16:45
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Kup si RM Custom, a so štavou nemaš problém. Jednoducho Hi-output snímače za ludovú cenu. Alebo F-1 bola od nich celkom zaujímava.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 07 Jún 2009, 00:34
m0noLiTh okukávač
okukávač

nechcem nič urieknuť, ale vyzerá to, že si asi budem pravdepodobne kupovať novú gitarku tak o mesiac, o dva...

avšak má to háčik - musím úspešne skončiť druhý semester na výške a matika asi nebude žiadna sláva, ale tak snáď ju urobím aspoň na druhý-tretí opravák...

na tú novú gitarku by som dostal príspevok 1000 eur, za to sa už predpokladám dá poriešiť dobrý nástroj 8)

teraz mám jednu z tých lacnejších Ibanez, ale dosť sa mi na nej páči nízky dohmat a tenký krk...
Takže rád by som aby aj ta nová bola takáto...tú ibanezu čo mám by som si rád nechal, možno by som aj zainvestoval na nejaký ten snímač pre ňu to sa ešte uvidí...

novú gitarku ak bude by som rád preladil (pravdepodobne na ais).
Ako asi tušíte mám rad podladené gitary...zvukovo by som novú gitarku predstavoval skôr na metal...páku mám naháku a poučil som sa, že tremolo nechcem kôli problémom s rozlaďovaním...rád by som aby to bola gitarka na úrovni vhodná aj do kapely keby na niečo takéto dojde...myslím si, že dobrá gitara je základ...ostatné vybavenie potom...

Kedysi som dačo zbežne čítal o barytových gitarách, oplatí sa niečo také zháňať, alebo stačí si dať hrubšie struny?(nemám nič proti hrubším strunám)
Poradili by ste mi nejakú konkretnu gitaru do 1000 eur??

Nemusia to byť gitarky čo tesne hraničia s touto sumou...Ak by mi ostali nejaké dukáty nebolo by zle...ale nebudem sa naťahovať o pár korún hore dole, radšej kúpim kvalitne 8) a ak mi to s tou novou gitarkou vydá, tak si ju rád kúpim od LidlMusic :wink:

Poslať 07 Jún 2009, 18:49
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 07 Jún 2009, 19:17
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

já keby mam tolko penez na gitaru tak by som bral Schecter C1 hollywood clasic
New begining :)

Poslať 22 Aug 2009, 14:02
sparky nováčik
nováčik

ja mam podobny problem...mam gitaru ibanez grg 170 dx a chcem sa spytat ci sa tam oplati kupit seymour SH-6 Distortion alebo SH-13...ci ten zvuk dostane novy rozmer alebo pri takej lacnej gitare ani dobry snimac nebude dobry???

Poslať 22 Aug 2009, 14:12
stály inventár
stály inventár

sparky píše:
ja mam podobny problem...mam gitaru ibanez grg 170 dx a chcem sa spytat ci sa tam oplati kupit seymour SH-6 Distortion alebo SH-13...ci ten zvuk dostane novy rozmer alebo pri takej lacnej gitare ani dobry snimac nebude dobry???

výmena snímača pomôže, ale zázrak že ti to bude hrať ako nieko xxx to ne. Do tej gitary si skôr pozri snímače čo majú viac bassov, napr SD SH8 Invader ..... prípadne Dimazrio, EMG alebo ak chces niečo lacnejšie tak pozri RM pickpus, tie sú tiež fajn
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 22 Aug 2009, 14:16
sparky nováčik
nováčik

no pri tej SH-13 pisu ze ma mohutne basy ale to asi nestaci co? :D ja hravam taky tvrdsi styl ale nie metal tak by som to chcel tomu prisposobit

Poslať 22 Aug 2009, 14:29
stály inventár
stály inventár

Sak daj rozpočet, čo máš za aparaturu a štýl tiež môžeš upresniť, resp kapelky aby sme si vedeli obraz urobit
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 22 Aug 2009, 14:32
sparky nováčik
nováčik

no tak aparaturu chcem tiez kupovat..vid niektore ine topici kde som prispel... :D ale bude to asi nejake peavey no neviem este ake....aaa rozpocet neviem no takych 120 eur mozno na ten snimac...a kapelky najdes pod nickom sparky na bandzone :oops:

Poslať 24 Aug 2009, 18:14
stály inventár
stály inventár

http://www.seymourduncan.com/comparetones

pozri si pre porovnanie tu SH 8 a SH13 alebo i niečo iné. Do lipovej gitary by som asi zobral tu sh8. Tá má i viac bassov a stredov a moc výšok netrena aspon to nebude uvreščané
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 26 Sep 2009, 14:12
m0noLiTh okukávač
okukávač

dnes som úspešne zložil skúšku z matematiky....takže sa ide oslavovať a pre lidlmusic to znamená, že určite prídem na nákupy... 8)

porozmyšlam čo si kúpim..ale rozpočet je 1000 eur....nejaka ta dobrá gitarka by nebola zlá, o niečo vyššie som písal aj ako by som si ju asi tak predstavoval...

ale tak ma napadlo, máte v lidlmusic na predajni 7 strunku?Rád by som si ju vyskúšal...

A nejaku tu schecterku vyššej rady mate na predajni, alebo je nutné objednať??

môžem prisť hociked počas týždňa

Ďalší

Späť na Rada pri kúpe