Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Gitara okolo 15 000 na rock,metal,

Gitara okolo 15 000 na rock,metal,

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 10 Mar 2009, 14:28
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Skargaroth píše:
a ten musicmarket.sk to nesuvisi nejako s vami?

Suvisy, je to nas E Shop s externym pracovnikom ale zdroj odkial to vsetko berieme je rovnaky... :wink:

Poslať 10 Mar 2009, 16:49
spyros inventár
inventár

Skargaroth píše:

Hned pod hlavickou mas napisane - Výhradné internetové zastúpenie Lídl Music Slovakia na Internet
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 11 Mar 2009, 00:43
Skargaroth nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Skargaroth píše:

Suvisy, je to nas E Shop s externym pracovnikom ale zdroj odkial to vsetko berieme je rovnaky... :wink:

takze vsetko co mate skladom je mozne objednat no problem?

a ked chcem http://www.musicmarket.sk/1-gitary/623- ... &back=view
tak aka je doba ziskania?

Poslať 11 Mar 2009, 10:53
V.I.P.
V.I.P.

Skargaroth píše:
marianguitar píše:
Skargaroth píše:

takze vsetko co mate skladom je mozne objednat no problem?
a ked chcem http://www.musicmarket.sk/1-gitary/623- ... &back=view
tak aka je doba ziskania?

Na tuto gitaru som sa pytal a myslim ze som to tu uz niekomu pisal. Na ceste /objednane/ su tieto gitary len vo farbe biela a cierna...
Dalsia objednavka tak maj 2009, skor druha polovica, najlepsie ma kontaktovat telefonicky alebo cez Skype... :wink:

Poslať 19 Mar 2009, 12:44
guitarPE nováčik
nováčik

ahoj...som pocul ze schectre maju vyssi dohmat je to pravda?

Poslať 19 Mar 2009, 13:17
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

guitarPE píše:
nie, na kazdej serioznej gitare sa da dohmat nastavit podla poziadaviek konkretneho gitaristu..
Obrázok

Poslať 19 Mar 2009, 13:59
V.I.P.
V.I.P.

guitarPE píše:

Ako pise 4oci, da sa to nastavit ale co som mal tych gitar v ruke Schecteriek aj 40 ks v poslednej dobe, tak uz dohmat s fabriky tie gitarky mali velmi slusny, isiel sice nastavit aj na lepsie ale na druhewj strane bol lepsi s fabriky ako mnohe ine znacky, takze toto som veru nepostrehol ze by tak bolo a ako pisem, preslo mi ich rukami neurekom... :wink:

Poslať 19 Mar 2009, 22:22
ADMIN

tak zase dohmat je dost individualna zalezitost..niekto preferuje vyssi, iny nizky, niekto ultranizky..niekto nieco medzi...takze tazko povedat. ak sa niekto stazoval na vysoky dohmat bez toho aby sa to pokusil nastavit, tak bol zrejme neskuseny..
Obrázok

Poslať 20 Mar 2009, 01:11
guitarPE nováčik
nováčik

to som len sem tam zhliadol diskusie v anglictine na nete...mozno to boli fakt amateri...mna len stve to ze mam c-1 hellrasier...od prirody bol nastaveny hladucko...ale s vyssim dohmatom, potom som menil viacero sad strun a rozsteloval to...a teraz nie a nie najst pri dohmate 2 mm take nastavenie aby mi nebzucali tie prednejsie prazce..co s tym?..lebo na nete som cital ze hellrasier ma action v pohode tak neviem no

Poslať 20 Mar 2009, 01:13
guitarPE nováčik
nováčik

a vlastne to je normalne aby na gitare ..zvlast na tych okolo 20 000 tiez drncali prazce na sucho?

Poslať 20 Mar 2009, 12:53
ADMIN

prehnutie krku mas dobre nastavene? pri nizkych dohmatoch je to normalne, ze pri silnejsom udreti do strun zabzucia, pokial to nejako extra neovplyvnuje zvuk, sustain, resp nelezie to von z aparatu, tak je to ok a vela gitaristov to neriesi. ja osobne nastavujem gitary tak aby struny pri rozumnom udiarani nedrncali nasucho, aj za cenu pre niekoho vyssieho dohmatu..

myslim, ze v tvojom pripade je to len otazkou nastavenia nastroja.. opatrne zosteluj vyztuhu v krku aby bol krk rovny - az do mierneho luku. prave mierny luk pomoze tomu, aby struny nedrncali. pod miernym lukom sa rozumie, ked chytis strunu na 1. a 19. prazci a v polohe 9.prazca je medzi vrcholom prazca a strunou medzera 0.5mm +/-. potom si nastav pre seba vyhovujuci dohmat
Obrázok

Poslať 20 Mar 2009, 22:55
guitarPE nováčik
nováčik

sak v tom je problem ze ten krk je nastaveny podla toho ako sa ma, a skusal som aj +/- sa od toho odchylit kadeco pokombinovat...a bez lepsieho vysledku...proste bzuci to a dokonca aj ked zvysim dohmat...nie ze drnci ale bzuci:D a ked prehnem krk tak sa mi to bzucanie presunie z tych prvsich prazcov smerom k stredu(miestu prehnutia)

Poslať 21 Mar 2009, 00:56
V.I.P.
V.I.P.

guitarPE píše:
sak v tom je problem ze ten krk je nastaveny podla toho ako sa ma, a skusal som aj +/- sa od toho odchylit kadeco pokombinovat...a bez lepsieho vysledku...proste bzuci to a dokonca aj ked zvysim dohmat...nie ze drnci ale bzuci:D a ked prehnem krk tak sa mi to bzucanie presunie z tych prvsich prazcov smerom k stredu(miestu prehnutia)

Mozem odpovedat, ked mi to das do ruky, inak varim polievku z vody ... :?

Poslať 21 Mar 2009, 10:24
ADMIN

guitarPE píše:
a ten krk ohybas spravne, lebo podla toho co popisujes mi to pride akoby si ten krk ohybal opacne, akoby si mal..
Obrázok

Predchádzajúci

Späť na Rada pri kúpe