Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Gitara+Aparat na Metal

Gitara+Aparat na Metal

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 09 Máj 2009, 08:44
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

vyskusaj si obe kombinacie a uvidis :)
Obrázok

Poslať 10 Máj 2009, 20:10
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

vyskusat nemam jak ale co som na nete kukal a ocuval tak ma presvedcil ten rage...a este by ma zajimali gitary s baritonovou menzurov do cca 500 eur...
New begining :)

Poslať 11 Máj 2009, 19:57
štamgast
štamgast

s barytonovou menzurov som nasiel zatim len tuto gitku a preto by som cel vedet ci hra dobre http://www.musicmarket.sk/9-gitary-elektricke-gitary/599-schecter-s-1-scorpion-deluxe-black-elektricka-gitara/?page=2&back=view
dalsia barytonka je C-1 ex blackjack no ta stoji az 609 eur...

Poslať 11 Máj 2009, 23:19
ADMIN

btw preco sa zenies za tymi baritonkami? skusal si, ci ti bude taka menzura vyhovovat?
Obrázok

Poslať 12 Máj 2009, 09:22
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Podla mna je lepšie začínať s klasickým ečkovým ladením. Už len preto že drtvivá väčšina songov (hlavne ľahších) je v tomto ladení. Pre mna už len hranie v D je vcelku o hubu. Lebo pesničky v tom ladení len lahko vyzerajú.

No ale hlavne ja by som sa bál o tú menzúru. Skús si zahrať hodinku na basse a potom zober elektriku. To budes mat ako ty s baritonkou a tovjou španielkou. Ten rozidel bude priepastný. Radšej začať na E potom keď prejdeš na iný level môžeš podladiť.

Ináč neviem prečo, ale tá Schecterka má inakšiu menzúru než tá LTD. i keď podla stránok výrobcou je zhodná. (25,5") Už i desinky boli vcelku tuhé ale tie 11-54 no, asi ich zmením na 10-52. Alebo si prehodím na LTD :D
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 12 Máj 2009, 10:32
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ondskan píše:
Podla mna je lepšie začínať s klasickým ečkovým ladením. Už len preto že drtvivá väčšina songov (hlavne ľahších) je v tomto ladení. Pre mna už len hranie v D je vcelku o hubu. Lebo pesničky v tom ladení len lahko vyzerajú.

S tymto uplny suhlas... :wink:

Poslať 12 Máj 2009, 13:13
ADMIN

Ondskan píše:
tu by som nesuhlasil s tym, ze zlozitost skladby sa odvija od toho ake ladenie pouziva interpret :wink:
Obrázok

Poslať 12 Máj 2009, 13:44
stály inventár
stály inventár

styrioci píše:
Ondskan píše:
tu by som nesuhlasil s tym, ze zlozitost skladby sa odvija od toho ake ladenie pouziva interpret :wink:

100% nie, ale podladenie sa používa zväčša v metale (zvlášť tie nizke ladenia sa používajú na death) a ten už svoju technickú úroveň neakú má.
Ale viem ako si to mylel, vid dream theater, a bárz aký shred :D.

Ešte jedno proti nováčikovej baritonke - tuším si vybral pv Rage, což má 8" repráčik, čo nieje nič moc na také čuga, trt frc metalové rytmy. Sa to nebude moc chytať a bude to také uprdené. Což v konečnom dôsledku bude po istom čase demotivujúce.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 12 Máj 2009, 23:33
ADMIN

ako ten rage metalek v pohode, to kombicko ma skreslenia dost a je podarene to skreslenie, ale ten 8palcovy rerpacik na podladenie nie je 2x vhodny.. da sa, ale nebude to ono..
Obrázok

Poslať 14 Máj 2009, 12:52
štamgast
štamgast

baritonku cem hlavne koli tomu ze sa mi to ladeni lubi(skusal som ho na spanelke) ale ked hovorite ze to neni najlepsie riesenie tak nevm...samozrejme ze normal ladeni je v pohode len to baritonove sa mi vic lubi...

Poslať 14 Máj 2009, 13:01
stály inventár
stály inventár

Ja byt tebou kaslem na to baritonove ladenie, a kúpim gitaru s 25,5 menzúrov, na tom potom bez problemov možes s hrubšími strunami podladovať.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 16 Máj 2009, 11:43
štamgast
štamgast

ked tak uvazujem tak netreba baritonku...
no a kedze ma prijali tak pri troche stastia na buduci tyden pojdem skusat do piestan...
prozatim mam "zalusk" na tito gitry: Schecter Revenger, Schecter Demon, Schecter C-1, Schecter Damien Special, B. C. Rich Jr. V NJ
ak vite o necom lepsom v tej cene tak to dajte sem...

Poslať 22 Máj 2009, 20:03
štamgast
štamgast

dnes som si bol kupit equipment a zobral som si: Schecter Omen 6 Extreme, Peavey Envoy 110, kabel, footswitch, remen
no a je to teda riadny brutal! :twisted: huci to jak besne a hra to uzasne :P este stale som z toho vedla :D este sa s tym pohram a napisem co a ako...

Poslať 22 Máj 2009, 20:45
stály inventár
stály inventár

Nováčik píše:
dnes som si bol kupit equipment a zobral som si: Schecter Omen 6 Extreme, Peavey Envoy 110, kabel, footswitch, remen
no a je to teda riadny brutal! :twisted: huci to jak besne a hra to uzasne :P este stale som z toho vedla :D este sa s tym pohram a napisem co a ako...

Verim že budeš dlhodobo spokojný
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 22 Máj 2009, 23:07
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Nováčik píše:

Som rad, ze si spokojny, moja snaha bola aby si bol komplexne na zaciatok vybaveny... 8)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rada pri kúpe