Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia Je komercia hriech? ...

Je komercia hriech? ...

...voľná diskusia o všetkom

Poslať 17 Máj 2008, 15:42
Yaro Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Prave sme mali s Tomasom (clen fora) sukromnu debatu cez icq, ktoru sme mimochodom ukoncili nie moc "ludsky" nadali sme si ako poslední pohani :D ...ale inak to neslo, vzhladom na absolutny rozchod nazorov a stupajuci adrenalin. Tomas ma obvinoval ze som komerne zalozeny (ja tiez sam o sebe hovorim komercna sv!ňa) A ja som zase tvrdil, ze bez penazi to v hudbe ako aj v ostatnom svete proste v dnesnej dobe nejde. Tak myslim, ze by sa tu mohla rozputat zase pekna hadačka na tuto temu :lol:
Gibson BFG Trans Cherry
B.C.Rich Exclusive
Mesa Boogie 2x12 Lonestar
Mesa Boogie StudioPreamp
Mv3
Rode NTK
Behringer 2031A.
V hlave software na pisanie hudby a textov. Nenechavam si to len pre seba.
Clen skupin Anytime, Plichta Band

Poslať 18 Máj 2008, 17:57
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ale, hadam to neskoncilo uplnym vzajomnym pruserom medzi vami? Kazdy vie co znamena slovo "komercia" ci "komerčny", takze ono ma kazda minca dve strany... :wink:
Nateraz len tolko k tomu. prave som sa vybali zo session v Tatrach, hodim sprchu a potom sa na to tu popozeram, lebo kukam, ze kym som bol 3 dni (necele) prec, tak s tu zase dost podebatilo... :lol:

Poslať 18 Máj 2008, 20:06
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

pokial sa mysli komercia typu "hraju ta v radiu?" tak podstatna cast slovenskej hudobnej sceny je na tom velmi biedne .. ale tak niekto to robi pre zabavu, niekto pre peniaze .. :wink:

Poslať 28 Máj 2008, 01:54
berg*er Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Yaro píše:
Prave sme mali s Tomasom (clen fora) sukromnu debatu cez icq, ktoru sme mimochodom ukoncili nie moc "ludsky" nadali sme si ako poslední pohani :D ...ale inak to neslo, vzhladom na absolutny rozchod nazorov a stupajuci adrenalin. Tomas ma obvinoval ze som komerne zalozeny (ja tiez sam o sebe hovorim komercna sv!ňa) A ja som zase tvrdil, ze bez penazi to v hudbe ako aj v ostatnom svete proste v dnesnej dobe nejde. Tak myslim, ze by sa tu mohla rozputat zase pekna hadačka na tuto temu :lol:

Dobre si mu povedal.
Bez peňazí na svete človek nič nezvedie. (Slovenské príslovia)
<^>
"Life is tough when you taste good"

. ...The best gets better...

Poslať 28 Máj 2008, 08:14
V.I.P.
V.I.P.

Podla mna komercia nie je hriech. Vela ludi sa realizuje v komercnej hudbe a umeni vseobecne. Ak to masy prijmaju pozitivne je to OK. Moralistov, ktori deklaruju, ze to ci ono robia nezistne neberiem. Tak ci tak si niekde na zivobitie zarabat musia. Tak potom tam nech skusia byt nekomercny... :?

Poslať 01 Jún 2008, 19:37
Tomas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

odpoved na otazku: ANO JE KOMERCIA HRIECH 8)
NECH ŽIJE DAVOVÁ PSYCHÓZA!!!

www.bandzone.cz/tzb

Poslať 01 Jún 2008, 20:34
spyros inventár
inventár

Tomas píše:

Co je komercia?

Predpokladam niekoho moze bavit aj robit dance, pop, hair metal etc...
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 01 Jún 2008, 20:47
V.I.P.
V.I.P.

spyros píše:
Tomas píše:

Co je komercia?
Predpokladam niekoho moze bavit aj robit dance, pop, hair metal etc...

Ja zase predpokladam, ze Tomas myslel slovnym spojenim "komercia je hriech" poveda tasi tolko, ze ked niekto robi nieco (v muzike) za peniaze, co sa ale deje bezne ostatne ako v kazdej inej cinnosti... :lol:
Asi nemal na mysli "komercnu muziku" ... :)

Poslať 01 Jún 2008, 21:09
spyros inventár
inventár

marianguitar píše:
Ja zase predpokladam, ze Tomas myslel slovnym spojenim "komercia je hriech" poveda tasi tolko, ze ked niekto robi nieco (v muzike) za peniaze, co sa ale deje bezne ostatne ako v kazdej inej cinnosti... :lol:

Hmm, cize zivit sa ako hudobnik je hriech?
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 02 Jún 2008, 09:29
miro Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

spyros píše:
marianguitar píše:

Hmm, cize zivit sa ako hudobnik je hriech?

A vsak to urcite nie. Ja len poznam ludi, ktory maju alergiu na to, ked niekto zaraba na muzike a nie je to jeho job. Ale sa s tymto nesuhlasim. Ked ne niekto sikovny a vie si to zorganizovat a poriesit, tak to negativne ide vacsinou od tych co to prave nevedia a zavidia...
úplný začiatočník

Poslať 02 Jún 2008, 14:03
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Ono to asi funguje tak ze z undergroundu sa budu vzdy ozyvat hlasy podobneho typu. Undergroundisti by uz konecne mohli z jaskyne na denne svetlo a obzriet sa okolo seba.

Ja keby dostanem ponuku hrat Z.Prednej na koncerte za slušny balik penazi, tak to berem ani nevaham. Bol by som jebnuty, keby som odmietol nemyslite? Nie len kvoli peniazom, ale aj kvoli skusenostiam, kontaktom. A bolo by mi jedno to ze Z. P. nenavidim z celej duse aj ze kvalita muziky je velmi blizka nule. :?

Poslať 02 Jún 2008, 15:54
Tomas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

fi ha jedna moja odpoved a tolko reakcii? :lol:
takto, aby som to vysvetlil dam do placu konkretny pripad, tolko krat vsade spominany Gladiator, vy co si pamatate ich prve cd bol to death metal, podla mna velmi slusny, potom prisiel na dalsom albume trash metal, to som bral tiez, velmi slusne zahraty, potom dosla vlna Nirvany tak chlapci zacali hrat nieco v tom rangu, to som uz tak moc nebral, nie ze by som nemal Nirvanu rad, tu mozem hocikedy /napriek tomu, ze na tom zarabaju do dnes - co tiez neni spravne, ziju z toho, ze Cobain sa zabil, to uz je aky humac/, ale pre to, ze hrali to co prave islo, a nakoniec to dotiahli az do tejto sracky co hraju teraz, je to normalne?Ked je toto vivin ako oni sami tvrdia, tak potom ja som papez, je to cisto o peniazoch, nehraju to co by sa im mozno pacilo, ale to na com zarobia a to neni spravne.Muzika ma byt hlavne od srdca a zabava, hned ako zacne ist v muzike o peniaze, zacne sa to kazit, kolko velkych kapiel sa rozpadlo kvoli peniazom?, kopa kopa.
A ked hra niekto v kapele len pre to, ze na tom zaraba, tak to neberiem.Ideal je, ked kapela neprerobi, to znamena dostane preplatene cestovne, nejake to jedlo, pitie na koncerte, pripadne nejaky ten noclah, ale ked zacne na tom ryzovat kopu penazi, tak je zle.
Ale zase na druhu stranu najdu sa aj komercne relativne zname kapely a kvalitne, ale tych je po menej co sa tyka Slovenska skoro ziadne...A radia ich v podstate nehraju, napriklad Free Faces, to je kvalita, ludia to mozu poznat, ale radia to nehraju, maximalne tak Radio FM mozno, raz za cas a neni to ani komercne radio.
Urcite neberiem blbosti typu Super Star, Robo Pap, Allan Mikusek, No Name, IMT Smile a podobne, to su kapely ktore nemaju vobec ziadnu uroven a je to cisto ,,muzika" o peniazoch, tak ako spominany Gladiator.Jedna banda - bohuzial.
NECH ŽIJE DAVOVÁ PSYCHÓZA!!!

www.bandzone.cz/tzb

Poslať 02 Jún 2008, 19:08
spyros inventár
inventár

Tomas píše:
Gladiator

Gladiator je vdacna tema... nechce sa mi nacinat...

Tomas píše:
Ideal je, ked kapela neprerobi, to znamena dostane preplatene cestovne, nejake to jedlo, pitie na koncerte, pripadne nejaky ten noclah, ale ked zacne na tom ryzovat kopu penazi, tak je zle.

Tak to je pubertacky nazor, nehnevaj sa...

Cvic cely tyzden v skusobni a potom chod hrat koncert za nakladove ceny, ked si profik a doma mas zenu s detmi... ci hudba je iba pre bohatych, co maju na to si ist zahrat za nakladove ceny?

Tomas píše:
Free Faces, to je kvalita

Free Faces je kvalita akurat na muzikantskej urovni, ten spevak Hecko je spevacky a textarsky traged. Vcelku nechapem preco sa s nim Seban a spol. "zahadzovali"...

Tomas píše:
Super Star, Robo Pap, Allan Mikusek, No Name, IMT Smile a podobne, to su kapely ktore nemaju vobec ziadnu uroven

To je tvoj nazor, s ktorym nesuhlasim... pochybujem ze tie kapely hraju nieco proti svojej voli, aby mali vela penazi. To ze to nepocuvam je dalsia vec. Aj ked spevak No Name ma texty, ktore ma vzdy zarucene pobavia i ked inak ako to autor tak povodne nezamyslal...

Poslať 02 Jún 2008, 19:49
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

spyros píše:
Tomas píše:
Gladiator

Gladiator je vdacna tema... nechce sa mi nacinat...

noze nacnime .. :lol:

Poslať 02 Jún 2008, 19:54
spyros inventár
inventár

ArEs píše:
noze nacnime .. :lol:

Tak vsetko podstatne najdes na albume Festival Chorobna (2001).... myslim, ze poslednych 10 rokov uz styl nemenia, uz sa nasli :D

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia