Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia Trema na podiu, ako na vas vyplyva? Mate ju?

Trema na podiu, ako na vas vyplyva? Mate ju?

...voľná diskusia o všetkom

cico Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Obrázky: 1
No zdar, tak po urcitej odlmke som tu na fore zase. Ospravedlnujem sa ale mal som toho dost a mimo SR. Davam taku otazku pre tych,ktori uz funguju na podiu a je jedno ci amatersky alebo profi. Mate tremu? Ako na vas vplyva? Hecuje Vas? Obmedzuje vas vykon a schopnosti?
Život je pes, ale stojí za to!

Philospher nováčik
nováčik

cico píše:
No zdar, tak po urcitej odlmke som tu na fore zase. Ospravedlnujem sa ale mal som toho dost a mimo SR. Davam taku otazku pre tych,ktori uz funguju na podiu a je jedno ci amatersky alebo profi. Mate tremu? Ako na vas vplyva? Hecuje Vas? Obmedzuje vas vykon a schopnosti?
voobec nie, tremu nemavam :oops: :D :D

Poslať 03 Sep 2007, 20:33
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ja hravam uz dlhsie a podioviek mam za sebu viac nez dost ale taka ta zdrava trema, ci skor ocakavanie je vzdy. Ak to clovek chce emocionalne prezivat a zalezi mu na tom, tak to bez toho ani nemoze byt. :wink:
Girarista rocker

Poslať 05 Sep 2007, 16:42
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

jj...presne tak,nie trema ale take ocakavanie...ja som nikdy tremu nemal,dokonca ani pri svojom prvom vystupku...ale to ocakavanie tak zdravo hecuje
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 10 Sep 2007, 11:08
lubos Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Na podium som si v Rakusku tak zvykol, ze mi to uz nepride. Ale mozno, keby to bol iny typ akcie, pripadne vo vacsom a s dobrymi muzikantami, tak by trema urcite prisla. je to prirodzene. :!:

Poslať 10 Sep 2007, 11:10
obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

lubos píše:
Na podium som si v Rakusku tak zvykol, ze mi to uz nepride. Ale mozno, keby to bol iny typ akcie, pripadne vo vacsom a s dobrymi muzikantami, tak by trema urcite prisla. je to prirodzene. :!:

urcite, s tymto suhlasim. Aj ked zo zvyku nie je trema v urcitom prostredi, ked prijde ine moze sa lahko prejavit v nevydanej miere. Mam s tym trochu skusenosti a nebolo to ani na nejakej velkej akcii. :wink:
Elektroakustická gitara Nashville NW20CSB, Sguier Strat + kombo Nashville NW15R

Poslať 10 Sep 2007, 21:05
tono Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ja ju nemam, bo brnkam len tak pre seba a na podium som sa este nedostal. Ale bolo by to zaujimave vyskusat to,ci by som neskolaboval :lol: :) :oops:
Buldozér ženských sŕdc.

Poslať 06 Okt 2007, 13:45
OondroO Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

mnoo , ja ked som bol maly (okolo 9-10 rokov), ked som mal prve svoje koncerty , mal som niekedy tremu , ..teraz ju nemam vobec , na vystupenia som si zvykol ... :wink: ..(s tremou sa dost zle hraa )
Obrázok
ObrázokD-R-U-M-S are my LIFE !!!Obrázok

berg*er Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

cico píše:

Ked je clovek na 120% pripraveny, nacviceny & zohraty, nemala by byt ziadna trema.
"Life is tough when you taste good"

. ...The best gets better...

Poslať 27 Feb 2011, 01:12
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

berg*er, celkom s tebou nesuhlasim, poznam vela muzikantov a su medzi nimi vyborni, ale strasny tremisti a nic s tym neurobia... :arrow:
Ale pravdou je, ze cim tazsie na cvicisku, tym lahsie na bojisku vo vsebecnosti... 8)

Poslať 27 Feb 2011, 13:04
littleB okukávač
okukávač

Mne osobne vyhovovalo, keď som sa o vystúpení dozvedel tak hoďku-dve pred začiatkom... :D Vtedy absolútne nebol čas na trému či nervozitu - človek si ani nepripúšťal, že niečo neovláda na 120%, len sa rýchlo zbalil, dopravil na miesto, vybalil, a hralo sa. :) Odporúčam tento postup hlavne trémistom, mne to veľmi pomohlo v začiatkoch... :wink:

Poslať 01 Mar 2011, 13:47
Jurkoci Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

najcastejsie sa mi stava ye ak trema nie je tak to pokazim najviac :)
Ibanez BTB 600 BG-NTF

Späť na Všeobecná diskusia