Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Všeobecná diskusia Efekty...poradna

Efekty...poradna

...voľná diskusia o všetkom

Poslať 28 Mar 2010, 13:38
spyros inventár
inventár

marianguitar píše:
Zopakujem znovu: Mozes mat ten isty efeky, dokonca mozes mat aj tu istu gitaru ci aparat ale nikde nie je napisane, ze vysledny zvukovy efekt, pripadne feeling bude ten isty... :!:
Doporucenie (myslim vseobecne): Treba viacej cvicit a hrat ako meditovat okolo toho, tym vsak neodmietam diskusie o aparatoch a vsetkeho okolo toho... :wink:

Ten Boss je jeden z najlacnejsich efektov a Cobain s nim robil gro svojho zvuku, tak nevidim problem, preco by si ho nekupil a neposkusal. Chorus ma a s tym Bossom da Nirvanu v pohode.

Samozrejme musi citit Nirvanu, ten styl.

Obrázok
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 28 Mar 2010, 13:41
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ved nech poskusa, ja som to nepoprel, len vysledok je otazny, zase myslim vseobecne nie v jeho konkretnom pripade...
A inak to MB Studio 22 preamp v tom retazci vela, vela urobi a aj o tom som hovoril... 8)

Poslať 28 Mar 2010, 15:47
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Ved nech poskusa, ja som to nepoprel, len vysledok je otazny, zase myslim vseobecne nie v jeho konkretnom pripade...
A inak to MB Studio 22 preamp v tom retazci vela, vela urobi a aj o tom som hovoril... 8)

A je neaký rozdiel MB Studio 22 oproti normálnemu, lebo nevšimol som si že by sa neako odlišovali ? ci práve ta 22 je normálny ?
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 28 Mar 2010, 15:49
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ja som nepoukazoval na ten konkretny model MB, len som poukazal na tento prvok v jeho zapojeni, co tuto adept na jeho zvuk predpokladam, ze hned tak nebude mat... :idea:

Poslať 28 Mar 2010, 16:23
soco nováčik
nováčik

Ide mi iba o to ze sa mi paci zvuk nirvany specialne slts intro .Je mi naprosto jasne ze ze sa to neda uplne kopirovat hlavne ked nemam taky kvalitny aparat ani gitaru.Ale zaujalo ma ake na to puzil gitar.efekt paci sa mi to skreslenie tak chcem to napodobit .Len chcem vediet co za efekt puzil pri tom.To je cele....

A nikto mi nevdel povedat co za efekt pouzil pri tomto songu v intre more than feelings a slts.LEn som zvedavy nic viac a chcem to lebo viem ze to ist musi.Tak sorry sa otravne mozno niekomu sa zdaju hlupe otazky.Ale koho ineho sa ma na to spytat ked nie ludi kt.s tym robia a sa vyznaju:
http://www.youtube.com/watch?v=R3XIGon2 ... re=related

Poslať 28 Mar 2010, 19:08
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

hmm to myslis vazne? no niesom nejak proti coverovaniu, na coveroch sa vela veci clovek nauci, ale ked uz mam hrat cover, tak po svojom, vlastny feeling, vlastna omacka, jedine co ostane je zaklad songu, a aby som si kupoval aparat, gitaru a cele vybavenie len kvoli jednej pesnicke..nie dakujem..

ale to je moj nazor, ak ti to urobi radost, tak nech sa paci...ak chces ist hore, radsej zacni cvicit, ucit sa, a hlavne VYMYSLAT VLASTNE!!
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 28 Mar 2010, 19:25
spyros inventár
inventár

zetto129 píše:
hmm to myslis vazne? no niesom nejak proti coverovaniu, na coveroch sa vela veci clovek nauci, ale ked uz mam hrat cover, tak po svojom, vlastny feeling, vlastna omacka, jedine co ostane je zaklad songu, a aby som si kupoval aparat, gitaru a cele vybavenie len kvoli jednej pesnicke..nie dakujem..

ale to je moj nazor, ak ti to urobi radost, tak nech sa paci...ak chces ist hore, radsej zacni cvicit, ucit sa, a hlavne VYMYSLAT VLASTNE!!

Ked sa mu paci ten zvuk, tak preco nie. Kazdy ma ine ciele pri hre na gitaru. Hlavne by to malo cloveka bavit, ci uz hra svoje alebo covery.

Inak ma napadlo, ze ja ten Teen Spirit hram do cistehokanala hlavy a zopinam MXR ZW-44 overdrive krabicku, co je vlastne "kopia" toho Bossu krabicky. A je to tam. Nirvana sa lahko robi.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Predchádzajúci

Späť na Všeobecná diskusia