Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia Pisklave vibrato ?

Pisklave vibrato ?

...voľná diskusia o všetkom

Poslať 14 Júl 2010, 17:38
Pavloerr nováčik
nováčik

Ahojte prosim vas ako v skresleni Distro sa robi pisklave vibrato , gitarista emppu (Nightwish) vo.... to stale použiva skoro v skladbach .
ja som to skušal robit nasledovne :
trsatko si chytim uplne nakratko ze mi prečnieva bruško prstu a potom brnkam na povrch struny z hora a bruškom troška sa dotknem ale slabulinko to moc znie ... neviete ako to zlepšiť alebo ako to on robi ?

Poslať 15 Júl 2010, 01:29
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Pavloerr píše:
Ahojte prosim vas ako v skresleni Distro sa robi pisklave vibrato , gitarista emppu (Nightwish) vo.... to stale použiva skoro v skladbach .
ja som to skušal robit nasledovne :
trsatko si chytim uplne nakratko ze mi prečnieva bruško prstu a potom brnkam na povrch struny z hora a bruškom troška sa dotknem ale slabulinko to moc znie ... neviete ako to zlepšiť alebo ako to on robi ?

cely vtip je v tom aby si trsatko drzal "nakratko" ... t.j. drz ho ako keby si ho drzal normalne, nech ti ziaden prst nevycnieva len spicka trsatka ti musi trocha vycievat spomedzi prstov aby si mal cim hrat :)
... ked zahrajes na strunu tak sa aj sucastne musis dotknut bruskom palca aby si vytvoril ten "onen" efekt ... zhruba ako si to napisal.

A mozno, ze problem nie je v tom, ze to nevies takto zahrat ale v tom, ze to hrajes pravou rukou ( teda v prip. ked si pravak :D ) na zlom mieste ... skus sa pohrat a zisti v ktorej casti struny ti to "piska" najlepsie.

...na youtube je spusta videi, tu mas zopar linkov ktore ti urcite pomozu:
http://www.youtube.com/watch?v=mHaCduhE ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=SNoHFlYt ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=zFSgY8Be6Bw
No comment.....

Poslať 15 Júl 2010, 08:00
Pavloerr nováčik
nováčik

aha no to ma nenapadlo ze to moze robit aj to ze kde hram...
aj flažolety moc nezneju a pritom tie struny nie su volake stare a zevraj by to malo byť hlasnejsie ako normalne zahrany ton

Poslať 15 Júl 2010, 09:24
Pavloerr nováčik
nováčik

no pozeral som video tam to robi aj na ečkovej strune tam som to skušal ale na tej 60tke strune by som asi potreboval drevorubacke ruky aby som to spravil na harmonickych strunach sa to občas podari spraviť ( ale furt to volake je potichu aj som skušal rozmedzie medzi snimačmi ale medzi nimi to hra najlepšie a tak som to aj hral )

ešte skusim aj ine trsatko použivam take tie male dunlopacke 200 a 100 taketko volačo Obrázok

tam vo videu odporučaju 3mm aby toľko trčalo ..

Poslať 15 Júl 2010, 13:44
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Tak toto video je trochu dlhsie.. (celkom slusny detail je zhruba okolo 3:30 min) nejlepsie bude kes si ho pozries cele.. je tam vysvetlene ako a co presne... si myslim, ze z toho to uz musis pochopit 8) http://www.youtube.com/watch?v=5I5O8P-r5Rk

btw. ja tuto techniku dost casto vyuzivam a je mi jedno ake hrube trsatko mam v ruke (ci uz 1 mm alebo 0,54 ) takze na trsatku ani tak moc nezalezi, skor to zalezi od tvojej zrucnosti, takze len pekne cvic
No comment.....

Poslať 15 Júl 2010, 14:01
Pavloerr nováčik
nováčik

ale ja som hovoril o hrubke struny Ečkovej 60tka ze je .. trstako som len tak uviedol ..

Poslať 16 Júl 2010, 07:59
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

je pravda, ze na hrubsich strunach to ide tazsie, ale ak je technika spravne zvladnuta, tak to nie je problem. vola sa to pinch harmonics, vtip je v tom, ze treba hned po brnknuti struny brnkatkom palcom brnkatkovej ruky zatlmit tu strunu.

nie po celej dlzke struny medzi krkom a kobylkou zneju tie flazolety rovnako a ani sa po celej tej dlzke rovnako lahko neozyvaju...chce to cvik, skusat a uvidis, kde sa ti tvoria najjednoduchsie.

dalsia vec je, ze nie kazda gitara rovnako ochotne zahra flazolety...jedna sa ozve lahsie, ina zasa tazsie.

ad struny a brnkatko- ja mam teraz na gitare 11-54 s vymenenou najhrubsou za 60-tku na 25" menzure a ladenie dropped C, pouzivam k tomu 5mm brnkatko a nemam problem. ale zvlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze v strunach ani brnkatku to nie je :wink:
Naposledy upravil styrioci dňa 16 Júl 2010, 09:08, celkovo upravené 1
Obrázok

Poslať 16 Júl 2010, 08:46
Pavloerr nováčik
nováčik

no hadam sa to zlepši treningom...

Poslať 16 Júl 2010, 17:55
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Pavloerr píše:
ale ja som hovoril o hrubke struny Ečkovej 60tka ze je .. trstako som len tak uviedol ..

hopla ... teraz uz je mi jasne :)
No comment.....

Späť na Všeobecná diskusia