Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Gitara+Aparat na Metal

Gitara+Aparat na Metal

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 11 Apr 2009, 15:02
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

najlepsie spravis, ked si spravis jeden den vylet do piestan, napr v utorok (to mate v skole prazdniny, nie?) a poskusas si s marianom nejake gitary, prediskutujete...v podstate tuna uz bolo vsetko viacmenej prediskutovane, resp uz sa len tocime stale dokolecka.. niet nad prakticku skusenost :wink:
Obrázok

Poslať 11 Apr 2009, 15:10
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

no to by mi nenapadlo :shock: ... :D som taky pc zavislak ze by som cel asj gitaru cez net oskusat :D :) no uvidime mozno sa v utorok podari...len nevim jak bych sa do pistan dostal :? aha autobusom :D no skusim si to zaridit...len nevim ci rodici dovoli
New begining :)

Poslať 18 Apr 2009, 21:24
štamgast
štamgast

mozno ste si vsimli mozno ne ale do pistan sa mi nepodarilo dostat...
no bolo tu spominane nico v tomto duchu: "pri prvej gitare zistiws co ti vyhovuje aa co sa ti paci a podla toho si neskor vyberes druhu a preto by si nemal tak brutalne riesit prvu gitaru"
no ale páni nie každý si moze dovolit kazdych par rokov kupovat novu gitaru...

a len tak bay the way do oka mi udreli fat stratocastre...

Poslať 20 Apr 2009, 19:48
štamgast
štamgast

napadla ma jedna vec a to ze kupit lacnejsiu(ne za 500Eur ale za menej napr 300) ale schopnu gitaru a postupne ju tunningovat...
nevim ci je tto dobra cesta a ci nemam kupit kvalitnejsiu gitku za vic ako tunning...

Poslať 20 Apr 2009, 20:02
spyros inventár
inventár

Nováčik píše:
napadla ma jedna vec a to ze kupit lacnejsiu(ne za 500Eur ale za menej napr 300) ale schopnu gitaru a postupne ju tunningovat...
nevim ci je tto dobra cesta a ci nemam kupit kvalitnejsiu gitku za vic ako tunning...

Ja mam jednu taku na "pokusy", ale celkovo je to cesta do pekla :lol:
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 20 Apr 2009, 20:45
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Nováčik píše:

RADSEJ shopnu gitaru, drevo nevytunnujes
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 20 Apr 2009, 22:49
ADMIN

Nováčik píše:
na gitare sa nesetri..
Obrázok

Poslať 01 Máj 2009, 21:50
štamgast
štamgast

no tak tato otazka sa vam moze zdat tupa ale co uz...
chcel by som vediet VAS osobny subjektivny nazor na jednotlive kombinacie snimacov a to hlavne: 2HB, HSS, HSH, HHH
chcel by som "pocut" klady a zapory jednotlivych kombinacii podla vas aby som si urobil akotaky obraz...

Poslať 02 Máj 2009, 08:34
spyros inventár
inventár

Nováčik píše:
chcel by som vediet VAS osobny subjektivny nazor na jednotlive kombinacie snimacov a to hlavne: 2HB, HSS, HSH, HHH
chcel by som "pocut" klady a zapory jednotlivych kombinacii podla vas aby som si urobil akotaky obraz...

Na to nezalezi, skor na tom, co za snimace to su. Na metal ak chces hrat, tak kvoli sumu vo vo vseobecnosti aj jeden HB staci.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 02 Máj 2009, 10:05
ADMIN

Nováčik píše:
tvoje otazky su dost zaujimave a clovek uz fakt nevie, co ti povedat.. :)

logicky - viac snimacov = viac kombinacii
vo vseobecnosti vela metlakov pouziva akurat kobylkovy, solisti aj krkovy..no asi tak..

fakt je to o osobnych preferenciach.. zvuk snimaca ovplyvni aj jeho poloha od kobylky, kazda poloha ma specificku farbu zvuku...

co sa tyka HB vs S, kazdy snimac ma vlastny charakter vyplyvajuci z jeho konstrukcie, dokonca aj jednotlive HB maju rozny charakter zalezi tiez od jeho konstrukcie, sily vystupu atd atd..

mne osobne stacia 2x HB, ktore sa daju rozopnut na "single".. nie su to 100%-ne single, ale paci sa mi medzipoloha HB, ked su rozopnute na cistych zvukoch..
Obrázok

Poslať 02 Máj 2009, 19:13
štamgast
štamgast

OZZaY zauimalo by ma preco je rozdielna cena pri tejto gitare: B. C. Rich Jr. V NJ
http://www.lidlmusic.sk/?id=211&id_produkt=753
http://www.musicmarket.sk/20-gitary-elektricke-gitary-metalove-tvary/238-b-c-rich-jr-v-nj-cierny/?page=1&back=view

a vlastne ktora je spravna...

Poslať 02 Máj 2009, 19:17
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 07 Máj 2009, 22:33
štamgast
štamgast

takze ta cena je taka ako na tejto stranke? http://www.lidlmusic.sk/?id=211&id_produkt=753

Poslať 08 Máj 2009, 21:19
štamgast
štamgast

vratim sa teraz trosku k risenu komba...nedavno ma zaujalo kombo peavey nanovalve a tak by ma zauimalo ktora je lepsia alternativa:
1. peavey Rage 158 kde vidim plusy: EQ, lead kanal, 2 mody, cena
2. peavey nanovalve+super metal od pana gerhata(velmi ma zaujal) a tu vidim plusy: kombo je lampove, super metal co som o nom zistil tak je fakt brutal dobry...a minusi: kombo nema EQ, cena

som v koncoch(s rozumom)...

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rada pri kúpe