Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia Poradie efektov

Poradie efektov

...voľná diskusia o všetkom

Poslať 01 Jan 2012, 19:05
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Ahoj, chcel by som sa opýtať ako veľmi vplýva poradie zapojenia efektových krabičiek na výsledný zvuk. Ak by som mal, uvediem príklad : Distortion, delay, reverb, chorus a ekvalizér, ako je vhodné ich po poradí zapojiť smerom od gitary až ku kombu? Ja dávam krabičky ako delay reverb a pod. ešte pred neskreslený zvuk (distortion až na konci). :)

Poslať 01 Jan 2012, 22:05
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Mr.fontaine píše:
Ahoj, chcel by som sa opýtať ako veľmi vplýva poradie zapojenia efektových krabičiek na výsledný zvuk. Ak by som mal, uvediem príklad : Distortion, delay, reverb, chorus a ekvalizér, ako je vhodné ich po poradí zapojiť smerom od gitary až ku kombu? Ja dávam krabičky ako delay reverb a pod. ešte pred neskreslený zvuk (distortion až na konci). :)

gitara dist equalizer chorus, delay reverb. Dealy s chorusom možeš vyskúšať zmeniť poradie.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 02 Jan 2012, 10:22
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 04 Jan 2012, 03:07
fishvilo Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Mr.fontaine píše:

Poradie si daj takto: gitara - ladička - wah - Boss NS2 /send/ - overdrive+distortion - Boss NS2 /return/ - chorus, delay - volume pedal.
Môžeš dať do slučky ak aparát ju má chorus - delay, príp. reverb, ja to mám však všetko v poradí ako som napísal v pedalboarde priamo do imputu. Je pravda, že chorus aj delay a pod. nebudú tak citlivé, ale komu čo vyhovuje...mimochodom, ak používaš výrazné skreslenia, daj si tam niečo ako Boss NS-2, alebo niečo podobné...zbavíš sa šumu a pazvukov.
Rozhodne modulačné efekty až ZA nakopávatka a podobné mašinky.

:idea:
Fender Stratocaster custom
Kramer Striker 211 Custom Trans Purple
Epiphone Les Paul Custom
Ibanez AEG8E, EWC30
Ibanez RG350DXW
Schecter Demon 6 FR
Peavey Valve King 100 Head
Peavey VK412 cabinet
Boss GX-700, Marshall 8008 poweramp
BlackStar HT212
do bezvedomia krabičiek :-)