Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Rada pri kúpe Ostatné klasické gitary

Ostatné klasické gitary

...chcete niečo kúpiť? Nechajte si poradiť a zvážte tú najlepšiu možnosť

Poslať 29 Júl 2015, 00:31
MoVa nováčik
nováčik

Dobry den, som uplny zaciatocnik a rozmyslam o kupe nastroja s telom podobajucemu sa gitare elektrickej ale nylonovymi strunami. Na prvy pohlad ma zaujala Yamaha SLG (XYZ)N ale pride mi dost draha nieco nad 600e. 130N pomaly 700e. Chcem sa opytat ci ta cena je primerana alebo je to hlavne za dizajnovy kusok. Ak sa to oplati tak netusim ktoru 110N, 130N, 200N ? Je v nich vobec rozdiel co stoji za to ? Za ovela priatelnejsiu sumu mi prisla gitara Stagg Angel Lopez EC3000, Harley Benton Custom Line Nashville Nylon, ale nie som si isty ci to uz nie je privelmi nekvalitna zalezitost ale pre uplneho zaciatocnika mozno postacujuca. Hrat by som chcel klasiku. Gitaru planujem kupit na 3-4 splatky tak cena nie je az taka rozhodujuca ale do tych 600e by som sa chcel zmestit ale nie je to max. Chcel by som nieco kde pomer cena/kvalita bude ako tak a nebude to len predrazene tazitko na stol ako sa hovori ... Este posledna otazka hovori vam nieco znacka Caimbé ? Nikde som o tom nepocul okrem ich stranky ale tiez sa mi celkom pozdavaju. Dakujem za rady a ospravedlnujem sa za tolko otazok

Poslať 11 Okt 2015, 18:02
lukas4 nováčik
nováčik

jaké sa teda oplatia kúpiť pre začiatočníkov? a podla čoho rozoznám tie "šity"?

Poslať 13 Okt 2015, 22:40
alenka22 nováčik
nováčik

Rozoznas to podla pouzitych materialov, strun, a hlavne ked si ich vyskusas nazivo tak pocut ten zvukovy rozdiel medzi kvalitnou a nekvalitnou

Poslať 17 Okt 2015, 15:00
lukas4 nováčik
nováčik

a čo v prípade ak nemám možnosť si ich vyskúšať naživo?

Poslať 17 Okt 2015, 15:30
alenka22 nováčik
nováčik

no tak jedine vybrat podla toho co ti padne do oka, ale vecsina e-shopov by mala ponukat moznost vratenia tovaru, neviem ako to je tu ale kytary.sk maju 30 dnovu lehotu

Poslať 17 Okt 2015, 15:45
lukas4 nováčik
nováčik

Až 30 dní? tak to je potom v pohode, ďakujem za rady :)

Späť na Rada pri kúpe