Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Vyber Gitary

Vyber Gitary

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 18 Mar 2009, 16:10
Grindhouse1 nováčik
nováčik

chcem si kupit nejaku el. gitaru len neviem jaku na gitare hram asi tak 2 roky momentalne mam gitaru Spark lenze ta je dost na hovno bo casto sa rozladuje aj sa potom tazko ladi a ked hram na basovych strunach tak na vrchnych polickach to dost drnci.Neviem ci si mam kupit Squier a ked budem lepsie hrat tak si kupit daku lepsiu abo uz teraz si kupit lepsiu bo celkom sa mi paci tato gitara: http://www.ibanez.com/ElectricGuitars/model-GRG170DX ale neviem ci sa na nej dobre hra metal(hlavne tvrdsi ako death metal grindcore a tak..)

Poslať 18 Mar 2009, 16:20
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ahoj, poprve som odmazal link na konkurencny web, MUZIKER tiez nepropaguje nasu firmu na svojich strankach...
Zopakujem to tu uz po 1000x ze treba vkladat linky na vyrobcu, v tomto pripade na IBANEZ tak ako som ti to opravil...
Po druhe, pri tej cene cca 230 euro, ti radim doloz zopar euracov a kup si gitarku Schecter, napr. OMEN6 a budes 100% spokojny...
V ramci vypracovania v danej cenovej relacii je to bezkonkurencne, pripadne si pozri tieto linky:
http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=1027

a video ukazky na niektore Schecterky c o som robil, napr:
http://www.youtube.com/watch?v=G-8zxKRd3dA
http://www.youtube.com/watch?v=AuEB_FntI00

Alebo co robil dalsi clen fora "Ondskan" test na Schcecterku, co si kupil /aj ked to uz je vyssia seria/:
http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=1067

Pri Schecterkach si vyberies teraz u nas uz od 179 euro Omen6 alebo vyssim model, cca do tej ceny ako si ukazoval ten Ibanez...
Ak by si potreboval nejake detailnejsie info, hod mi do sukromnej spravy tvoj telefon tu na fore, zavolam ti... :wink:

Poslať 18 Mar 2009, 17:21
Grindhouse1 nováčik
nováčik

Takze co je lepsie kupit si nejaky schecter alebo kupit Squier a ked sa naucim lepsie hrat tak potom kupit schecter lebo ja gitare na to ze hram 2 roky nehram moc dobre.A ten omen 6 ten je dobry aj na death metal a tak?

Poslať 18 Mar 2009, 19:28
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

daj konkretny model od skvajeru... strat s 3x singlami? to velmi na metal nie je...ten schecter moze byt fajn volba z hladiska ceny, hudby ktoru chces hrat aj z perspektivy do buducna, ze s nou budes spokojny na dlhsie..
Obrázok

Poslať 18 Mar 2009, 19:43
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

tak ja si myslim ze na hranie death metalu treba hlavne ruky...
samozrejme ze aj gitara je dolezita ale co ti radili schecter tak to by malo stacit...dalej doleziti je aj aparat a ked to ces na doma tak by malo stacit kombo Peavey Rage 158...
tod nazor muj
New begining :)

Poslať 18 Mar 2009, 19:49
PalinkoZa nováčik
nováčik

ja uz dlhsiu dobu pokukavam po http://www.lidlmusic.sk/?id=521 :D

Poslať 18 Mar 2009, 20:47
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Grindhouse1 píše:
Takze co je lepsie kupit si nejaky schecter alebo kupit Squier a ked sa naucim lepsie hrat tak potom kupit schecter lebo ja gitare na to ze hram 2 roky nehram moc dobre.A ten omen 6 ten je dobry aj na death metal a tak?

Ber schecter, na death bude jak vyšitá. U sqvajru so s-s-s (typ snímačov) moc vody nenamúťiš.
To ze nevies poriadne hrat neznamená ze si musi kúpit shitnu gitaru. Táto schecterka ti vydrží dlho, a pokial sa budes venovat gitare nadalej, určite ti poslúži ako záložná pri live, alebo si dopl co chces :) ...
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 18 Mar 2009, 21:47
Grindhouse1 nováčik
nováčik

no squier som myslel take daco http://www.squierguitars.com/products/s ... 0310001540 ja len neviem ci sa mi oplatit investovat do gitary trochu viac aj napriek tomu ze neviem moc dobre hrat a doma mam kombo peavey neviem co je to zac len take uplne male 10W bo napriklad teraz co mam mam tu sparku ta na doma cvicenie mi staci ale napriklad do kapely taka gitara je dost onicom.A v com je ten schecter lepsi ako ten ibanez?A co to je vlastne za znacku este som o nej nepocul hra na nej nejaka kapela?

Poslať 18 Mar 2009, 23:49
V.I.P.
V.I.P.

Grindhouse1 píše:
no squier som myslel take daco http://www.squierguitars.com/products/s ... 0310001540 ja len neviem ci sa mi oplatit investovat do gitary trochu viac aj napriek tomu ze neviem moc dobre hrat a doma mam kombo peavey neviem co je to zac len take uplne male 10W bo napriklad teraz co mam mam tu sparku ta na doma cvicenie mi staci ale napriklad do kapely taka gitara je dost onicom.A v com je ten schecter lepsi ako ten ibanez?A co to je vlastne za znacku este som o nej nepocul hra na nej nejaka kapela?

No ved prave, pri teraz akciovej cene 179 euro za OMEN6 to mas ceneovo jednoznacne najvyhodnejsie,pretoze vsetky lacnejsie gitary od tejto su kvalitativne na to o dost horsie /myslim vsetky,co mi presli mojimi rukami/... :wink:

Poslať 19 Mar 2009, 01:12
ADMIN

Grindhouse1 píše:

na death metal zle... :)

Grindhouse1 píše:
teraz co mam mam tu sparku ta na doma cvicenie mi staci ale napriklad do kapely taka gitara je dost onicom.

je zjavne, ze si dopleteny a nevies co a ako. spytam sa takto - pises, ze ta gitara nedrzi ladenie atd.. ale i napriek tomu ju hodnotis ako na cvicenie na doma postacujucu. preco si potom myslis, ze do kapely by nebola postacujuca? :) toto sa trochu bije a protireci si. gitara bud je v poriadku alebo nie je.. ak nie je, tak nie je vhodna ani na cvicenie, pretoze na neladiacej gitare toho vela nepohras, rovnako ako nemozes cvicit techniku na krivej gitare s kilometrovym dohmatom... ziadne vhodna/nevhodna do kapely neexistuje. jedine vhodna/nevhodna pre teba ako gitaristu

cize ak si predtym oznacil tu gitaru, co mas teraz, ako shit, tak sa investicia do noveho nastroja rozhodne oplati a ako hlavne kriteria pre volbu nastroja by som si isto dal ci je gitara spracovanim v poriadku, ci je zostelovatelna do seriozneho stavu a ci tebe vyhovuje, co sa pohodlia tyka. cize ziadne, hodi sa do kapely nehodi sa do kapely.. zbehni do presovskeho lidlu, mozno tam budu mat nejake schecterky a vyskusaj si sam..podla mna to bude mudrejsia investicia ci uz zhladiska posunu od toho sparku alebo oproti skvajerke s 3x SC

shecter je seriozna znacka, robi kvalitativne aj zvukovo zaujimave a dobre nastroje za prijatelne peniaze a poslednou dobou sa zacinaju dostavat do kurzu...tak ako to davnejsie boli ibanezy, potom esp a teraz je vlna schecter..
Obrázok

Poslať 19 Mar 2009, 16:13
Grindhouse1 nováčik
nováčik

no ja viem ze sa squier moc nehodi na death ale aj hra celkom ok bo je v podstate za tu cenu co je spark a hra ovela lepsie.No do kapely neni vhodna bo casto ju treba ladit a mi aj na hornych prazcoch dost drncia struny.No a ja vobec neviem jak sa mam rozhodnut bo kamos mi zas hovoril ze je blbost kupovat drahsie gitary ked neviem dobre hrat

Poslať 19 Mar 2009, 22:30
ADMIN

ak mas pocit, ze sucasna gitara je pre teba nevyhovujuca, tak kupa drahsej (ako ta, ktoru mas teraz) a nepochybne aj lepsej gitary nie je vobec zly napad, prave naopak. svoju hru neries v otazke ci kupit alebo nie. nastroj ma v prvom rade sluzit hracovi a nie naopak. takze na tvojom mieste by som sa vykaslal na "mudre" rady kamarata a siel sa poobzerat po nejakej lepsej gitare, na ktorej sa ti bude lepsie hrat, bude v poriadku po stranke spracovania aj nastavenie. a tym padom budes mat dobre podmienky pre svoju hru a ucenie sa hry na gitare. vela ludi podcenuje hlavne v zaciatkoch dolezitost poriadneho nastroja. ked chces seriozne hrat potrebujes seriozny nastroj, nemusi to automaticky znamenat extra drahy za 1000 a viac Eur, aj v tej nizsej triede sa daju najst seriozne spravene gitary, ale to nie je pripad tych uplne najlacnejsich gitar ako napr ta tvoja spominana...

mas dve moznosti:
1. dat na rady kamarata a trapit sa s neladiacim a nepohodnlnym suntom, cim podstatne spomalis svoj progres, co sa hrania tyka
2. plesnes sa po vacku a poobzeras sa po drahsej, ale za to uz serioznej gitare, ktora ti pozitok z hranie bude sprijemnovat a nie naopak.

garantujem ti, ze ak si vyberies druhu moznost, tak budes isto spokojny. odporucam radsej nesetrit ako schmatnut prve najlacnejsie, co sa bude ako tak pozdavat..

na metal vseobecne minimalne nieco z humbucker snimacom pri kobylke, preto je ten squier strat s 3 single coil snimacmi zla volba.
Naposledy upravil styrioci dňa 20 Mar 2009, 12:32, celkovo upravené 1
Obrázok

Poslať 19 Mar 2009, 23:11
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Ked nevies kdo na ne hrá, tak si pozri stranku Schecter guitar research, tohle dej do googlo ono si to najde :)

Ale inac ked tak Jeff Loomis z Nevermore, ten má paradnu 7
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 21 Mar 2009, 16:25
Grindhouse1 nováčik
nováčik

no bo ten kamos hovoril ze sa mam poriadne vymakat na tej squier a potom kupit lepsiu bo ze ked si kubim teraz drahu tak potom ked sa uz naucim hrat ta ze uz nebude tak dobre hrat bo uz bude dost ohrana

Poslať 21 Mar 2009, 18:49
V.I.P.
V.I.P.

Grindhouse1 píše:
no bo ten kamos hovoril ze sa mam poriadne vymakat na tej squier a potom kupit lepsiu bo ze ked si kubim teraz drahu tak potom ked sa uz naucim hrat ta ze uz nebude tak dobre hrat bo uz bude dost ohrana

To je ale blbost co ti ten kamos povedal ... :lol:

Ďalší

Späť na Rada pri kúpe